Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 662,175,990.00 351 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,253,738 2018-12-21 2018-12-26 096510170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU BULLGARI 10000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,253,738 2018-12-21 2018-12-26 096310170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU ANGLI 10000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 628,115 2018-12-21 2018-12-26 096910170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU ITALI 5000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,757,968 2018-12-21 2018-12-26 095510170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU NAPOLI 30000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,506,099 2018-12-21 2018-12-26 095110170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, AU KROACI 20000 EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,515,130 2018-12-21 2018-12-26 095410170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU MONS 60000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,880,165 2018-12-21 2018-12-26 096010170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU MONS 15000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,253,738 2018-12-21 2018-12-26 096610170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU RUMANI 10000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,253,738 2018-12-21 2018-12-26 096210170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU IZMIR 10000EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,356,398 2018-12-21 2018-12-26 096810170012018 Paga baze MINI.MBROJ.SHKRESA DATE 21.12.2018, PU ANGLI 18800EURO KURSI 124.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,007 2018-12-21 2018-12-26 097210170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA NENTOR 2018 PLAN. 380,FAKT 114, 2018 VGJ, ELIRA LULI LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-12-03 2018-12-05 094710170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGESE ZYRES PERMBARIMIT SHKRESA 4789,16.05.2016, MUAJI NENTOR 2018 DEBITOR JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 52,274 2018-12-03 2018-12-04 094310170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA NENTOR 2018 , PLAN 380,FAKT 1AM&SHP&SH&ECBASHK,&VGJ, KOMP.USHQIM
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 239,581 2018-12-03 2018-12-04 094410170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA NENTOR 2018 PL. 380,FAKT 2 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 69,200 2018-11-26 2018-11-27 093410170012018 Paga baze URDHER NR. 793, 13.06.2018, UDHEZIM NR. 1249/1, 06.06.2018,SHKR. VERTETIM 214, 17.10.2018,LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,793,911 2018-11-22 2018-11-23 092710170012018 Paga baze SHKRESA DATE 22.11.2018, PU NEW YORK DOLLARE KURSI 111.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 191,503 2018-11-14 2018-11-23 089710170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA TETOR 2018 SHTABI I PERGJITHSHEM
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 64,434 2018-11-14 2018-11-22 089510170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA TETOR 2018 SHTABI I PERGJITHSHEM
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 117,981 2018-11-01 2018-11-02 08520117001.2018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA TETOR 2018 PLAN. 380,FAKT 1 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-11-01 2018-11-02 085310170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGESE ZYRES PERMBARIMIT SHKRESA 4789,16.05.2016, MUAJI TETOR 2018 DEBITOR JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 52,274 2018-11-01 2018-11-02 084910170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA TETOR 2018 , PLAN 380,FAKT 1AM&SHP&SH&ECBASHK,&VGJ, KOMP.USHQIM
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 239,581 2018-11-01 2018-11-02 085010170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA TETOR 2018 PL. 380,FAKT 2 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 164,348 2018-10-25 2018-10-29 084510170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA SHTATOR 2018 SHP LESTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 239,581 2018-10-01 2018-10-02 076710170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA SHTATOR PL. 380,FAKT 2 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 104,106 2018-10-01 2018-10-02 076610170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA SHTATOR 2018 , PLAN 380,FAKT 1AM&SHP&SH&ECBASHK,&VGJ, KOMP.USHQIM
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 54,045 2018-10-01 2018-10-02 076910170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA SHTATOR PLAN. 380,FAKT 1 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-10-01 2018-10-02 077010170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGESE ZYRES PERMBARIMIT SHKRESA 4789,16.05.2016, MUAJI SHTATOR 2018 DEBITOR JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,272,807 2018-09-18 2018-10-01 074910170012018 Paga baze SHKRESA DATE 18.09.2018, PU SARAJEVE EURO 10000 KURSI 126.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,272,807 2018-09-18 2018-09-20 074710170012018 Paga baze SHKRESA DATE 18.09.2018, PU SEEBRIG EURO 10000 KURSI 126.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,817,152 2018-09-18 2018-09-20 074010170012018 Paga baze SHKRESA DATE 18.09.2018, PU SHAPE EURO 30000 KURSI 126.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,817,152 2018-09-18 2018-09-20 073910170012018 Paga baze SHKRESA DATE 18.09.2018, AU BERLIN EURO KURSI 126.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 51,832 2018-09-07 2018-09-12 073010170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA GUSHT 2018 AM&SHP&SH&ECBASHK,&VGJ, KOMP.USHQIM
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-09-03 2018-09-04 071310170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGESE ZYRES PERMBARIMIT SHKRESA 4789,16.05.2016, MUAJI GUSHT 2018 DEBITOR JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 54,274 2018-09-03 2018-09-04 070910170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA GUSHT 2018 AM&SHP&SH&ECBASHK,&VGJ, KOMP.USHQIM
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 54,045 2018-09-03 2018-09-04 071210170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA GUSHT 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,230,991 2018-08-01 2018-08-02 066110170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA KORRIK 2018 AM&SHP&SH&ECBASHK,&VGJ, KOMP.USHQIM
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,909,006 2018-08-01 2018-08-02 066210170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA KORRIK 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 157,420 2018-08-01 2018-08-02 066610170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA KORRIK 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-08-01 2018-08-02 066710170012018 Paga baze MIN.MBROJ.SHKRESA 4789, 16.05.2016, KORRIK 2018, JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 50,274 2018-08-01 2018-08-02 066310170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA KORRIK 2018 AM&SHP&SH&ECBASHK,&VGJ, KOMP.USHQIM
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave