Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti "Resi" Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,884,773 2012-02-01 2012-02-01 2010160082012 600-Rep R.E.S.I pagat Janar 2012,liste dt 001.02.2012,nr i punonjesve plan133/fakt131
Teatri Kombetar (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,367,521 2012-02-01 2012-02-01 2110120222012 600 T.KOMBETAR PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL .70 FAKT 70
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,616,122 2012-02-01 2012-02-01 2310730012012 600 KQZ paga janar 2012 nr pun pl 54 fakt 52
Reparti Ushtarak nr.6670 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,718,178 2012-02-01 2012-02-01 5010171222012 600,606,rep 6670,paga janar 2011,list pagese 2012,np 98/74
Reparti Ushtarak Nr.6660 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,692,935 2012-02-01 2012-02-01 91017085/2012 600,rep 6660,paga janar 2012,list pagese 2012,np 91/88
Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,318,453 2012-02-01 2012-02-01 2410260602012 600 Agjensia e Mjedisit dhe Pyjeve Tirane "page muajin JANAR 2012 sipas list-pag.nr.pun.pl/fakt 46/45
Qendra Kombetare e Licensimit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 115,833 2012-02-01 2012-02-01 1110041212012 600 qendra kombetare licensimit. paga janar 2012
Kuvendi Popullor (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 31,500 2012-02-01 2012-02-01 13310020012012 602 Kuvendi.bordero 1.2.2012 ligji 10160 dt 15.10.2009
Zyra per te Drejten e autorit (3535) BANKA CREDINS Tirane 185,086 2012-02-01 2012-02-01 1410120632012 600 Z.SH.D.A PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL 15 FAKT 15
Qendra Kombetare e Trajtimit te Viktimave te Dhunes ne Familje (3535) BANKA E TIRANES Tirane 21,825 2012-02-01 2012-02-01 1210251132012 600 QKTVDH PAGA janar 2012 pl 12 /1
Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) BANKA E TIRANES Tirane 694,052 2012-02-01 2012-02-01 510250952012 600 QKPVIKTIMAVE TRAFIKUT PAga janar 2012 pl18/118
Administrata Qendrore SHKP (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 69,755 2012-02-01 2012-02-01 3310250852012 600 SHKP paga janar 2012 pl 45/45
Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) BANKA POPULLORE SHA Tirane 50,533 2012-02-01 2012-02-01 27/1004023/2012 600 Sherbimi Gjeologjik. paga djanar 2012
Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 915,735 2012-02-01 2012-02-01 1310060452012 1006045 AQTN paga janar 2012 liste pagese nr pun 22/22
QFM Teknike Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 212,276 2012-02-01 2012-02-01 1410160562012 600-Qendra.Furniz.Mater.Tekni pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve plan31/fakt31
Kuvendi Popullor (3535) UNION BANK SHA Tirane 108,995 2012-02-01 2012-02-01 12810020022012. 600 Kuvendi.bordero 1.2.2012 pl 349 fk 1
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UNION BANK SHA Tirane 82,003 2012-02-01 2012-02-01 95/1004001/2012 600 ministria ekonomise. paga janar 2012
Komuna Zall Bastar (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 500 2012-02-01 2012-02-01 67980012012 602-KOM ZALLBASTAR KOMISION NDIHME EKONOMIKE PAAFTESI JANAR 201 VKM 5 DT 30.01.2012
Zyra Arsimore Kolonjë (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 1,993,522 2012-02-01 2012-02-01 1910111122012 1011112ZYRA ARSIMORE KOLONJE PAGAT E MUAJIT JANAR 2012.PROGRAMI 09230
Prokurori Apeli Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,544,650 2012-02-01 2012-02-01 1110280372012 600 Prokuroaria e Apelit.pagat baze,vjetersi,veshtiresi,paga grupi,komp pers pa pune vendim 683 dt 28.10.1998 bordero janar 2011
Universiteti Politeknik (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,465,135 2012-02-01 2012-02-01 7310110402012 600 Up Gjeologji Miniera paga janar 2012 nr 98;61 lp 1.02.2012
Departamenti i Kufirit dhe Migracionit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,902,581 2012-02-01 2012-02-01 510160992012 600-Apar.Dep.Kufi.Migra pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve plan43/fakt43
Paraburgimi Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 1,867,049 2012-02-01 2012-02-01 2010140562012 PAGA NGA BURGU
Zyrat e Regjistrimit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 236,108 2012-02-01 2012-02-01 0814085 ZRPP PAGA JANAR 2012
Gjykata e rrethit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 380,122 2012-02-01 2012-02-01 16032 PAGA GJYKATA PERMET
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 66,596 2012-02-01 2012-02-01 2210160622012 paga Prefektura 1016062 Anida Cirakolli
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 45,214 2012-02-01 2012-02-01 20889 PAGE JANAR D.KUFIRIT 1016107
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Vlore (3737) BANKA POPULLORE SHA Vlore 1,134,545 2012-02-01 2012-02-01 21422 PAGAT RRUGA URA 1006082 JANAR 2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 438,224 2012-02-01 2012-02-01 20898 PAGE JANAR D.KUFIRIT 1016107
Dega e Thesarit Vlore (3737) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Vlore 18,000 2012-02-01 2012-02-01 21315 DIETA DEGA E THESARIT KODI 1010037
Prefektura e qarkut Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 46,362 2012-02-01 2012-02-01 21380 PAGA JANAR PREFEKTURA 1016074
Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 22,934,500 2012-02-01 2012-02-01 21399 BASHKIA 2146001 INVALID JANAR 2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 4,292,825 2012-02-01 2012-02-01 20956 PAGE JANAR D.KUFIRIT 1016107
Drejtoria e SHIK Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 1,390,427 2012-02-01 2012-02-01 1310180062012 1018006 SHISH 0707 PAGA JANAR 2012
Prefektura e qarkut Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 1,418,813 2012-02-01 2012-02-01 3010160612012 1016061 PREFEKTURA DURRES PAGA JANAR 2012
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA CREDINS Durres 15,762 2012-02-01 2012-02-01 4610111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ TELEFON PER B. CEKU SIPAS LISTPAGESES
Bordi i KullimitDurres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 1,580,708 2012-02-01 2012-02-01 910050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE PAGA JANAR 2012
Dega e Instat rrethi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 133,598 2012-02-01 2012-02-01 710500032012 paga personeli muaji janar per Degen e Statistikes (1050003)
Komuna Poshnje (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 30,042 2012-02-01 2012-02-01 1923020012012 PAGA janar 2012 nga komuna poshnje berat 2302001
Paraburgimi Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 859,100 2012-02-01 2012-02-01 2210140512012 1014051 paraburgimi pagat janar 2012