Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) All All 21,068,136.00 296 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 695,637 2014-11-03 2014-11-03 18221110202014 Paga baze Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 paga Tetor 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 13,400 2014-10-15 2014-10-16 13221110202014 Sherbim per ngrohje Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 fature per mungese fondi
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 15,000 2014-10-14 2014-10-15 17821110202014 Uje Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 uje
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ABISSNET Fier 1,940 2014-10-14 2014-10-15 17721110202014 Sherbime te tjera Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 internet
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ABISSNET Fier 1,420 2014-10-14 2014-10-15 17621110202014 Sherbime telefonike Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 telefon
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 44,430 2014-10-07 2014-10-07 17121110202014 Sherbime te tjera Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 shpenzime personale Tetor 2014 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 224,365 2014-10-02 2014-10-03 13021110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 ushqime
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NELSA Fier 30,600 2014-10-02 2014-10-03 16121110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 ushqime
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NELSA Fier 242,040 2014-10-02 2014-10-02 14921110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 ushqime
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 694,720 2014-10-01 2014-10-01 16721110202014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 paga shtator 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 540 2014-09-23 2014-09-24 16621110202014 Posta dhe sherbimi korrier Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 posta gusht 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 558 2014-09-23 2014-09-24 16521110202014 Posta dhe sherbimi korrier Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 posta korrik 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) FOTAQ DHAME Fier 25,140 2014-09-16 2014-09-16 12821110202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 ilaçe
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) FOTAQ DHAME Fier 16,000 2014-09-16 2014-09-16 12921110202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 ilaçe
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) SEGA Fier 133,248 2014-09-10 2014-09-11 11721110202014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 mirembajtje
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Fier 47,880 2014-09-10 2014-09-10 11621110202014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 siguracion pasurie
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ABISSNET Fier 1,099 2014-09-10 2014-09-10 11721110202014 Sherbime telefonike Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 telefon gusht 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 159,250 2014-09-10 2014-09-10 12321110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 ushqime
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 15,000 2014-09-10 2014-09-10 12221110202014 Uje Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 uje gusht 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 15,000 2014-09-10 2014-09-10 12121110202014 Uje Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 uje korrik 2014