Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 523 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 199,887,551.00 523 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 8,295 2014-10-14 2014-10-15 37110940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT larje automjeti kont 736/1 19.02.2014 fat 69 01.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) 2AF COMPANI Tirane 65,400 2014-10-14 2014-10-15 37510940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT blerje rrjeta dritare up 50 05.09.2014 pv perf 29.09.2014 njoft 25.09.2014 fat 3-79 pv marrje dorzim 29.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 11,760 2014-10-14 2014-10-15 37410940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT blerje kartvizita up 55 19.09.14 pv 23.09.2014 fat 1153 23.09.2014 fh 17 23.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MENI Tirane 1,586,891 2014-10-10 2014-10-10 37010940012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MZHUT rikonstr ambjente sit perf 11.09.2014 akt kol 10.10.2014 fat 32 11.09.2014 kont va 2983/2 25.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,180 2014-10-10 2014-10-10 36410940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 4259 24.09.2014 VKM 953 12.12.2012
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UNION BANK SHA Tirane 6,300 2014-10-10 2014-10-10 36810940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 4259 24.09.2014 VKM 953 12.12.2012
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 23,400 2014-10-10 2014-10-10 36610940012014 Posta dhe sherbimi korrier MZHUT poste shtator 2014 fat 4095 26.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,300 2014-10-10 2014-10-10 36710940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 4259 24.09.2014 VKM 953 12.12.2012
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,300 2014-10-10 2014-10-10 36310940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 4259 24.09.2014 VKM 953 12.12.2012
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,160 2014-10-10 2014-10-10 36510940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 4259 24.09.2014 VKM 953 12.12.2012
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMARILDO ADEMI Tirane 45,800 2014-10-08 2014-10-09 35810940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje program 3879 27.08.2014 fat 03 30.08.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 335,100 2014-10-09 2014-10-09 36910940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT djeta jashte vendit 3000 dollar amerikan me kurs 111.7 leke Autorizim 4521 08.10.2014 shkr 4521/1 08.10.2014 autor 4521/2 08.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 44,105 2014-10-08 2014-10-09 36210940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT te tjera paisje zyre up 53 12.09.14 pv perf 15.09.14 fat 19800060 fh 19 15.09.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 34,500 2014-10-08 2014-10-09 36010940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 54 15.09.14 pv 18.09.14 fat 25 18.09.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SEJTUR GEÇO Tirane 33,500 2014-10-08 2014-10-09 36110940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik MZHUT bileta avioni up 51 10.09.14 pv 12.09.14 fat 10 12.09.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 6,420 2014-10-08 2014-10-09 35910940012014 Uje MZHUT uje shtator 2014 kont 159357 fat 1409 nr matesit 10021704
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 283,600 2014-10-06 2014-10-06 35710940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT djeta me jashte 2000 euro me kurs 141.8 leke autorizim nr 4401,4402 01.10.2014 shkr 4437 06.10.2014 Autoriz 4437/1 06.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,869,501 2014-10-01 2014-10-01 35310940012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MZHUT paga shtator 2014 nr pun 117/100
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,063,559 2014-10-01 2014-10-01 35110940012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MZHUT paga shtator 2014 nr pun 117/100
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 502,092 2014-10-01 2014-10-01 35210940012014 Paga baze MZHUT paga shtator 2014 nr pun 117/100
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,694,626 2014-10-01 2014-10-01 35410940012014 Shtese page per funksionin MZHUT paga shtator 2014 nr pun 117/100
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2014-10-01 2014-10-01 35510940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus tetor 2014 urdher 242 22.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-10-01 2014-10-01 35610940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus tetor 2014 urdher 242 22.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 118,420 2014-09-29 2014-09-30 34710940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4320 26.09.2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,000 2014-09-29 2014-09-30 34810940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4320 26.09.2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ERZENI/SH Tirane 828,360 2014-09-29 2014-09-30 34010940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre MZHUT paisje zyre kont va 2636/3 08.08.2014 fat 282,284,294 19,22.08.2014 likujdim i pjesshem fh 20 18.09.2014 pv marrje dorzim 18.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 100,500 2014-09-29 2014-09-30 34510940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4320 26.09.2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 362,376 2014-09-30 2014-09-30 35010940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta dhe siguracion Meksike up 4347 29.09.2014 pv emergj 29.09.2014 autor.4220 22.09.2014 fat 1254 29.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-09-29 2014-09-30 34610940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4320 26.09.2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 685,236 2014-09-30 2014-09-30 34910940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta dhe siguracion Meksike up 4347 29.09.2014 pv emergj 29.09.2014 autor.4220 22.09.2014 fat 1253 29.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 456 2014-09-25 2014-09-26 34310940012014 Sherbime telefonike MZHUT tel gusht fat 4100008315 s 119519240
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 63,822 2014-09-25 2014-09-26 34210940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji elektrike gusht 2014 kodi TR2A080001107586
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 113,004 2014-09-25 2014-09-26 34410940012014 Paga baze MZHUT tel gusht shkr 4064 12.09.2014 fat ngjitur
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 355,200 2014-09-23 2014-09-23 34110940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT djeta me jashte 3200 usd me kurs 111 leke Autoriz.4220 22.09.2014 shkr 4222 22.09.2014 dh 4222/1 22.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 142,100 2014-09-19 2014-09-19 33910940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT djeta jashte vendit autorizim 3998 08.09.2014 shkrse per terh valute 4185 18.09.2014 Autor terh.4185/1 18.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 27,000 2014-09-17 2014-09-18 32810940012014 Paga baze MZHUT pasporte diplomatike e sherbimi urdher 3967/2 10.09.2014 fat 790 11.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-09-17 2014-09-18 33210940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3838 22.08.2014 liste pagese 15.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 31,025 2014-09-17 2014-09-18 33610940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon gusht 2014 klienti 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 23,628 2014-09-17 2014-09-18 32710940012014 Posta dhe sherbimi korrier MZHUT poste gusht 2014 fat 3718 26.08.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 450 2014-09-17 2014-09-18 32310940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon gusht 2014 fat 1800006573
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave