Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 523 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 199,887,551.00 523 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 142,320 2014-12-30 2014-12-31 53810940012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MZHUT pjese kembimi up 5796/1 17.12.2014 njoft fit 22.12.2014 fat 624 s 19244783 fh 38 23.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VJOLLCA OSMANI Tirane 48,000 2014-12-30 2014-12-31 54010940012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MZHUT materiale pastrimi up 5912/1 22.12.2014 pv p 24.12.2014 fat 68 s 18936968 fh 39 24.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) HOUSE OF ARTS Tirane 35,000 2014-12-30 2014-12-31 53110940012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MZHUT qera salle program 5864 19.12.2014 fat 110 23.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 169,187 2014-12-30 2014-12-31 54210940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji elektrike dhjetor 2014 kodi klientit TR2A080001195265,TR2A800001289243,1107586
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) O L S O N I Tirane 26,520 2014-12-30 2014-12-31 53910940012014 Kancelari MZHUT kancelari up 5903/1 22.12.2014 pv p 24.12.2014 fat 18696707 fh 40 24.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) NATASHA VASKA Tirane 21,600 2014-12-30 2014-12-31 54110940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT materiale up 5911/1 22.12.2014 pv p 24.12.2014 fat 173 14719182 fh 9 24.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 8,295 2014-12-30 2014-12-31 53710940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT larje automjeti kont va 736/1 19.02.2014 fat 84 s 002543
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PAERA Tirane 21,420 2014-12-29 2014-12-30 53010940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT blerje tapet up 5951/1 24.12.2014 njoft 25.12.2014 fat 19437007 fh 36 26.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2014-12-29 2014-12-30 53310940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5749 16.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 95,770 2014-12-23 2014-12-30 51210940012014 Paga baze MZHUT TELEFON SHKRESA 8 DT 20.01.14 PERMBLEDHESE FATURASH 30.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,500 2014-12-29 2014-12-30 53610940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5749 16.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) TATIANA PIRO Tirane 140,000 2014-12-29 2014-12-30 51310940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje urdher 253 02.12.2014 program 05.12.2014 fat 205 s 5858188
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DAJTI CONSTRUXION Tirane 191,760 2014-12-29 2014-12-30 52910940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT paisje zyre up 5904/1 22.12.2014 fat 16633267 fh 36 24.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 134,273 2014-12-29 2014-12-30 52510940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bilete udhetimi urdher 5658/1 11.12.2014 fat 1742 s 18737590
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 71,660 2014-12-29 2014-12-30 53510940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5749 16.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-12-29 2014-12-30 53410940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5749 16.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 87,156 2014-12-28 2014-12-29 51710940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHUT gazete shtator dhjetor 2014 kontrate 29 dt.07.01.2014 fat.503,504 dt.16.12.2014 seria 12594953,12594954
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SI & CO COMPANY Tirane 27,600 2014-12-28 2014-12-29 52010940012014 Karburant dhe vaj 1094001 MZHUT shpenz. vaj up.5795/1 dt.17.12.14 njof. fit.19.12.2014 pv perf.19.12.2014 fat.46 dt.19.12.2014 nrs.16290498 fh.37 dt.19.12.14 vert. dorz.19.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ANORIA Tirane 216,000 2014-12-28 2014-12-29 51810940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1094001 MZHUT bl. perde, up.5488/1 dt.03.12.14 njf. fit.5488/3 dt.10.12.2014 pv. perf.12.12.2014 fat.70 dt.12.12.2014 nrs.14023934 pv. dorz.12.12.2014 fh.33 dt.12.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 118,852 2014-12-28 2014-12-29 51610940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji elektrike nentor 2014 nr matesit6937442,8032438,860640
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) I.V.I.A Tirane 384,000 2014-12-28 2014-12-29 52810940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1094001 MZHUT Bl sistemi up.5659/1 dt.11.12.14 fit.12.12.2014 kont.5659/4 dt.15.12.14 marrje 19.12.14 fat.225 dt19.12.14 nrs.01161476 pv. perf.19.12.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 216,000 2014-12-28 2014-12-29 52610940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - fakse 1094001 MZHUT Bl.instalim program up.5301/1 dt.20.11.14 njof. fit.5301/7 dt.10.12.14 kont.5301/8 dt.15.12.2014 marrje dorez.19.12.14 fat925 dt.19.12.14 nrs.16310629 pv. perf.11.12.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) FORMULA Tirane 35,880 2014-12-28 2014-12-29 52210940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1094001 MZHUT Bl. fikese zjarri up.566/1 dt.11.12.2014 njof. fit.5661/3 dt.17.12.2014 pv. perf.18.12.2014 fat.1712 dt.18.12.14 nrs.18440407 marrje dorez,18.12.2014 fh. nr.34 dt.18.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 120,000 2014-12-28 2014-12-29 52410940012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 1094001 MZHUT Shpenzime qera salle , prog.5875 dt.19.12.2014 fat.1524 dt.22.12.2014 seria 16012287
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MANIACARD-FREE CARD ADVERTISING MEDIA Tirane 154,800 2014-12-28 2014-12-29 51910940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1094001 MZHUT Diajn kartolina, up.5517/1 dt.04.12.14 njof. fit.5517/3 dt.10.12.14 pv. perf.11.12.2014 pv. dorez.04.12.2014 fat672 dt.11.12.2014 nrs.15345336 fh.36 dt.11.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 384,000 2014-12-29 2014-12-29 52310940012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MZHUT Bl. program harta up.nr.5199/1 dt.14.11.14 njof. fit.5199/3 dt.19.11.2014 kont.5199/5 dt.19.11.14 akt. marrje dorez.18.12.2014 fat.918 dt.18.12.2014 nrs.16310619
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) I. M.M. I Tirane 48,500 2014-12-28 2014-12-29 51410940012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1094001 MZHUT Qera salle shp. pritje, urdh.255 nr.5469 prot. dt.02.12.2014 fat.1469 dt.11.12.2014 seria 14712870
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PC STORE Tirane 197,400 2014-12-28 2014-12-29 52110940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1094001 MZHUT shpenz. bl aparate up.5357/1 dt.24.11.14 njof. fit.5357/5 dt.04.12.2014 pv. perf.05.12.2014 fat.3609 dt.05.12.14 nrs.18923679 marrje dorez.05.12.14 fh. 32 dt.05.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) EUROSIG SHA Tirane 34,080 2014-12-28 2014-12-29 51510940012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1094001 MZHUT siguracion up.5660/1 dt.11.12.14 pv. njof. fit.12.12.2014 pv. perf.15.12.2014 fat.780 dt.15.12.14 nrs.18560780
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 70,038,512 2014-12-26 2014-12-26 52710940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT sherbime speciale Branding 499.915 euro*140.1 leke , vendim keshilli min.nr.290686 dt.14.05.2014,22.10.2014 akt. marreveshje 4853/3 dt.10.11.2014 fat.311550,311551,311552,311553 dt.19.12.2014 pv. marrje dorezim 24.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MENI Tirane 573,930 2014-12-19 2014-12-23 51110940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MZHUT rikonstr ambjente kont shtese 4996/4 13.11.2014 akt kolaudim 28.11.2014 fat 42 s 12700542
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,000 2014-12-18 2014-12-19 50810940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5749 16.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,000 2014-12-17 2014-12-19 50610940012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MZHUT shpenzime gjyqesore vend 6467 10.06.2013 urdher 244 01.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,810 2014-12-17 2014-12-19 50710940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon nentor 2014 klienti 544125 E Morava
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 31,175 2014-12-17 2014-12-19 50510940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon 6 shifror fat 719005637, klienti 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,000 2014-12-18 2014-12-19 51010940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5749 16.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 136,319 2014-12-17 2014-12-19 50310940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni pv 04.12.2014 fat 363,370 s 7642082,7642089
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,050 2014-12-18 2014-12-19 50910940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5749 16.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GECI Tirane 91,532 2014-12-15 2014-12-16 49710940012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MZHUT shp qera salle program 5382 26.11.2014 fat 9706 s 17809706
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) EDUART LIKOSKENDAJ Tirane 54,480 2014-12-15 2014-12-16 49410940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHUT shp printimi fat 35 s 17861735 fh 33 01.12.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave