Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) ZYRA PERMBARIMORE BERAT Tirane 6,000 2012-02-01 2012-02-01 2010170372012 600 REP 3001 VENDIM GJYGJI NR 29 DT 19/1/2010 PENSIO PER MUAJIN JANAR 2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALB-BUILDING COPRI CONSTRUCTION ENTERPRISES Tirane 26,367,811 2012-02-01 2012-02-01 4910560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 4.4.2011 f 15.6.2011 s 37937849
Zyra e Punes Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,070,726 2012-02-01 2012-02-01 1810250352012 600 ZYRA E PUNES PAGA JANAR 2012 PL54 FAKT 54
Aparati Qendror INSTAT (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,775,370 2012-02-01 2012-02-01 4310500012012 600 instat paga janar 2012 nr 134;129 lp 1.02.2012
Drejtoria e Policise Tirane (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,735,848 2012-02-01 2012-02-01 3510160202012 600-Drej.Polic.Qarku.Tirane pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve plan1850/fakt1849
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,151,508 2012-02-01 2012-02-01 2310130012012 600 MINISTRIA E SHENDETESISE pagat janar 2012 nr punonj pl 131 fakt 124
Avokati i Shtetit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,435,247 2012-02-01 2012-02-01 3210140582012 600-Avokatura e Shtetit paga muaji janar 2012 Nr.punonj plan 54 fakt 49
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,163,745 2012-02-01 2012-02-01 54/1011001/2012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE DT 1.12.2011BORDERO JANAR 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Komuna Aliko (3731) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Sarande 1,807,900 2012-02-01 2012-02-01 00127370012012 PAAFTESI ALIKO
Drejtoria e Pyjeve Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 37,209 2012-02-01 2012-02-01 111026 PYJORE PAGA JANAR 2012
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 2,050,013 2012-02-01 2012-02-01 2110160622012 paga Prefektura 1016062 Anida Cirakolli
Gjykata e rrethit Tropoje (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 795,360 2012-02-01 2012-02-01 13102903912 Gjykata Tropoje paga janar 2012
Zyra e Punes Tropoje (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 143,369 2012-02-01 2012-02-01 8102503612 Zyra e Punes Tropoje, paga te muajt janar 2012
Reparti Delta Force Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 71,850 2012-02-01 2012-02-01 20852 PAGA JANAR D.FORCE 1016016
Komisariati i Policise Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 80,989 2012-02-01 2012-02-01 21031 PAGA JANAR D.RENDIT 1016022
Reparti Ushtarak Nr.2223 Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 66,127 2012-02-01 2012-02-01 21452 REPARTI 2223 1017036 TATIM USHQIMI
Gjykata e Apelit Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 434,825 2012-02-01 2012-02-01 20849 PAGAT MUAJI JANAR 2012 GJYKATA E APELIT KODI 1029008
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 90,588 2012-02-01 2012-02-01 21100 PAGA PUNONJES ME KONTRATE SARANDE JANAR ALUIZNI 1006130
Prefektura e qarkut Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 1,000,484 2012-02-01 2012-02-01 21435 PAGA JANAR PREFEKTURA 1016074
Bashkia Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 8,987,400 2012-02-01 2012-02-01 21387 BASHKIA 2146001 INVALID JANAR 2012
Qendra e pritjes se te huajve e Kufi-Migracionit (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 987,964 2012-02-01 2012-02-01 1010161112012 1016111 QENDRA MBYLLUR PER TE HUAJT 0707 PAGA JANAR 2012
Qendra e pritjes se te huajve e Kufi-Migracionit (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 138,243 2012-02-01 2012-02-01 1110161112012 1016111 QENDRA MBYLLUR PER TE HUAJT 0707 PAGA JANAR 2012
Prefektura e qarkut Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,284,135 2012-02-01 2012-02-01 3210160612012 1016061 PREFEKTURA DURRES PAGA JANAR 2012
Shkolla "B. Qeraxhia", Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 1,605,498 2012-02-01 2012-02-01 710110952012 1011095 SHKOLLA BERANDINA QERAXHI PAGA JANAR 2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 8,728,114 2012-02-01 2012-02-01 810161012012 1016101 DRET. RAJ. KUFI MIGRACION PAGA JANAR 2012
Sp. Berati (0202) BANKA CREDINS Berat 3,998,392 2012-02-01 2012-02-01 1410130642012 paga janar 2012 nga spitali berat 1013064
Biblioteka (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 308,131 2012-02-01 2012-02-01 621020162012 pagese per pagat e punonjesve muaj janar nga Biblioteka 2102016
Zyra e Permbarimit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 231,832 2012-02-01 2012-02-01 910140142012 pga janar 2012 nga permbarimi berat 1014014
Komuna Velabisht (0202) BANKA E TIRANES Berat 388,752 2012-02-01 2012-02-01 1923080012012 pagese per keshilltaret ,muaj janar nga Komuna velabisht 2308001
Dega e Thesarit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 5,780 2012-02-01 2012-02-01 1210100022012 dieta sherbimi sipas liste pageses per Degen e Thesarit (1010002)
Komuna Fshat Ballsh (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 851,023 2012-02-01 2012-02-01 02426350012012 PAGESE PER PAGA PER KOMUNEN QENDER MALLAKASTER
Sp. Mirdite (2026) BANKA POPULLORE SHA Mirdite 6,737,464 2012-02-01 2012-02-01 510130792012 spitali per paga 1013079
Dega e Instat rrethi Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 35,460 2012-02-01 2012-02-01 9/1050035012 PAGA STATISTIKA
Nd-ja Ruget Rurale (0909) BANKA CREDINS Fier 837,524 2012-02-01 2012-02-01 720490152012 PAGA JANAR 2012 ND.RUGE RURALE FIER 2049015
Dega e Thesarit Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 134,815 2012-02-01 2012-02-01 16 1010033 2012 DEGA THESARIT SHKODER PAGA
Dega e Thesarit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 243,711 2012-02-01 2012-02-01 13 1010033 2012 DEGA THESARIT SHKODER PAGA
Gjykata e rrethit Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 78,681 2012-02-01 2012-02-01 510290262012 KOD INST 1029026 GJYKATA KURBIN LIKUJDIM PAGA PER MUAJIN JANAR 2012
Dega e Thesarit Lac (2019) RAIFFEISEN BANK SH.A Laç 98,777 2012-02-01 2012-02-01 810100192012 KOD INST 1010019 DEGA E THESARIT LAC LIKUJDIM PAGA PER MUAJIN JANAR 2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 37,414 2012-02-01 2012-02-01 4010500012012 600 instat anketues sh 24.1.2012 lp 1.02.2012
AKTI (3535) BANKA CREDINS Tirane 744,522 2012-02-01 2012-02-01 2010870082012 600 A.K.T.I Pagat Janar 2012 Nr pun Plan 15 fakt 13