Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 662,175,990.00 351 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 319,680 2017-12-01 2017-12-05 079910170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU NENTOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 100,535 2017-11-14 2017-11-16 076710170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES, SHPEN. TEL.,SHTATOR 2017, SHK.2891 DT.25.10.2017, MM&SHPFA, VKM 867 DT.20.07.2010, UMM 368 DT.26.02.2013.
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 565,136 2017-11-13 2017-11-14 075910170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA, TETOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 87,437 2017-11-13 2017-11-14 076010170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,,TETOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 241,461 2017-11-13 2017-11-14 076210170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,TETOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 879,215 2017-11-13 2017-11-14 076110170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA, TETOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 398,467 2017-11-13 2017-11-14 075810170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,TETOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2017-11-01 2017-11-03 072210170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES, SHKR. 4789 DT.16.05.2016 ,TETOR , DEBITOR JAK MARKU.
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 103,627 2017-11-01 2017-11-03 072110170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU,TETOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 82,889 2017-11-01 2017-11-03 072010170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU TETOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 59,112 2017-11-01 2017-11-03 072910170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU TETOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 127,614 2017-11-01 2017-11-03 072410170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA SHTATOR E PRAPAMBETUR 2017LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,074,815 2017-10-27 2017-10-30 070410170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes,shkresa date 26.10.2017, pu sarajeve 8000 euro, kursi 133.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 940,714 2017-10-27 2017-10-30 070510170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes,shkresa date 26.10.2017, pu spanje 7000 euro, kursi 133.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,016,199 2017-10-27 2017-10-30 069810170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes,shkresa date 26.10.2017, AU ITALI 15000 euro, kursi 133.9
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 573,420 2017-10-27 2017-10-30 070110170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes,shkesa 26.10.2017, AU SHBA 5000 USD, kursi 114
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,453,943 2017-10-02 2017-10-03 065810170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU SHTATOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2017-10-02 2017-10-03 066110170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES, SHKR. 4789 DT.16.05.2016 ,SHTATOR , DEBITOR JAK MARKU.
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 52,274 2017-10-02 2017-10-03 065710170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU SHTATOR 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 191,064 2017-10-02 2017-10-03 066010170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU,SHTATOR2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,025,234 2017-09-20 2017-09-22 063810170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes,20.09.2017,TRANS. AU POLONI 15.000 euro, kursi 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,478,245 2017-09-20 2017-09-22 063710170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes,20.09.2017,TRANS. PU BRUKSEL 100000 euro, kursi 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 66,416 2017-09-12 2017-09-14 060610170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,ARTUR SHEKO GUSHT 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,238,775 2017-09-12 2017-09-14 060710170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,AU TE PRAPAMBETURA GUSHT 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2017-09-07 2017-09-11 060510170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES, SHKR. 4789 DT.16.05.2016 ,GUSHT , DEBITOR JAK MARKU.
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,340,008 2017-09-06 2017-09-08 059710170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, shk. dt.06.09.2017, trans. au turqi 10000 euro, kursi 133.60
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,680,684 2017-09-06 2017-09-08 059810170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, shk. dt.06.09.2017, trans. au Rumani 20000 euro, kursi 133.60
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,937,539 2017-09-04 2017-09-06 058810170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU GUSHT 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,564,821 2017-09-04 2017-09-06 059110170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU GUSHT 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 191,064 2017-09-04 2017-09-06 059310170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU,GUSHT 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,246,862 2017-08-29 2017-08-31 058510170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, buxhet AU USA Ardian Bali, shkresa dt.29.08.2017,20000 usd KURSI 111
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,342,343 2017-08-29 2017-08-31 058710170012017 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, buxhet AU POLONI, shkresa dt.29.08.2017,10000 EURO KURSI 133.50
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 87,806 2017-08-28 2017-08-31 058110170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES TELEFONA , KORRIK 2017MM&SHP,VKM,867,DT.23.07.2010,UMM368,26.02.2013, SHK.6187 DT.22.08.2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,377,781 2017-08-01 2017-08-03 051910170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU KORRIK2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2017-08-01 2017-08-02 053810170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES, SHKR. 4789 DT.16.05.2016 ,KORRIK 2017 , DEBITOR JAK MARKU.
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 68,416 2017-08-01 2017-08-02 052310170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU KORRIK 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 103,627 2017-08-01 2017-08-02 052110170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU,KORRIK 2017
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,024,918 2017-07-26 2017-07-27 050510170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES TRANSFERTE ME JASHTE SHK. DATE 26.07.2017, BUXHET PU VJENE 15000 EURO KURSI 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 679,400 2017-07-26 2017-07-27 050610170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES TRANSFERTE ME JASHTE SHK. DATE 26.07.2017, BUXHET PU SARAJEVE 5000 EURO KURSI 134.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 32,000 2017-07-12 2017-07-14 048410170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES, SHKR. 4789 DT.16.05.2016 ,MAJ DHE QERSHOR 2017 , DEBITOR JAK MARKU.
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave