Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) All All 47,850,621.00 270 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 450,000 2014-07-16 2014-07-17 12721110042014 Shpenzime per honorare D A K Fier 2111004 pagesa aktivitete Klarita Qirushi
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 135,000 2014-06-24 2014-06-25 11721110042014 Shpenzime per honorare DAK2111004 shpenzime per honorare
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA CREDINS Fier 90,000 2014-06-24 2014-06-25 11821110042014 Shpenzime per honorare DAK2111004 shpenzime per honorare
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 49,570 2014-06-20 2014-06-20 11521110042014 Udhetim i brendshem DIETA MAJ 2014 DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 378,000 2014-06-20 2014-06-20 10821110042014 Shpenzime per honorare HONORARE DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) TOMASH MILE Fier 9,926 2014-06-20 2014-06-20 11421110042014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHERBIME DREJT E ARTIT DHE KULTURES
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) TONIN LAMÇAJ Fier 28,000 2014-06-20 2014-06-20 11321110042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHERBIME DETYRIM I PRAPAMBETUR DREJT E ARTIT DHE KULTURES
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 90,000 2014-06-20 2014-06-20 11221110042014 Shpenzime per honorare HONORARE DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE E GREQISE Fier 90,000 2014-06-20 2014-06-20 11021110042014 Shpenzime per honorare HONORARE DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 90,000 2014-06-20 2014-06-20 11121110042014 Shpenzime per honorare HONORARE DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA E TIRANES Fier 13,500 2014-06-20 2014-06-20 11621110042014 Shpenzime per honorare HONORARE DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 90,000 2014-06-20 2014-06-20 10921110042014 Shpenzime per honorare HONORARE DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 6,736 2014-06-18 2014-06-19 10521110042014 Elektricitet 2111004 D A K Fier muzeu Maj 2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 18,000 2014-06-19 2014-06-19 10321110042014 Shpenzime per honorare D A K Fier 2111004 pagesa aktivitete per Kiu Poro Klarita Qirushi
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 162,000 2014-06-19 2014-06-19 10221110042014 Shpenzime per honorare D A K Fier 2111004 pagesa aktivitete per Kiu Poro Klarita Qirushi
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 34,372 2014-06-18 2014-06-19 10721110042014 Elektricitet 2111004 D A K Fier nr 14273 teatri Maj 2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 6,954 2014-06-18 2014-06-19 10421110042014 Elektricitet 2111004 D A K Fier muzeu Prill 2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 59,908 2014-06-18 2014-06-19 10621110042014 Elektricitet 2111004 D A K Fier nr 14273 teatri Prill 2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,980 2014-06-18 2014-06-19 10121110042014 Uje D A K Fier 2111004 nr 8900063 likujdim fature
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) AUREL LUTAJ Fier 10,000 2014-06-11 2014-06-12 9321110042014 Kancelari DAK2111004 blerie materiale