Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) All All 47,850,621.00 270 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 11,424 2014-10-09 2014-10-10 19221110042014 Elektricitet 2111004 D A K Fier nr A010013005515 Gusht
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 10,570 2014-10-09 2014-10-10 19521110042014 Uje D A K Fier 2111004 nr kienti 8900063 likujdim fature
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,970 2014-10-09 2014-10-10 19721110042014 Uje D A K Fier 2111004 nr kienti 8900013 likujdim fature
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 10,570 2014-10-09 2014-10-10 19621110042014 Uje D A K Fier 2111004 nr kienti 8900063 likujdim fature
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA CREDINS Fier 225,000 2014-10-08 2014-10-09 18621110042014 Shpenzime per honorare DAK 2111004 shperblime per aktivitetin Vallezoni me ne
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 90,000 2014-10-08 2014-10-09 18721110042014 Shpenzime per honorare DAK 2111004 shperblime per aktivitetin Vallezoni me ne
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 900,000 2014-10-07 2014-10-08 18221110042014 Shpenzime per honorare D A K Fier 2111004 pagesa aktivitete "Europa Plazza"Klarita Qirushi
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 1,860,833 2014-10-03 2014-10-03 18121110042014 Shtese page per vjetersi ne pune D A K FIER 2111004 PAGA SHTATOR KLARITA QIRUSHI
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 5,000 2014-09-25 2014-09-26 17821110042014 Udhetim i brendshem D A K Fier 2111004 dieta Klarita Qirushi
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 183,500 2014-09-25 2014-09-26 17921110042014 Shpenzime per honorare D A K Fier 2111004 tatim ne burim
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 135,000 2014-09-19 2014-09-22 17621110042014 Shpenzime per honorare D A K Fier 2111004 pagesa per aktivitetin Jazz Festival Klarita Qirushi
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA CREDINS Fier 45,000 2014-09-19 2014-09-22 17721110042014 Shpenzime per honorare D A K Fier 2111004 pagesa per aktivitetin Jazz FestivalKlarita Qirushi
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 6,000 2014-09-19 2014-09-19 17521110042014 Shpenzime per honorare D A K Fier 2111004 pagesa Klarita Qirushi
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 4,427 2014-09-15 2014-09-17 16421110042014 Elektricitet 2111004 KAMAT VONESA PER KORRIK 2014 DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER A3005515
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 38,620 2014-09-15 2014-09-16 170121110042014 Te tjera transferta tek individet SHPERBLIM PER A BRAKAJ DREJT E ARTIT DHE KULT FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 22,500 2014-09-15 2014-09-16 171121110042014 Te tjera transferta tek individet SHPERBLIM PER Y LIPE DREJT E ARTIT DHE KULT FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) AUREL LUTAJ Fier 10,000 2014-09-15 2014-09-16 17321110042014 Kancelari MATERIALE PER DREJT E ARTIT DHE KULTURES
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 240 2014-09-15 2014-09-16 15821110042014 Uje QERSHOR 2014 DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 4,520 2014-09-15 2014-09-16 15721110042014 Uje QERSHOR 2014 DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 27,000 2014-09-15 2014-09-16 172121110042014 Te tjera transferta tek individet SHPERBLIM PER A LIPE DREJT E ARTIT DHE KULT FIER