Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 523 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 199,887,551.00 523 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 53,150 2014-06-06 2014-06-09 20510940012014 Udhetim i brendshem 1094001 MZHUT dieta urdher per likujdim 2764 dt.06.06.2014 listpagese dt.06.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,000 2014-06-06 2014-06-09 20710940012014 Udhetim i brendshem 1094001 MZHUT dieta urdher per likujdim 2764 dt.06.06.2014 listpagese dt.06.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,352 2014-06-06 2014-06-06 20410940012014 Shpenzime per honorare MZHUT tatime honorare listpagesa dt.05.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 11,080 2014-06-06 2014-06-06 2020940012014 Elektricitet 1094001 MZHUTenergji likujdim fat prill dt.12.05.2014 kodi i klientit TR2A080001195265
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 48,180 2014-06-06 2014-06-06 20310940012014 Shpenzime per honorare 1094001 MZHUThonorare urdher per likujdim 88 dt.23.04.2014 listpagese dt.05.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 48,276 2014-06-04 2014-06-05 197110940012014 Posta dhe sherbimi korrier MZHUT posta maj 20147 kontrate 219 dt.07.01.2014 fat.2668 dt.26.05.2014 seria 11523194
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2014-06-05 2014-06-05 19410940012014 Shpenzime per honorare MZHUT tatime honorare listpagesa dt.02.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHQIP Tirane 12,600 2014-06-05 2014-06-05 20010940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHUT publikime urdher per likujdim 2710 dt.03.06.2014 fat.241/242/243 dt.16.05.2014 nr serise 14319791/14319792/14319793
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,820 2014-06-05 2014-06-05 19910940012014 Uje MZHUT uje kontrtae 159337-1 fat.1405-159337-1 dt.20.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) A.S.G. Tirane 25,200 2014-06-04 2014-06-05 196110940012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MZHUT qera auto Up.29 dt,29.04.2014 njoft.fituesi dt.02.05.2014 fat.26 dt.03.05.2014 seria 13146926
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 26,262 2014-06-04 2014-06-05 198110940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji maj 20147 kontrate B 195265 fat. dt.20.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) "P I R R O" Tirane 46,000 2014-06-04 2014-06-05 195110940012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale MZHUT dhurata Up.23 dt.09.04.2014 njoft.fituesi dt.14.04.2014 fat.12 dt.14.04.2014 seria 14498612 fh.7 dt.14.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2014-06-04 2014-06-04 193110940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher per likujdim 2670/1 dt.02.06.2014 listpagese dt.02.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-06-04 2014-06-04 192110940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher per likujdim 2670/1 dt.02.06.2014 listpagese dt.02.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,775,143 2014-06-02 2014-06-02 18810940012014 Shtese page per funksionin MZHUT Paga muaji maj 2014 nr.punonjesve plan 117 fakt 100 listpagesa maj 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,793,020 2014-06-02 2014-06-02 18710940012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MZHUT Paga muaji maj 2014 nr.punonjesve plan 117 fakt 100 listpagesa maj 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,110,034 2014-06-02 2014-06-02 18610940012014 Paga baze MZHUT Paga muaji maj 2014 nr.punonjesve plan 117 fakt 100 listpagesa maj 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-06-02 2014-06-02 19110940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus urdher nr.242 dt.22.01.2014 BONUS qershor 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2014-06-02 2014-06-02 19010940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus urdher nr.242 dt.22.01.2014 BONUS qershor 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 530,292 2014-06-02 2014-06-02 18910940012014 Paga baze MZHUT Paga muaji maj 2014 nr.punonjesve plan 117 fakt 100 listpagesa maj 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 568,000 2014-05-28 2014-05-28 18510940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT dieta jashte vendit Autorizim nr.2599/1 dt.27.05.2014 terhequr 4000 euro me kurs dite 142 leke
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 82,061 2014-05-27 2014-05-27 18410940012014 Paga baze MZHUT Celular muaji prill 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 72,922 2014-05-27 2014-05-27 18410940012014 Paga baze MZHUT Celular muaji prill 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 96,599 2014-05-23 2014-05-26 18210940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji prill 2014 kontrate A 107586 fat prill dt.17.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 47,000 2014-05-22 2014-05-23 17910940012014 Udhetim i brendshem MZHUT dieta shkrese 2462 dt.20.05.2014 listpagese dt.19.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,500 2014-05-22 2014-05-23 17810940012014 Udhetim i brendshem MZHUT dieta shkrese 2462 dt.20.05.2014 listpagese dt.19.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,920 2014-05-22 2014-05-23 18010940012014 Udhetim i brendshem MZHUT dieta shkrese 2462 dt.20.05.2014 listpagese dt.19.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,060 2014-05-22 2014-05-23 18110940012014 Udhetim i brendshem MZHUT dieta shkrese 2462 dt.20.05.2014 listpagese dt.19.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 142,000 2014-05-21 2014-05-22 17710940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT dieta jashte vendit Autorizim nr.2391 dt.16.05.2014 autorizim 2433/1 dt.20.05.2014 terhequr 1000 euro me kurs dite 142 leke
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 267,900 2014-05-20 2014-05-21 17610940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT BILETA AVIONI UP.30 DT.08.05.2014 NJOFTIM FITUESI DT.13.05.2014 PV PERFUNDIMTAR DT.14.05.2014 FAT.319 DT.14.05.2014 SERIA 6888737
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 118,000 2014-05-20 2014-05-21 17510940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT BILETA AVIONI UP.25 DT.17.04.2014 NJOFTIM FITUESI DT.18.04.2014 FAT.81 DT.21.04.2014 SERIA 6782234
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ENTI RREGULLATOR TELEKOMUNIKACIONIT Tirane 11,000 2014-05-15 2014-05-16 17210940012014 Sherbime te tjera MZHUT PAGESE NR.I GJELBER Shkrese 2358 dt.14.05.2014 fat.125221571 dt.14.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 54,000 2014-05-14 2014-05-15 17110940012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MZHUT mat zyre Up.27 dt.22.04.2014 pv perf. dt.24.04.2014 fat 98 dt.24.04.2014 seria 13276198 fh.4 dt.24.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 55,080 2014-05-14 2014-05-15 17010940012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MZHUT bl dokumentacioni Up.22 dt.09.04.2014 pv fituesi dt.22.04.2014 fat.95 dt.22.04.2014 seria 13276195 fh.8 dt.22.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 18,890 2014-05-12 2014-05-13 16810940012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MZHUT prodhim dok.specifik Up.28 dt.28.04.2014 pv operf. dt.02.05.2014 njoft.fituesi dt.29.04.2014 fat.41 dt.02.05.2014 seria 002670 fh.10 dt.02.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 142,100 2014-05-12 2014-05-13 16910940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT dieta jashte vendit Autorizim2257&2276 dt.08.05.2014 sa terhequr 1000 euro me kurs 142.1 leke
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 9,000 2014-05-08 2014-05-09 16510940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT kontroll fizik auto urdher per likujdim 2204/2 dt.06.05.2014 fat. dt.06.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) REGJISTRI I BARREVE SIGURUESE (R.B.S) Tirane 1,900 2014-05-06 2014-05-09 16410940012014 Sherbime te tjera MZHUT KERKIM RREGJISTRIMI SHKRESE 2204/1 DT.05.05.2014 FAT.179 DT.05.05.2014 SERIA 18506979
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 8,295 2014-05-09 2014-05-09 16710940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT kontrate 736/1 dt.19.02.2014 ne vazhdim fat. 25 dt.06.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHQIP Tirane 46,200 2014-05-09 2014-05-09 16610940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHUT publikim njoftimi urdher per likujdim 2087/1 dt.07.05.2014 fat.184/185/186/187/188/189/190/191/192/193/194 dt.28.04.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave