Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 662,175,990.00 351 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-03-15 2018-03-20 023510170012018 Paga baze MIN.MBROJ.SHKRESA 4789, 16.05.2016, SHKURT 2018, JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,819,859 2018-03-05 2018-03-08 019810170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, AU POLONI 13700,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,485,967 2018-03-05 2018-03-08 021010170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, PU GJERMANI 11200,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,859,609 2018-03-05 2018-03-08 019210170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, AU ITALI 14000,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 664,808 2018-03-05 2018-03-08 019310170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, AU GREQI 5000,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,336,603 2018-03-05 2018-03-08 019410170012018 Paga baze SHKR. 05.03.2018, AU ANGLII 17600,KURSI 132.3
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,756,879 2018-03-01 2018-03-02 017210170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. shkurt 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 80,889 2018-03-01 2018-03-02 017710170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. SHKURT 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 937,939 2018-02-07 2018-02-09 013510170012018 Paga baze Ministria e Mbrojtjes shkr.07.02.2018, au Kosove 7000euro 133.60
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 98,034 2018-02-05 2018-02-09 012410170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. Janar 2018 plan 340 fakt 91
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 78,923 2018-02-01 2018-02-06 006910170012018 Paga baze MIN.MBROJTJES PAGE LEJE S.GJERASI LISTE PAGESA
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,686,815 2018-02-01 2018-02-02 004810170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. janar 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-02-01 2018-02-02 005310170012018 Paga baze MIN.MBROJ.SHKRESA 4789, 16.05.2016, JANAR 2018, JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 80,889 2018-02-01 2018-02-02 005210170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. JANAR 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 52,274 2018-02-01 2018-02-02 004910170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. Janar 2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,730,236 2018-01-16 2018-01-18 001310170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, AUANGLI 12810, Euro, 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 16,913,140 2018-01-16 2018-01-18 001910170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PU MISION BRUKSE 126860 KURSI 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,995,584 2018-01-16 2018-01-18 004410170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PUVIRXHINIA 36085 DOLLAR KURSI 110.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,072,896 2018-01-16 2018-01-18 002610170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PUKROACI 7950 KURSI 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,464,879 2018-01-16 2018-01-18 003010170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PU Mons 10860 Euro, 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,176,617 2018-01-16 2018-01-18 003210170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PU GJERMANI 8720 Euro, 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,486,431 2018-01-16 2018-01-18 003910170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PUFRANCE 11020 KURSI 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,278,990 2018-01-16 2018-01-18 001410170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, AUANKARA 6680, Euro, 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 830,538 2018-01-16 2018-01-18 003810170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PURUMANI 6150 KURSI 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 958,400 2018-01-16 2018-01-18 002910170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PU Stamboll 7100 Euro, 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,591,498 2018-01-16 2018-01-18 003310170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PU IZMIR 11800 Euro, 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 897,788 2018-01-16 2018-01-18 004110170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PURUMANI DOMACETI 6650 KURSI 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,475,138 2018-01-16 2018-01-18 002210170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, PU HOLLANDE 18340 KURSI 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 858,783 2018-01-16 2018-01-18 001210170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, AUKOSOVE 6360, Euro, 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,409,650 2018-01-16 2018-01-18 002810170012018 Paga baze shkresa dt.15.01.2018, AU ITALI10450 Euro, 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 29,944 2018-01-11 2018-01-12 000810170012017 Paga baze Liste pagese UMM nr. 2336, dt.20.12.2017, paga Dhjetor 2017 nga 21 deri me 31.12.2017.
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 191,064 2018-01-04 2018-01-05 000410170012018 Paga baze Liste pagese Paga dhe Kom.ushq. dhjetor 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-01-04 2018-01-05 000710170012018 Paga baze MIN.MBROJ.SHKRESA 4789, 16.05.2016, DHJETOR 2017, JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 48,116 2017-12-04 2017-12-07 080710170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU NENTOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2017-12-04 2017-12-07 080810170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES, SHKR. 4789 DT.16.05.2016 ,NENTOR 2017 , DEBITOR JAK MARKU.
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 281,318 2017-12-01 2017-12-05 080010170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU NENTOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 52,274 2017-12-01 2017-12-05 079510170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU NENTOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 82,889 2017-12-01 2017-12-05 079710170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU NENTOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 336,730 2017-12-01 2017-12-05 080110170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU NENTOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 191,064 2017-12-01 2017-12-05 079810170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU,NENTOR 2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave