Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Tirana (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 338,029 2012-02-01 2012-02-01 4321010012012 Bashkia Tirane paga janar 2012 liste pagese 2011 nr 462
Agjensia Kombetare e duhaneve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 513,322 2012-02-01 2012-02-01 910050392012 600 agj.k.d.c.paga baze bordero nrpl.11,f11
Komuna Petrele (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 185,094 2012-02-01 2012-02-01 727950012012 kom petrele principal + interes (kredie) urdh 2 dt 03.01.2012
Komuna Krrabe (3535) EAGLE MOBILE Tirane 3,381 2012-02-01 2012-02-01 1628120012012 600 ndalese per telefon dhjetor 2011 fat 36609033
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,370,408 2012-02-01 2012-02-01 1010870042012 600 DSIK PAGA janar 2012 PL 29/29
Garda e Republike Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 487,869 2012-02-01 2012-02-01 4210160042012 606-Garda Republikes page ne reforme,liste dt 01.02.2012
Bashkia Tirana (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 123,023 2012-02-01 2012-02-01 4821010012012 Bashkia Tirane paga janar 2012 liste pagese 2011
Qendra Komunitare per te Moshuar (3535) BANKA E TIRANES Tirane 255,900 2012-02-01 2012-02-01 821011602012 Qendra Moshuarve paga janar 2012 lista nr pun 9-9
Mini Bashkia 5 (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 194,433 2012-02-01 2012-02-01 1921011452012 600 Min.Bashkia 5- pagat bordero janar 2012 nr.pun.5-5
Federata Shqipetare e Basketbollit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 173,340 2012-02-01 2012-02-01 910120342012 600 Fed shqiptare futbollit paga janar 2012 nr pl 3;fakt 3
Zyra e Punes Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 389,005 2012-02-01 2012-02-01 7698 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT LEZHE PAG PAGA JANAR 2012
Zyra e Punes Mallakaster (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 160,067 2012-02-01 2012-02-01 01510250242012 PAGESE PER POSTEN BALLSH ASISTENCE E THJESHTE NGA ZYRA E PUNES MALLAKASTER
Dega e Thesarit Kucove (0217) ALBTELEKOM SH.A. Kuçove 12,660 2012-02-01 2012-02-01 1210100172012 shpenz.per telefon dega e thesarit kod.1010017 fat.703790877,703790637 dt. 09.01.2012 nr.klient.1643487307,1574997100
Komuna Synej (3513) CEZ SHPERNDARJE Kavaje 292,734 2012-02-01 2012-02-01 6/474 2474001 KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT ENERGJIE
Gjykata e rrethit Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 115,000 2012-02-01 2012-02-01 11/029 GJYKATA FLETORE ZYRTARE 2012
Komuna Lekaj (3513) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Kavaje 1,665,700 2012-02-01 2012-02-01 1/606 KOMUNA LEKAJ NDIHMA E PAAFTESI JANAR 2012
Inspektoriati Shteteror i Punes Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 73,495 2012-02-01 2012-02-01 06/1025108/2012 (ISPEKTORIATI SHTETROR I PUNES 1025108) PAGA janar 2012
Dega e Thesarit Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 30,112 2012-02-01 2012-02-01 910100112012 1010011 DEGA E THESARIT GJIROKASTER PER PAGES TATIM PAGE 01-2012
Gjykata e rrethit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 1,528,981 2012-02-01 2012-02-01 4/1029019/2012 GJYKATE E RRETHIT GJIROKASTER(1029019) PAGAT JANAR 2012
Dega e Thesarit Devoll (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 133,394 2012-02-01 2012-02-01 1610100042012 THESARI DEVOLL BORDERO PAGA JANAR 2012
Universiteti i Tiranes Filiali Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 139,786 2012-02-01 2012-02-01 4-101157-2012 1011157 paga personeli muaji janar 2012 Universiteti Kukes
Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Gjirokaster 451,064 2012-02-01 2012-02-01 3/1011108//2012 UNIVERS"EQEREM ÇABEJ" GJIROKASTER(1011108) PAGAT JANAR 2012
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Gjirokaster (1111) BANKA POPULLORE SHA Gjirokaster 222,214 2012-02-01 2012-02-01 1210060672012 1006067 DREJT RAJON E RUGEV GJIROK PER PAGAT 1-31.01.2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) DEGA TATIMEVE GJIROKASTER Gjirokaster 150,942 2012-02-01 2012-02-01 151010051.2012 1010051 DREJT RAJONALE TATIMORE GJIROK SIG SHENDETS 01-2012
Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) EAGLE MOBILE Gjirokaster 77,240 2012-02-01 2012-02-01 1610100512012 1010051 DREJT RAJONALE TATIMORE GJIROK PER NDALESE NGA PAGAT E JANAR 2012
Dega e Thesarit Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 139,674 2012-02-01 2012-02-01 910100122012 1010012 1812 Thesari has 1010012 sa likujdojme paga janar 2012.
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Fier (0909) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Fier 211,752 2012-02-01 2012-02-01 610250522012 PAGAT MUAJI JANAR 2012 ZYRA RAJONALE E SHERBIMIT SOCIAL
Dega e Thesarit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 418,350 2012-02-01 2012-02-01 111111 PAGA JANAR 2012 THESARI FIER
Komuna Kuman (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 47,280 2012-02-01 2012-02-01 134210012012 PAGA JANAR 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Reparti nr.752 Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 3,193,064 2012-02-01 2012-02-01 910160192012 PAGA JANAR 2012 REP.752 FIER 1016019
Dega e Thesarit Vlore (3737) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Vlore 43,482 2012-02-01 2012-02-01 20707 PAGAT MUAJI JANAR 2012 DEGA E THESARIT KODI 1010037
Gjykata e Apelit Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 1,169,235 2012-02-01 2012-02-01 20799 PAGAT MUAJI JANAR 2012 GJYKATA E APELIT KODI 1029008
Prokuroria e rrethit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 995,866 2012-02-01 2012-02-01 1310280032012 paga janar 2012 nga prokuroria berat 1028003
Zyra e Punes Kolonje (1514) ALPHA BANK -- ALBANIA Kolonje 135,355 2012-02-01 2012-02-01 610250142012 1025014ZYRA E PUNES KOLONJE PAGAT MUAJI JANAR 2012
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,186,059 2012-02-01 2012-02-01 1710170372012 600 REP 3001 PAGA LIST PAGES JANAR 2012 NR PUN P/F 398
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,121,459 2012-02-01 2012-02-01 3210250852012 600 SHKP paga janar 2012 pl 45/45
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,452,580 2012-02-01 2012-02-01 5110171222012 606,rep 6670,paga ulr ,list pagese 2012,
Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,583,977 2012-02-01 2012-02-01 610120092012 600 Q K K F PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL 33 FAKT 33
Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 10,801,655 2012-02-01 2012-02-01 6710100012012 600-MIN E FINANCES PAGA JANAR 2012 PLAN 251- FAKT 195
Aparati Drejt.Pergj.RTSH (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 35,000,000 2012-02-01 2012-02-01 4/1019001/2012 604 Drejtoria e Pergjith.RTSH "Fin.bashkatdhe.e prog.satelitor ,sit.shp.janar 2012 ,shkr.nr.182 dt.01.01.2012