Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokurori Apeli Korce (1515) BANKA CREDINS Korçe 35,000 2012-02-01 2012-02-01 1510280332012 BONUS TRANSPORTI PROKURORIA E APELIT KORCE
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 459,210 2012-02-01 2012-02-01 3810130092012 PAGA KODI INSTIT 1013009 DREJTORIA E SHERBIMI PARESOR KORCE
Dega e Kujdesit Paresor Korce (1515) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Korçe 3,100 2012-02-01 2012-02-01 4310130092012 NDALESE URDHER INFERMIERI DREJTORIA E SHERBIMIT PARESOR KORCE
N/Prefektura Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 714,347 2012-02-01 2012-02-01 10.1016065.12 1016065 N/Prefektura Lushnje paga janar 2012 simbas listes
Dogana Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 781,986 2012-02-01 2012-02-01 1110100902012 PAGA JANAR 2012 DOGANA FIER 1010090
Dega e Thesarit Lac (2019) BANKA E TIRANES Laç 41,641 2012-02-01 2012-02-01 910100192012 KOD INST 1010019 DEGA E THESARIT LAC LIKUJDIM PAGA PER MUAJIN JANAR 2012
Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 466,631 2012-02-01 2012-02-01 1710570012012 600 Qendra Kombetare e Kinematografise.pagat baze,vjetersi,pozicioni bordero janar 2012 pl9 fk 9
Bashkia Tirana (3535) BANKA CREDINS Tirane 624,509 2012-02-01 2012-02-01 4221010012012
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,071,546 2012-02-01 2012-02-01 1910120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 15 FAKT 15
Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 85,859 2012-02-01 2012-02-01 1910890012012 600 K.M.DH.P. Pagat janar 2012 nr pun plan 29 fakt 28
Drejtoria e Policise Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 100,825 2012-02-01 2012-02-01 3610160202012 600-Drej.Polic.Qarku.Tirane pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve plan1850/fakt1849
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 129,145 2012-02-01 2012-02-01 6210060012012 600 MPPT paga janar 2012 nr pun 152/2
Avokati i Shtetit (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 126,666 2012-02-01 2012-02-01 3010140582012 600-Avokatura e Shtetit paga muaji janar 2012 Nr.punonj plan 54 fakt 49
Klinika Qeveritare (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 780,771 2012-02-01 2012-02-01 1310130522012 600 QENDRA SHERBIMIT MJEKSOR pagat janar 2012 nr punonj pl 21 fakt 21
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 451,951 2012-02-01 2012-02-01 1810050012012 1005001 min.bujqesise pagat nr.pl.145,f133
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,672 2012-02-01 2012-02-01 2410170882012 600 REP 6640 PAGA BASHKESHORTE LIST PAGES JANAR 2012
Shkolla e Magjistratures (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,477,066 2012-02-01 2012-02-01 2610550012012 600 Shkolla e Magjistratures.Bpagat ,vjetersi,veshtiresi,funksion,raport mjekesor urdher 4 dt 11.1.12 pl 23 fk 23
Dega e rezervave Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 535,831 2012-02-01 2012-02-01 510160922012 600-Drejt,Rajonal.Rezer.Materi.Tira pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve pla18/fakt18
Avokati i Prokurimeve (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 883,402 2012-02-01 2012-02-01 2110860012012 600 Avokati i Prokurimeve,tpagat baze,vjetersi,funksion,kualifikim, 25% dite festa pl 14 fk 13
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Tirane 49,259 2012-02-01 2012-02-01 5910060012012 600 MPPT paga janar 2012 nr pun 152/1
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 145,890 2012-02-01 2012-02-01 5810110012012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE DT 1.12.2011BORDERO JANAR 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110
Enti Shteteror i Farnave dhe fidanave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 623,497 2012-02-01 2012-02-01 1010050402012 600enti farna paga border nr.pl.15.f15
Shtepia e pleqeve Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 489,125 2012-02-01 2012-02-01 1210250772012 600 SHTEPIA E TE MOSHUARVE paga janar 2012 pl 13 13
Gjykata e larte (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 197,291 2012-02-01 2012-02-01 1410290412012 600 GJYKATA E LARTE"page JANAR 2012 sipas list-pag.nr.pun pl/fakt 2/2
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 718,681 2012-02-01 2012-02-01 1710120012012 600 M.T.K.R.S PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL. 17 FAKT 17
Qendra e fomimit profesiona Tirane nr.1 (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 898,079 2012-02-01 2012-02-01 910250382012 600 DRFP1 PAGA JANAR 2012 PL 21/21
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 3,358,194 2012-02-01 2012-02-01 17 1029037 2012 GJYKATA E RRETHIT SHKODER PAGA
Drejtoria e Policise Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,100,500 2012-02-01 2012-02-01 3710160202012 606-Drej.Polic.Qarku.Tirane shpenzime operative,me cek
Dega e Instat rrethi Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 27,777 2012-02-01 2012-02-01 1110500112012 1050011 Pagat Zyra Statistikes
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 1,091,305 2012-02-01 2012-02-01 1910130282012 1013028 Pagat Sherbimi Paresore
Drejtoria e Pyjeve Skrapar (0232) EAGLE MOBILE Skrapar 20,387 2012-02-01 2012-02-01 13 1026037 12 SKRAPAR Dr.Pyjore FATURE 36608962/2012 Kod.C1003976 INST 1026037
Drejtoria e Pyjeve Skrapar (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 37,146 2012-02-01 2012-02-01 12 1026037 12 SKRAPAR Dr.Pyjore PAGA 2012 INST 1026037
Zyra Arsimore Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 166,087 2012-02-01 2012-02-01 3610111022012 Pagat nga Zyra Arsimore Peqin per muajin Janar 2012
Zyra Arsimore Peqin (0827) TIRANA BANK Peqin 128,387 2012-02-01 2012-02-01 4310111022012 Pagat nga Zyra Arsimore Peqin per muajin Janar 2012
Zyra e Punes Kavaje (3513) BANKA CREDINS Kavaje 147,830 2012-02-01 2012-02-01 08 ZYRA PUNES PAGA JANAR 2012
Komuna Helmes (3513) BANKA ITALIANE E ZHVILLIMIT Kavaje 40,283 2012-02-01 2012-02-01 4/472 KOMUNA HELMAS PAGE GJENDJA CIVILE
Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 555,537 2012-02-01 2012-02-01 18/10430 AZILI PAGAJANAR 2012
Komuna Sinoballaj (3513) UNION BANK SHA Kavaje 142,920 2012-02-01 2012-02-01 5,6 KOMUNA SINABALLAJ KESHILLTARE ROJE, QERA, SHPENZIME TRANSPORTI
Komisariati i Policise Kavaje (3513) BANKA POPULLORE SHA Kavaje 50,000 2012-02-01 2012-02-01 11/R RENDI SHPENZIM SEKRETE
Zyrat e Regjistrimit Gjirokaster (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 135,397 2012-02-01 2012-02-01 1010140682012. ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURISE(1014068) PAGAT 1-31.01.2012