Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) BANKA POPULLORE SHA Gjirokaster 108,842 2012-02-01 2012-02-01 810100112012 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PER PAGAT 1-31.01.2012
Prokurori Apeli Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 259,061 2012-02-01 2012-02-01 7/8/1028032/2012 PROK APELI GJIROKASTER(1028032) PAGAT JANAR 2012 DHE BONUSE
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 753,954 2012-02-01 2012-02-01 40/1011011/2012 DREJT ARSIMORE GJIROKASTER(1011011) PAGAT JANAR 2012
Zyra e Punes Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 269,943 2012-02-01 2012-02-01 11.1025022.12 1025022 Zyra e Punes Lushnje paga janar 2012 simbas listes
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 1,304,950 2012-02-01 2012-02-01 12.1029029.12 1029029 Gjykata Lushnje paga janar 2012 simbas listes
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 70,000 2012-02-01 2012-02-01 15 1028027 2012 PROKURORIA RRETHIT SHKODER SHPENZIME TRANSPORTI
Zyrat e Regjistrimit Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 261,093 2012-02-01 2012-02-01 1010140732012 1014073 SA LIK PAGA PERF MUAJIN JANAR NGA ZRPP KRUJE DOREZUAR BORDERO NGA XHEVAHIRE HAJDARMATAJ
Komuna Kalis (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 283,222 2012-02-01 2012-02-01 7/2552001-0212 paga,dieta Janar-2012 Kalise
Dega e Instat rrethi Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 35,460 2012-02-01 2012-02-01 410500282012 Pagat nga Statistika Peqin per muajin Janar 2012
Bashkia Gjirokaster (1111) GODITJA 2SHPK (K32509608Q) Gjirokaster 33,000 2012-02-01 2012-02-01 28/2115001/2012 ( bashkia Gjirokaster 2115001 ) ROJA PRIVATE JANAR 2012
Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Gjirokaster 138,942 2012-02-01 2012-02-01 27/2115001/2012 ( bashkia Gjirokaster 2115001 ) paga JANAR 2012
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 823,575 2012-02-01 2012-02-01 131006067.2012 1006067 DREJT RAJON E RUGEV GJIROK PER PAGAT 1-31.01.2012
Qendra Ekonomike Kultures-Muzeu (1111) BANKA POPULLORE SHA Gjirokaster 628,690 2012-02-01 2012-02-01 10./2115005.2012 QENDRA EKONOM E KULTURES GJIROK PER PAGAT 01-2012
Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA POPULLORE SHA Gjirokaster 122,772 2012-02-01 2012-02-01 26/2115001/2012 ( bashkia Gjirokaster 2115001 ) paga JANAR 2012
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) BANKA POPULLORE SHA Gjirokaster 209,266 2012-02-01 2012-02-01 44/1011011/2012 DREJT ARSIMORE GJIROKASTER(1011011) PAGAT JANAR 2012
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 4,000 2012-02-01 2012-02-01 50/1011011/2012 DREJT ARSIMORE GJIROKASTER(1011011) SHP VENDIM GJYQESOR PER ALBINA SINANI
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Gjirokaster 1,902,762 2012-02-01 2012-02-01 46/1011011/2012 DREJT ARSIMORE GJIROKASTER(1011011) PAGAT JANAR 2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 3,461,619 2012-02-01 2012-02-01 131010051/2012 1010051 DREJT RAJONALE TATIMORE GJIROKAS PAGAT 1-31.01.2012
Gjykata e rrethit Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 246,415 2012-02-01 2012-02-01 1510290332012 LIK NGA GJYKATA POGRADEC 1029033 PER PAGA JANAR2012 NR PUNONJESVE= 4
Prokuroria e rrethit Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 512,561 2012-02-01 2012-02-01 0810280242012 PROKURORIA PUKE KODI 1028024 PAGA JANAR 2012 SIPAS LISTES
Reparti nr.752 Fier (0909) QENDRA RAJONALE E SIGURIMEVE SHOQERORE Fier 185,197 2012-02-01 2012-02-01 1110160192012 DETYRIMI JANAR 2012 REP.752 FIER 1016019
Dega e Instat e rrethi Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 168,552 2012-02-01 2012-02-01 610500102012 PAGA JANAR 2012 STATISTIKA FIER
Drejtorita e Bujqesise Fier (0909) BANKA E TIRANES Fier 2,395,425 2012-02-01 2012-02-01 2410050092012 PAGA JANAR 2012 BREJT E BUJQ DHE USHQ FIER
Komuna Zerqan (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 2,765,324 2012-02-01 2012-02-01 0723200012012 Komuna Zerqan (2320001) likujdim paaftesia Dhjetor 2011-Janar 2012.
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 252,617 2012-02-01 2012-02-01 20514 ZYRA RAJONALE E SHERB.SOCIAL 1025058 PAGA JANAR
Dega e Thesarit Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 305,202 2012-02-01 2012-02-01 20588 PAGAT MUAJI JANAR 2012 DEGA E THESARIT KODI 1010037
Dega e Thesarit Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 121,788 2012-02-01 2012-02-01 20677 PAGAT MUAJI JANAR 2012 DEGA E THESARIT KODI 1010037
Zyrat e Regjistrimit Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 12,000 2012-01-30 2012-02-01 20458 KUNDERSHTIM I VEPRIMEVE TE PERMBARUESIT GJYQESOR Z.R.P.P KODI 1014093 PER GJYKATEN E RRETHIT VLORE
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) BANKA E TIRANES Berat 661,131 2012-02-01 2012-02-01 1210120022012 1012002 monumentet pagat janar 2012
Zyrat e Regjistrimit Skrapar (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 139,517 2012-02-01 2012-02-01 13101408912 Skrapar;Zyra e Rregj.Pasurive;Paga List-pagesa 01-31/01/2012
Zyra Arsimore Kolonjë (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 301,216 2012-02-01 2012-02-01 1710111122012 1011112ZYRA ARSIMORE KOLONJE PAGAT E MUAJIT JANAR 2012.PROGRAMI 01110
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 7,247,112 2012-02-01 2012-02-01 90/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012 nr pun 201/199
Instituti i Sigurimeve Shoqerore (3535) INSTITUTI SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 160,000,000 2012-02-01 2012-02-01 28/1025096/2012 604 ISSH SUBVENCION NR 30/1 dt 1.02.2012
Reparti Ushtarak Nr.6665 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,123,472 2012-02-01 2012-02-01 1010170802012 600 REP 6665 PAGA LIST PAGES JANAR 2012 NR PUN P/F 59/58
Gjykata Kushtetuese (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,199,236 2012-02-01 2012-02-01 1810300012012 600 GJYKATA KUSHTETUSE Pagat baze Janar 2012 Nr punonjseve Plan 53 Fakt 52
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,505,092 2012-02-01 2012-02-01 5210171222012 606,rep 6670,paga ulr ,list pagese 2012,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,281,959 2012-02-01 2012-02-01 93/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane Vipat (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 55,113 2012-02-01 2012-02-01 3110100412012 600 Drejt e Tat Pag te Medhenj page janar 2012 nr i punonj=171/167 listepagesa janar 2012
Dega e Thesarit Tirane (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 69,367 2012-02-01 2012-02-01 10/1010035/2012 600 Dega Thesarit Tirane pagaJanar 2012 nr.punonj.1
Sherbimi per ceshtjet e biresimeve (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,099 2012-02-01 2012-02-01 1110140492012 600-Komiteti i Biresimeve Paga muaji janar 2012 nr.punonjesve Plan 9 fakt 8