Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) All All 21,068,136.00 296 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 41,515 2014-03-19 2014-03-20 36/121110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime tetor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 41,570 2014-03-19 2014-03-20 3921110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime nentor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 91,324 2014-03-19 2014-03-20 3721110202014 Elektricitet 2111020 SHP ENERGJI GUSHT 2013 A-003914 SHT E TE MOSHUARVE FIER
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 11,300 2014-03-19 2014-03-20 4021110202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia e te moshureve Fier 2111020 materiale mars 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 8,800 2014-03-19 2014-03-20 40/121110202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia e te moshureve Fier 2111020 materiale mars 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 11,665 2014-03-19 2014-03-20 39/221110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime nentor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 14,160 2014-03-19 2014-03-20 3821110202014 Uje SHP UJI JANAR 2014 SHT E TE MOSHUARVE FIER NR KNT 890065
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 23,800 2014-03-19 2014-03-20 39/121110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime nentor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 1,000 2014-03-19 2014-03-20 40/421110202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia e te moshureve Fier 2111020 materiale mars 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 53,135 2014-03-19 2014-03-20 39/521110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime nentor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 41,300 2014-03-19 2014-03-20 3621110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime tetor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 25,860 2014-03-19 2014-03-20 39/321110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime nentor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 13,350 2014-03-19 2014-03-20 40/221110202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia e te moshureve Fier 2111020 materiale mars 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 25,960 2014-03-19 2014-03-20 39/421110202014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime nentor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 10,700 2014-03-19 2014-03-20 40/321110202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia e te moshureve Fier 2111020 materiale mars 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 50,430 2014-03-06 2014-03-06 3321110202014 Unspecified Shtepia e te moshureve Fier 2111020 shpenzime personale mars 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 695,137 2014-03-03 2014-03-04 3221110202014 Unspecified Shtepia e te moshureve Fier 2111020 paga shkurt 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 59,408 2014-02-24 2014-02-25 30/621110202014 Unspecified 2111020 Shtepija e te moshuareve Fier blerje materiale higjene shkurt 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 32,880 2014-02-24 2014-02-25 31/221110202014 Unspecified Shtepia e te moshureve Fier 2111020 ushqime tetor 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 157,348 2014-02-24 2014-02-25 2921110202014 Unspecified 2111020 Shtepia e te moshureve Fier 2111020 energji kontrate A003914 korrik 2013