Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 662,175,990.00 351 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 42,274 2016-08-01 2016-08-02 53710170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA KORRIK 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 56,098 2016-08-01 2016-08-02 53910170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA KORRIK 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 97,900 2016-07-08 2016-07-13 46710170012016 Paga baze PAGA LEJE ZAKONSHME A.ZAIMI UMM 1249,01.07.2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,853,770 2016-07-01 2016-07-01 43710170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA QERSHOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 100, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,934,999 2016-07-01 2016-07-01 43510170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA QERSHOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 35, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,761 2016-07-01 2016-07-01 43810170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA QERSHOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Shërbimi Përmbarimor STAR Tirane 30,000 2016-07-01 2016-07-01 44710170012016 Paga baze DIFERENCE PAGE AIDA KRIPA, URDHR. SEK. 3413 DT.23.05.2016, PAGA QERSHOR 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 175,140 2016-07-01 2016-07-01 45010170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA QERSHOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 42,274 2016-07-01 2016-07-01 43610170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA QERSHOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 154,368 2016-06-21 2016-06-27 41510170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES, SHPENZ. TEL., AB.54624849,AB5462481010, AB54624847, AB54624834,AB54624848,AB54624811,AB54433414,AB54624810,AB54624838,AB54624844,AB54624845,AB54624846,AB5462481110, FT.DT.01.06.2016, SHK.1823 DT.17.06.2016 MAJ 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 42,274 2016-06-01 2016-06-02 36510170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA MAJ 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,818,526 2016-06-01 2016-06-02 36610170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA MAJ 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 101, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 127,007 2016-05-30 2016-06-02 33610170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES, SHERB. TEL., AB.54624849,AB5462481010, AB54624847, AB54624834,AB54624848,AB54624811,AB54433414,AB54624810,AB54624838,AB54624844,AB54624845,AB54624846,AB5462481110, FT.DT.01.05.2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,761 2016-06-01 2016-06-02 36710170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA MAJ 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,394,170 2016-05-27 2016-05-30 35510170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES BUXHET PU SARAJEVA SHKRESA NR.3535/4 DT.27.05.2016 10000EURO KURSI 139
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,761 2016-05-03 2016-05-03 26510170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES page baze prill 2016 np 340 fakti 1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 42,274 2016-05-03 2016-05-03 26310170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Paga listepagesa prill 2016 nr pun 340-1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,761 2016-04-01 2016-04-04 19210170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Paga bordero mars 2016 nr pun 340-1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 42,274 2016-04-01 2016-04-04 19110170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Paga listepagesa mars 2016 nr pun 339-1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 131,224 2016-03-29 2016-03-29 16610170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Lik telefon kod abon 54624843,810,81010.847,834,848,846,1110,849,55233615,54624838,45624844,845,55455310,54624811
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 142,122 2016-03-09 2016-03-10 12610170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Shpenzime telefonike shkresa 587 dt 19.02.2016 janar 2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 31,831 2016-03-01 2016-03-02 10110170012016 Paga baze 1017001 Aparati Min.e Mbrojtjes Paga listepagesa shkurt 2016 nr pun 339-1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 42,274 2016-03-01 2016-03-01 10210170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Paga bordero shkurt 2016 nr pun 339-1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,840,625 2016-03-01 2016-03-01 9510170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Paga bordero shkurt 2016 nr pun 339-100
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,164,858 2016-03-01 2016-03-01 9410170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Paga bordero shkurt 2016 nr pun 339-37
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,922 2016-02-19 2016-02-19 8910170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Lik diference page dhjetor 2015 nr pun pl 340 fakt 37
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 23,324 2016-01-19 2016-01-20 410170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Paga dhjetor 2015 nr pun.plan 340 fakt 1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,648 2016-01-19 2016-01-20 510170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Paga dhjetor 2015 nr pun.plan 340 fakt 1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,226,695 2016-01-07 2016-01-08 310170012016 Paga baze APAR.MINISTRIA MBROJTJES Paga dhjetor 2015 bordero nr. pun Plan 340 fakt 99
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 18,600 2015-12-22 2015-12-23 103510170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Qira fjetje MM shk9379 dt 04.12.2015 fat92 dt04.12.15 s14241258 UMM565 dt 08.04.10 kont 01.01.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 18,600 2015-12-22 2015-12-23 102410170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Qira fjetje MM shk.523 dt 20.01.15 fat.1dt.20.01.15 s14241113 UMM565 dt.08.04.2010 kont6601 dt.01.01.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 18,000 2015-12-22 2015-12-23 102910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Qira fjetje MM shk.5402 dt 22.06.2015 fat134 dt 22.06.2015 s14241167 UMM 565 dt 08.04.2010 kont 01.01.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 18,000 2015-12-22 2015-12-23 103210170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Qira fjetje MM shk.7411 dt 21.09.2015 fat 68dt18.09.2015 s14241184 UMM565 dt 08.04.2010 kont 01.01.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 18,600 2015-12-22 2015-12-23 102610170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Qira fjetje MM shk.2652 dt 19.03.2015 fat 23 dt 20.03.2015 s14241135 UMM565 dt 08.04.10 kont 9756 dt 01.01.15
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 16,800 2015-12-22 2015-12-23 102510170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Qira fjetje MM shk.1688 dt 23.02.2015 fat 16dt23.02.2015 s14241128 UMM565 dt.08.04.10 kont 01.01.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 7,200 2015-12-22 2015-12-23 106910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, paga baze per hotelin UMM 565 dt 08.04.2010 hoteli P.Arriku,D.Islami 20%
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 7,440 2015-12-22 2015-12-23 107010170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, paga baze per hotelin UMM 565 dt 08.04.2010 hoteli P.Arriku,D.Islami 20%
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 7,440 2015-12-22 2015-12-23 107110170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, paga baze per hotelin UMM 565 dt 08.04.2010 hoteli P.Arriku,D.Islami 20%
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,173,070 2015-12-22 2015-12-22 108910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga dhe shpenzime ushtarake Nato, Atashet USh. shk.21.12.2015 Sarajeve 8400euro*138.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,602,513 2015-12-22 2015-12-22 107710170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga shpenz.ushtaraket Nato, Atashet Ush. shk21.12.2015 11500 euro*138.5
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave