Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 662,175,990.00 351 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 239,581 2018-08-01 2018-08-02 066410170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA KORRIK 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 36,881 2018-07-26 2018-07-27 065710170012018 Paga baze MINIS.MBROJTJES, URDH, MM, NR, 767, DATE 31.05.2018, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 92,217 2018-07-09 2018-07-13 063610170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA QERSHOR 2018 MIRELA OSOJA
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 221,754 2018-07-02 2018-07-03 054810170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA QERSHOR 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 54,045 2018-07-02 2018-07-03 055010170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA QERSHOR 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-07-02 2018-07-03 054410170012018 Paga baze MIN.MBROJ.SHKRESA 4789, 16.05.2016, QERSHOR 2018, JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,904,774 2018-06-18 2018-07-02 052710170012018 Paga baze SHKRESA DATE 18.06.2018,PU FRANCE 15000 EURO KURSI 126.7
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,268,795 2018-06-18 2018-07-02 051410170012018 Paga baze SHKRESA DATE 18.06.2018,AU KOSOVE 10000 EURO KAURSI 126.7
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,904,774 2018-06-18 2018-07-02 052510170012018 Paga baze SHKRESA DATE 18.06.2018,PU MONS 15000 EURO KURSI 126.7
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,268,795 2018-06-18 2018-07-02 052110170012018 Paga baze SHKRESA DATE 18.06.2018,PU RUMANI 10000 EURO KURSI 126.7
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,268,795 2018-06-18 2018-07-02 051510170012018 Paga baze SHKRESA DATE 18.06.2018,PU HOLLANDE 10000 EURO KURSI 126.7
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 100,825 2018-06-14 2018-06-21 051210170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA 12 PRILL - MAJ 2018 AM LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,847,453 2018-06-18 2018-06-21 053010170012018 Paga baze SHKRESA DATE 18.06.2018,PU VIRXHINIA 35000 DOLLARE KURSI 109.7
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 157,897 2018-06-01 2018-06-04 048410170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA MAJ 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-06-01 2018-06-04 048810170012018 Paga baze MIN.MBROJ.SHKRESA 4789, 16.05.2016, MAJ 2018, JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 54,045 2018-06-01 2018-06-04 048710170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA MAJ 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,300,973 2018-05-15 2018-05-18 041810170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES ,SHKRESA DATE 15.05.2018, AU ITALI 17929 EURO KURSI 127.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,102,621 2018-05-15 2018-05-18 042410170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES ,SHKRESA DATE 15.05.2018, PU KROACI 16380 EURO KURSI 127.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,411,825 2018-05-15 2018-05-18 041710170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES ,SHKRESA DATE 15.05.2018, AU GJERMANI 11007 EURO KURSI 127.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,971,454 2018-05-15 2018-05-18 042110170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES ,SHKRESA DATE 15.05.2018, AU POLONI 15356 EURO KURSI 127.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,092,668 2018-05-15 2018-05-18 042310170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES ,SHKRESA DATE 15.05.2018, PU NAPOLI 39723 EURO KURSI 127.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 55,985 2018-05-04 2018-05-08 035110170012018 Paga baze LISTE PAGESE PRILL 2018,VETERAN DHE BASHKESHORTE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,940,534 2018-05-02 2018-05-03 033510170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. Prill 2018 plan 340 fakt 1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-05-02 2018-05-03 033010170012018 Paga baze MIN.MBROJ.SHKRESA 4789, 16.05.2016, PRILL 2018, JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 54,045 2018-05-02 2018-05-03 033610170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. Prill 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,951,452 2018-04-06 2018-04-11 032310170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES ,SHKRESA DATE 06.04.2018, PU MONS 15000 EURO KURSI 129.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,668,624 2018-04-06 2018-04-11 032410170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES ,SHKRESA DATE 06.04.2018, PU SHBA 25000DOLLARE KURSI 106.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 157,897 2018-04-03 2018-04-04 029310170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. MARS 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-04-03 2018-04-04 029710170012018 Paga baze MIN.MBROJ.SHKRESA 4789, 16.05.2016, MARS 2018, JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 134,934 2018-04-03 2018-04-04 029610170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. MARS 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 108,089 2018-03-27 2018-03-28 027010170012018 Paga baze Liste pagese Paga Janar- Shkurt 2018, Emergjenca Civile
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 139,795 2018-03-27 2018-03-28 026910170012018 Paga baze Liste pagese Paga Janar- Shkurt 2018, Emergjenca Civile
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 211,247 2018-03-27 2018-03-28 026810170012018 Paga baze Liste pagese Paga Janar- Shkurt 2018, Emergjenca Civile
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,713,083 2018-03-05 2018-03-23 020010170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, PU SHAPE 111000 ,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,261,933 2018-03-05 2018-03-23 019910170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, PUMISION BRUKSEL 160500,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 863,258 2018-03-05 2018-03-23 021910170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, PURUMANI 6500,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,326,969 2018-03-05 2018-03-23 020610170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, PU KROACI 10000,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,846,359 2018-03-05 2018-03-23 021710170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, PUFRANC 13900,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,141,471 2018-03-05 2018-03-23 020410170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, PU SEEBRIK 8600,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,194,471 2018-03-05 2018-03-23 022110170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, PUITALI 9000,KURSI 132.3
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave