Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 662,175,990.00 351 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,331,984 2017-07-12 2017-07-14 047910170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, buxhet AU France, shkresa dt.12.07.2017,10000 EURO KURSI 132.8
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,331,984 2017-07-12 2017-07-14 047810170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, buxhet AU KROACI, shkresa dt.12.07.2017,10000 EURO KURSI 132.8
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 189,388 2017-07-03 2017-07-04 043810170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU, QERSHOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 61,000 2017-06-01 2017-06-05 033710170012017 Paga baze MM.M.K 4124,dt. 22.04.2016,UMM.1260,dt. 01.11.2016, up,nr. 508,dt. 24.03.2016, for.nj. OP. nr. 3328/1,date 19.05.2016,shk. 3328/2,dt. 23.02.2016, ftese per oferte nj. fit,date 2.04.17,MK22.04.2017,F616,22.05.17(47340316)umm, 535,10.05..2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 68,416 2017-06-01 2017-06-02 033310170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU MAJ2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 240,683 2017-05-16 2017-05-18 029410170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES pagese mbajtur teper nga paga mujore suplimentin vkm, 27/2015, 24.04.2015LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2017-05-16 2017-05-18 029510170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES pagese mbajtur teper nga paga mujore suplimentin vkm, 27/2015, 24.04.2015LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 48,238 2017-05-02 2017-05-03 025910170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU PRILL 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 192,740 2017-05-02 2017-05-03 026210170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU,PRILL 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 68,325 2017-05-02 2017-05-03 02610170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU PRILL 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2017-05-02 2017-05-03 026710170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES, SHKR. 4789 DT.16.05.2016 ,PRILL , DEBITOR JAK MARKU.
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2017-04-24 2017-04-26 023910170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES, SHKR. 4789 DT.16.05.2016 DEBITOR JAK MARKU.
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,689,299 2017-04-03 2017-04-05 016710170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU MARS 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 68,416 2017-04-03 2017-04-05 017110170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU MARS 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 281,470 2017-04-03 2017-04-05 017210170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU, MARS 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,056,855 2017-04-04 2017-04-05 019310170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, buxhet Pu Vienna, shkresa dt.04.04.2017,PU VIENNA 15000 EURO KURSI 136.60
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 48,238 2017-04-03 2017-04-05 016910170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU MARS 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,043,396 2017-03-20 2017-03-24 014610170012017 Paga baze SHKRESA DT. 20.03.2017, TRANSFERTE PUGJEORGJI 15.000 EURO,KURSI 13595
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 818,487 2017-03-20 2017-03-24 015510170012017 Paga baze SHKRESA DT. 20.03.2017, TRANSFERTE PU SEEBRIG 6000 EURO,KURSI 13595
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 682,537 2017-03-20 2017-03-24 014210170012017 Paga baze SHKRESA DT. 20.03.2017, TRANSFERTE PU IZMIR EURO,KURSI 13595
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,363,646 2017-03-20 2017-03-24 015110170012017 Paga baze SHKRESA DT. 20.03.2017, TRANSFERTE PU NAPOLI 10000 EURO,KURSI 13595
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,043,396 2017-03-20 2017-03-24 014910170012017 Paga baze SHKRESA DT. 20.03.2017, TRANSFERTE PU HOLLAND 15.000 EURO,KURSI 13595
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,043,396 2017-03-20 2017-03-24 014710170012017 Paga baze SHKRESA DT. 20.03.2017, TRANSFERTE PU FRANCE 15.000 EURO,KURSI 13595
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,363,646 2017-03-20 2017-03-24 015310170012017 Paga baze SHKRESA DT. 20.03.2017, TRANSFERTE PU FERRARA 10000 EURO,KURSI 13595
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 682,537 2017-03-20 2017-03-24 013910170012017 Paga baze SHKRESA DT. 20.03.2017, TRANSFERTE PU STAMBOLL EURO,KURSI 13595
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 682,537 2017-03-20 2017-03-24 014110170012017 Paga baze SHKRESA DT. 20.03.2017, TRANSFERTE PU GJERMANI EURO,KURSI 13595
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,654,004 2017-03-01 2017-03-02 007010170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,kKU SHKURT 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 98,919 2017-02-17 2017-02-21 004410170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA janar 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,236 2017-02-13 2017-02-15 002910170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA JANAR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,283 2017-02-13 2017-02-15 003010170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA JANAR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,752 2017-02-01 2017-02-02 002110170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA janar 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 44,274 2017-02-01 2017-02-02 001910170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA JANAR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 263,997 2017-02-01 2017-02-02 002210170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA JANAR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 132,677 2017-01-27 2017-02-01 001510170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES TELEFONA , DHJETOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 132,677 2017-01-26 2017-01-30 000910170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES TELEFONA DHJETOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 60,752 2017-01-04 2017-01-06 510170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA DHJETOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 42,274 2017-01-04 2017-01-06 310170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA DHJETOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 246,631 2017-01-04 2017-01-06 610170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA DHJETOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 681,641 2016-12-22 2016-12-27 988 10170012016 Paga baze MIN.MBROJ.TRANSFERTE ,SHK.DT.22.12.2016, PU GJEORGJI,KURSI 135.3,5000 EURO
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,444,059 2016-12-22 2016-12-27 991010170012016 Paga baze MIN.MBROJ.TRANSFERTE ,SHK.DT.22.12.2016, PU ANGLI,KURSI 135.3,18000EURO
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave