Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) All All 47,850,621.00 270 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 32,826 2014-06-11 2014-06-12 9621110042014 Elektricitet 2111004 DAK2111004energji kod klienti FI1A010013005515
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 1,630 2014-06-11 2014-06-12 9821110042014 Uje 2111004 DAK2111004uji mars2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 10,000 2014-06-11 2014-06-12 9521110042014 Udhetim i brendshem 2111004 DAK2111004 dieta
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) ADELINA SAULI Fier 10,000 2014-06-11 2014-06-12 8421110042014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme DAK2111004 blerie materiale
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) ABISSNET Fier 9,900 2014-06-11 2014-06-12 9121110042014 Sherbime telefonike DAK2111004 telefon nr fatur 112312585
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 5,260 2014-06-11 2014-06-12 9721110042014 Uje 2111004 DAK2111004uji Maj2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) ABISSNET Fier 9,900 2014-06-11 2014-06-12 9221110042014 Sherbime telefonike DAK2111004 telefon nr fatur 112312875
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) C.C.S. Fier 10,000 2014-06-06 2014-06-09 8921110042014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MATERIALE PER DREJT E ARTIT DHE KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 10,580 2014-06-06 2014-06-09 8821110042014 Uje SHP UJI MAJ 2014 KINOTEATRI DREJT E ARTIT E KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 9,980 2014-06-06 2014-06-09 8621110042014 Uje SHP UJI PRILL 2014 KINOTEATRI DREJT E ARTIT E KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 240 2014-06-06 2014-06-09 8721110042014 Uje SHP UJI MAJ 2014 MUZEU DREJT E ARTIT E KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 42,960 2014-06-06 2014-06-09 9021110042014 Udhetim i brendshem DIETA MAJ 2014 DREJT E ARTIT E KULTURES FIER
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 1,797,469 2014-06-02 2014-06-02 8521110042014 Shtese page per vjetersi ne pune D A K FIER 2111004 PAGA MAJ 2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 270,000 2014-05-21 2014-05-22 8021110042014 Shpenzime per honorare D A K Fier 2111004 Teatri Haroje Dashurine Klarita Qirushi
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Fier 54,000 2014-05-21 2014-05-22 8321110042014 Shpenzime per honorare D A K Fier 2111004 Festivali Apollon Klarita Qirushi
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA CREDINS Fier 135,000 2014-05-20 2014-05-21 8121110042014 Shpenzime per honorare DAK2111004 sherbime per Teatri "Harroje Dashurin"
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 252,000 2014-05-20 2014-05-21 8421110042014 Shpenzime per honorare DAK2111004 sherbime per Teatri "Harroje Dashurin"
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 54,000 2014-05-20 2014-05-21 7821110042014 Shpenzime per honorare DAK2111004 sherbime perFESTIVALI I APOLLONI2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Fier 27,000 2014-05-20 2014-05-21 8221110042014 Shpenzime per honorare DAK2111004 sherbime perFESTIVALI I AKTRIMIT2014
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) UJESJELLSI FIER Fier 3,860 2014-05-14 2014-05-15 7421110042014 Sherbime telefonike D A K Fier 2111004 likujdim fature nr kontrate 8900013 Prill