Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 662,175,990.00 351 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,046,314 2016-12-20 2016-12-22 97210170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES,BUXHETI PU ANGLI , SHKR.DT.20.12.2016, 15000EURO KUR. 135.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,046,314 2016-12-20 2016-12-22 96810170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES,BUXHETI AU ITALI , SHKR.DT.20.12.2016, 15.000 EURO KUR. 135.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,046,314 2016-12-20 2016-12-22 96610170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES,BUXHETI AU ANKARA , SHKR.DT.20.12.2016, 15.000 EURO KUR. 135.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,726,834 2016-12-20 2016-12-22 97010170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES,BUXHETI PU GJERMANI , SHKR.DT.20.12.2016, 20.000 EURO KUR. 135.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,046,314 2016-12-20 2016-12-22 97410170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES,BUXHETI PU ANGLI , SHKR.DT.20.12.2016, 15.000 EURO KUR. 135.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,768,391 2016-12-20 2016-12-22 97310170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES,BUXHETI PU NAPOLI , SHKR.DT.20.12.2016, 35.000 EURO KUR. 135.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,432,370 2016-12-01 2016-12-02 89310170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA PERSONELI NENTOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 36, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,752 2016-12-01 2016-12-02 89610170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES PAGA PERSONEL MMBROJTJES NENTOR 2016, PLAN 340,FAKT 1 LISTE PAGESE2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,984,142 2016-12-01 2016-12-02 89210170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA PERSONELI NR.PLAN 340 FAKT108, NENTOR 2016, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,971,790 2016-11-24 2016-11-30 88810170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES,BUXHETI PU TAMPA , SHKR.7312,DT.24.11.2016, 23.000 USDx128.90
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,426 2016-11-10 2016-11-18 85310170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA PERSONELI tetor 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,061,440 2016-11-02 2016-11-03 80610170012016 Paga baze MIN.MBROJ.TRANSFERTE ,SHK.DT. 02.11.2016, PUSTAMBOLL,KURSI 136.9,15000 EURO
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,061,440 2016-11-02 2016-11-03 80510170012016 Paga baze MIN.MBROJ.TRANSFERTE ,SHK.DT. 02.11.2016, PUFERRARA,KURSI 136.9,20000 EURO
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,718,506 2016-11-02 2016-11-03 80910170012016 Paga baze MIN.MBROJ.TRANSFERTE ,SHK.DT. 02.11.2016, PU MAQEDONI KURSI 136.9,12500EURO
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,433,178 2016-11-02 2016-11-03 80110170012016 Paga baze MIN.MBROJ.TRANSFERTE ,SHK.DT. 02.11.2016, PU AU ANGLI,KURSI 136.9,25000 EURO
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,610,490 2016-11-01 2016-11-02 7931017002016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA PERSONELI NR.PLAN 340 FAKT103, TETOR 2016, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 83,348 2016-11-01 2016-11-02 79810170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES PAGA PERSONELI TETOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LIST PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 132,400 2016-11-01 2016-11-02 79910170012016 Paga baze MINI.MBROJTJS UMMB. NR 1884,DT.20.09.2016,LEJE LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 62,752 2016-11-01 2016-11-02 79710170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES PAGA PERSONEL MMBROJTJES TETOR 2016, PLAN 340,FAKT 1 LISTE PAGESE2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 144,576 2016-10-27 2016-10-31 78010170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES SHPENZ.TEL,AB54624849,481010,4847,4834,4848,4811,4843, 4810, 4838, 4844, 4845, 4846, 481110, 4851, 5443341400100000, SHTATOR 2016, SHKR.3008 DT.25.10.2016, VKM 867 DT.23.10.2016, UMM 368 DT.26.02.2013
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,285,418 2016-10-04 2016-10-06 69110170012016 Paga baze MIN E MROJ. BUXHET AU ITALI SHKR.27.09.2016, KURSI138, 600 4000, 602 12500
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 60,752 2016-10-03 2016-10-04 70710170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES PAGA PERSONELI SHTATOR 2016, NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 83,348 2016-10-03 2016-10-04 70810170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES PAGA PERSONELI SHTATOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LIST PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 42,274 2016-10-03 2016-10-04 70510170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA PERSONELI SHTATOR 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 31,912,302 2016-09-27 2016-09-30 700101700012016 Paga baze MIN E MROJ. BUXHET PU MIS. BRUKSEL,SHKR.27.09.2016, KURSI137.6, 600;51000, 602:19000
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,658,355 2016-09-27 2016-09-30 69410170012016 Paga baze MIN E MROJ. BUXHET PU SARAJEV,SHKR.27.09.2016, KURSI137.6, 600;4500, 602:7500
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,727,293 2016-09-27 2016-09-30 69710170012016 Paga baze MIN E MROJ. BUXHET PUSELANIK,SHKR.27.09.2016, KURSI137.6, 600;4500, 602:8000
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,382,605 2016-09-27 2016-09-29 69310170012016 Paga baze MIN E MROJ. BUXHET PU SEEBRIG,SHKR.27.09.2016, KURSI137.6, 600;4000, 602:6000
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,658,355 2016-09-27 2016-09-29 69410170012016 Paga baze MIN E MROJ. BUXHET PU SARAJEV,SHKR.27.09.2016, KURSI137.6, 600;4500, 602:7500
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,089,634 2016-09-07 2016-09-09 65210170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES, BUXHET PU ANGLI SHKR.DT.07.09.2016,15.000 EURO *138.8
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,089,634 2016-09-07 2016-09-08 65210170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES, BUXHET PU ANGLI SHKR.DT.07.09.2016,15.000 EURO *138.8
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,234,310 2016-09-01 2016-09-02 63110170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA PERSONELI GUSHT 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 105, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 59,761 2016-09-01 2016-09-02 63210170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA PERSONELI GUSHT 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 42,274 2016-09-01 2016-09-02 63010170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA PERSONELI GUSHT 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 83,348 2016-09-01 2016-09-02 63310170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES PAGA PERSONELI GUSHT 2016 NR. PUNONJESISH PLAN 340 FAKT 1 LIST PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 136,738 2016-08-24 2016-08-26 59410170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES SHPENZ.TEL,AB54624849,481010,4847,4834,4848,4811,4843, 4810, 4838, 4844, 4845, 4846, 481110 KORRIK 2016, SHKR.2380 DT.18.08.2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,241,419 2016-08-22 2016-08-24 60810170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES, BUXHET PU STAMBOLL, SHKR.DT.22.08.2016,9000 EURO *137.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,500 2016-08-16 2016-08-17 56510170012016 Paga baze DIFERN PAGALEJE ZAKONSHME A.ZAIMIUMM1249,DT 01.07.2016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 170,361 2016-08-03 2016-08-16 55310170012016 Paga baze MIN.MBROJTJES PAGE KORRIK 2016 E PRAPAMBETUR VIKTOR NIKOLLA
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 83,348 2016-08-01 2016-08-02 54010170012016 Paga baze MIN. MBROJTJES PAGA KORRIK 2016 NR. PUNONJESVE PLAN 340 FAKT 1, LISTE PAGESE
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave