Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 662,175,990.00 351 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,560,921 2015-12-22 2015-12-22 107910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga shpenz.ushtaraket Nato, Atashet Ush. shk21.12.2015 200 euro*138.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,340,970 2015-12-22 2015-12-22 108510170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga dhe shpenzime ushtarake Nato, Atashet USh. shk.21.12.2015 PU Shape belgjike 312800 euro*138.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 247,500 2015-12-21 2015-12-21 106310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati 2 Paga shperblim urdher in MM nr 2005 dt.10.12.2015 listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 357,324 2015-12-16 2015-12-17 104310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Paga shperblim urdher MM nr 2005 dt 10.12.2015 listepagese dhjetor 2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,778,170 2015-12-14 2015-12-14 97510170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga shpenz. ushtarak aktiv.Nato.Atashet ush.shkr.14.12.2015 16000 euro*138.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,078 2015-12-09 2015-12-10 92710170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati Paga dhe shpenzime per ushtaraket shkresa dt.25.11.2015 austri 25500euro*138.5 urdher shpenz.884 dt 25.11.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 121,000 2015-12-09 2015-12-10 92610170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga listepagesa dalje ne lirim sipas UMM 1404 dt 27.08.2015 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,279,363 2015-12-01 2015-12-01 89010170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga Nentor 2015 nr pun 340-97
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 185,075 2015-11-20 2015-11-23 87010170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, shpenz. telefoni shkr nr.9788 dt 17.11.2015 tetor 2015 AB54624843-AB54624838
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,511,307 2015-11-02 2015-11-02 79410170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga tetor 2015 nr pun pl340 fakt 37 bordero
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,851,402 2015-11-02 2015-11-02 79310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga tetor 2015 nr pun pl 340 fakt 107 bordero
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,186,709 2015-11-02 2015-11-02 79510170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga tetor 2015 nr pun pl 340 fakt 96 bordero
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,180,370 2015-10-27 2015-10-28 77510170012015 Paga baze 600,602Ministria e Mbrojtjes, transfert gentjan shehu sarajev tran 15500eurox140lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,651,840 2015-10-27 2015-10-28 76710170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati pagese atashe ushtarak, NATO-s, shkresa 26.10.15 , euro 26000x140, gjermani
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,371,560 2015-10-27 2015-10-28 78310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati pagese atashe ushtarak, NATO-s, shkresa 26.10.15 , 24000 Eur me kurs 140 lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,689,880 2015-10-27 2015-10-28 76810170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati pagese atashe ushtarak, NATO-s, shkresa 26.10.15 , euro 12000x140,pu seebrig, greqi
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,787,376 2015-10-27 2015-10-28 76610170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati pagese atashe ushtarak, NATO-s, shkresa 26.10.15 , 22.000 dollar x 126.2, pu tampa usa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,858,200 2015-10-27 2015-10-28 77410170012015 Paga baze 600,602Ministria e Mbrojtjes, transfert qemal shkurti bruksel, 256000 eurox140lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,492,680 2015-10-27 2015-10-28 77910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati pagese atashe ushtarak, NATO-s, shkresa 26.10.15 , euro 32000x140, pu napoli
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,027,128 2015-10-05 2015-10-08 68910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Paga me jashte dhe shpenzime per ushtarake shk.dt.05.10.2015 buxhet PU virxhinia 88,235*124.8$
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,472,734 2015-10-05 2015-10-06 69010170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Paga me jashte dhe shpenzime per ushtarake ne shtabet Nato,Atashet Ush.shk.05.10.2015 43765*124.80$shk.dt.05.10.2015 buxhet PU virxhinia 88,235*124.8$
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,907,382 2015-10-01 2015-10-01 68010170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga shtator 2015 nr pun pl340 fakt 32 bordero
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 802,620 2015-09-21 2015-09-22 65410170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page baze, shpenzime operative per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e NATO-s Atashet Ush.shk21.09.20155.700euro*139.6
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 552,120 2015-09-09 2015-09-10 64710170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime operative atashe ushtarak nato , pu kosove , shkresa 7138/1 dt 9.9.15(3.900eur*139.8lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 894,630 2015-09-09 2015-09-10 64210170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime operative atashe ushtarak nato , pu spanje , shkresa 7138/6 dt 9.9.15(6350eur*139.8lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,460,820 2015-09-09 2015-09-10 64510170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime operative atashe ushtarak nato , pu izmir , shkresa 7138/3 dt 9.9.15(10400eur*139.8lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 803,760 2015-09-09 2015-09-10 64310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime operative atashe ushtarak nato , pu kroaci , shkresa 7138/5 dt 9.9.15(5.700eur*139.8lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 650,440 2015-09-07 2015-09-08 62710170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime operative atashe ushtarak nato , pu angli , shkresa 7048 dt 7.9.15( 4.600eur*139.9lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 39,335,098 2015-09-01 2015-09-01 60310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime operative atashe ushtarak nato , bruksel shkresa 6520/1 dt 31.8.15( 281.000eur*139.9lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,289,783 2015-09-01 2015-09-01 60510170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime operative atashe ushtarak nato , seebrig shkresa 6920/3 dt 31.8.15( 9150eur*139.9lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,421 2015-08-21 2015-08-21 57910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, telefon,kodi AB 1063114,fat korrik 2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 23,815 2015-08-21 2015-08-21 57710170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, page,liste korrik 2015,nr i punonjesve 1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,594,514 2015-08-03 2015-08-03 55910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga korik 2015 bordero bashkengjitur np plan 314/fakt 111
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,810,150 2015-08-03 2015-08-03 55810170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga korik 2015 bordero bashkengjitur np plan 314/fakt 30
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,700 2015-07-10 2015-07-13 49610170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, page baze listpagese qershor 2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,115,008 2015-07-06 2015-07-07 48010170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page baze, shpenzime operative per ushtaraket qe sherbejne ne shtabet e NATO-s AU 15000eur*140.5leke shkresa 5709/3 dt 6.7.15
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 749,823 2015-07-03 2015-07-06 46910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page baze,transferte bashkeshortesh qershor 2015 listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,498,448 2015-07-01 2015-07-01 46310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga qershor 2015 bordero bashkengjitur np plan 314/fakt 99
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 122,424 2015-06-05 2015-06-05 38310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page baze listpagese maj 2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 107,486 2015-06-05 2015-06-05 38410170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page baze listpagese maj 2015
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave