Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) All All 21,068,136.00 296 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 23,595 2014-06-18 2014-06-18 8721110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime janar 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 24,750 2014-06-18 2014-06-18 8621110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime janar 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 24,180 2014-06-18 2014-06-18 8421110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime janar 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 11,465 2014-06-18 2014-06-18 8321110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime janar 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 121,200 2014-06-18 2014-06-18 8921110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime shkurt 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 18,020 2014-06-18 2014-06-18 8521110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime janar 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 14,160 2014-06-18 2014-06-18 6821110202014 Uje Shtepia e te moshureve Fier 2111020 uje prill 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 50,430 2014-06-06 2014-06-06 6521110202014 Sherbime te tjera Shtepia e te moshureve Fier 2111020 shpenzime personale qershor 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 695,789 2014-06-02 2014-06-02 6421110202014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 paga maj 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ABISSNET Fier 2,276 2014-05-15 2014-05-16 5721110202014 Sherbime te tjera Shtepia e te moshureve Fier 2111020 internet prill 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ABISSNET Fier 1,940 2014-05-15 2014-05-16 5821110202014 Sherbime te tjera Shtepia e te moshureve Fier 2111020 internet prill 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ABISSNET Fier 3,507 2014-05-15 2014-05-16 5621110202014 Sherbime telefonike Shtepia e te moshureve Fier 2111020 telefon prill 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 100,160 2014-05-15 2014-05-16 7321110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime dhjetor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 49,500 2014-05-15 2014-05-16 7121110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime dhjetor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 5,600 2014-05-15 2014-05-16 7021110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime dhjetor 20132013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 245,850 2014-05-15 2014-05-16 6921110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime dhjetor 20132013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 17,340 2014-05-15 2014-05-16 5821110202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia e te moshureve Fier 2111020 materiale prill 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 8,100 2014-05-15 2014-05-16 7221110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime dhjetor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 50,430 2014-05-09 2014-05-09 5321110202014 Sherbime te tjera Shtepia e te moshureve Fier 2111020 shpenzime personale prill 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 694,303 2014-05-02 2014-05-02 5221110202014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Shtepia e te moshureve Fier 2111020 paga prill 2014