Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,829 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 662,175,990.00 351 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 58,912 2015-06-03 2015-06-04 37310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page baze listpagese maj 2015 m.prifti
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 154,067 2015-05-27 2015-05-27 36010170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, shpenz.cel.prill 2015 abon 54624810, 54624834, 54624811 , 5462481010, 5462481110 ft dt 1.5.15
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 50,400 2015-05-26 2015-05-27 33510170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati qera fjetje urdher 137 dt 29.1.15 ft 15 dt 20.2.14 seri 09112762
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,305,940 2015-05-26 2015-05-27 36310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime per ushtaraket PU ferrara ,shkresa 1949/3 dt 25.5.15 (9200euro*141.2lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 36,000 2015-05-27 2015-05-27 34910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati qera fjetje urdher 137 dt 29.1.15 ft 112 dt 20.9.14 seri 14241067 shkr 7563 dt 22.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 37,200 2015-05-26 2015-05-27 34310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati qera fjetje urdher 137 dt 29.1.15 ft 86 dt 21.7.14 seri 14241041
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,418,900 2015-05-26 2015-05-27 36510170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime per ushtaraket AU qe sherbejne ne shtabet e nato-s ,shkresa 1949/1 dt 25.5.15 (10.000euro*141.2lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 74,400 2015-05-27 2015-05-27 35910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati qera fjetje urdher 137 dt 29.1.15 ft 125 dt 4.11.15 seri 14241156 shkr. 73 dt 25.5.15
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 74,400 2015-05-27 2015-05-27 351210170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati qera fjetje urdher 137 dt 29.1.15 ft 147 dt 5.12.14 seri 14241102 shkr. 9821 dt 5.12.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 55,800 2015-05-26 2015-05-27 33310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati qera fjetje urdher 137 dt 29.1.15 ft 1 dt 27.1.4 seri 09112844
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,180 2015-05-18 2015-05-19 30010170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, page baze prill 2015 listpagese e.stefani
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,109,836 2015-05-14 2015-05-15 29310170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime per ushtaraket AU usa ,shkresa 4345 dt 14.5.15 (32000$*128.2lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 782,400 2015-05-14 2015-05-15 29110170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page, shpenzime per ushtaraket AU itali ,shkresa 4346 dt 14.5.15 (5500euro*141lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,545,040 2015-04-29 2015-04-29 23110170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati shpenzime page, operative atashe ushtarak ne shtabet e natos shkresa dt 28.4.15 isuf hamati( 35000$*129.7lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,993,333 2015-04-01 2015-04-02 17110170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga mars 2015 np plan 340 bordero fakt 105
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,414,900 2015-03-26 2015-03-26 15710170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga shkresa 2829 dt 25.03.15 shuma 10000 euro kursi 140.8 leke
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,335,228 2015-03-17 2015-03-17 12210170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page ,shpenzime operative AU, PU virgjinia 17500$*133lek shkresa 2475/9 dt 16.3.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 217,650 2015-03-17 2015-03-17 12110170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page , PU Napoli 1500eur*140.5lek shkresa 2475/10 dt 16.3.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,482,150 2015-03-17 2015-03-17 12010170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page ,shpenzime operative AU, PU angli 10500eur*140.5lek shkresa 2475/11 dt 16.3.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 709,400 2015-03-17 2015-03-17 12910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page ,shpenzime operative AU, gjermani 5000eur*140.5lek shkresa 2475/3 dt 16.3.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,016,559 2015-03-17 2015-03-17 13110170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page , PU MONS 14300eur*140.5lek shkresa 2475/2 dt 16.3.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,325,968 2015-03-17 2015-03-17 11710170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page ,shpenzime operative AU, PU hollande 16500eur*140.5lek shkresa 2475/14 dt 16.3.2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,411,900 2015-03-10 2015-03-11 10010170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati page ,shpenzime operative AU angli a.lulaj 10000eur*140.5lek shkresa 2242 dt 10.3.15,shkrese dt 9.3.15
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,758,535 2015-03-02 2015-03-03 8610170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga shkurt 2015 np plan 340 bordero fakt 127
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 164,220 2015-02-23 2015-02-24 5610170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, telefon,fat 000000012322671196,/1204/1287ab 54624810,54624811,5424834,fat janar 2015
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 25,410 2015-02-04 2015-02-05 2610170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga janar 2015 np plan 343 bordero fakt 1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,274 2015-02-04 2015-02-05 2510170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati paga janar 2015 np plan 343 bordero fakt 1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 5,701 2015-01-29 2015-01-29 1610170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, shpenz.cel.dhjetor 2014 abon 1063114 k. katzadej
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TDR GROUP Tirane 23,443 2015-01-16 2015-01-19 910170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati ndalese nga paga L.Manaj urdher 1895 dt 17.9.14,vendim 1462 d 1.4.14 dhjetor 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) 3H Tirane 32,500 2015-01-08 2015-01-08 710170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati ndalese nga paga E.Milori urdher 4/13 dt 5.5.14 dhjetor 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,500 2015-01-07 2015-01-08 810170012015 Paga baze Ministria e Mbrojtjes, Aparati ndalese nga paga E.Milori shkresa permbar. 595 dt 13.5.14 listpagese dhjetor 2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave