Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 523 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 199,887,551.00 523 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 505,357 2014-12-01 2014-12-01 457 10940012014 Shtese page per funksionin MZHUT paga nentor 2014 nr pun 117/104
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 62,654 2014-12-01 2014-12-01 46410940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji elektrike tetor 2014 klienti TR2A080001195265,TR2A080001107586
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2014-12-01 2014-12-01 46010940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus dhjetor 2014 urdher 242 22.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,900 2014-11-26 2014-11-26 45710940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 4717 dt. 17.10.2014 list pagese dt. 17.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,590 2014-11-24 2014-11-24 45510940012014 Shpenzime per honorare MZHUT TATIM honorare,urdher nr 4717,4755 dt 17.11.2014,21.10.2014 ,listpagese,VKM 418 dt 27.06.2012 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 72,810 2014-11-24 2014-11-24 45610940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare,urdher nr 4717,4755 dt 17.11.2014,21.10.2014 ,listpagese,VKM 418 dt 27.06.2012 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,300 2014-11-24 2014-11-24 44710940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare,urdher nr 5106 dt 11.11.2014 ,listpagese,VKM 418 dt 27.06.2012 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,700 2014-11-24 2014-11-24 45310940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare,urdher nr284/6 dt 14.11.2014 ,listpagese,VKM 418 dt 27.06.2012 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,180 2014-11-24 2014-11-24 44910940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare,urdher nr 5106 dt 11.11.2014,listpagese,VKM 418 dt 27.06.2012 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,300 2014-11-24 2014-11-24 44810940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare,urdher nr 5106 dt 11.11.2014 ,listpagese,VKM 418 dt 27.06.2012 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 26,100 2014-11-24 2014-11-24 45410940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare,urdher nr 284/6 dt 14.11.2014,listpagese,VKM 418 dt 27.06.2012 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,160 2014-11-24 2014-11-24 45010940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare,urdher nr 5106 dt 11.11.2014,listpagese,VKM 418 dt 27.06.2012 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 129,316 2014-11-19 2014-11-20 44210940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 5029/1 ,5028 06.11.2014 njoft fit 07.11.2014 pv perf 07.11.2014 fat 318,319 07.11.2014 s 7642035,7642036
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KASTRIOT DROJA Tirane 198,256 2014-11-19 2014-11-20 44310940012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MZHUT materiale up 4886/1 29.10.2014 pv perf 03.11.2014 njoft 30.10.2014 fat 33 s 7443152 fh 28,6 03.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 315,000 2014-11-19 2014-11-20 44410940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje urdher 154 05.08.2014 program 3879/3 fat 219 s 05946880
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 539,400 2014-11-19 2014-11-20 44510940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje urdher 154 05.08.2014 program 3879/3 fat 221 s 05946882
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 170,244 2014-11-19 2014-11-20 44610940012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MZHUT mjete me qera urdher 154 05.08.2014 program 3879/3 fat 34 s 05946552
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 37,316 2014-11-19 2014-11-19 44110940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon tetor 2014 klienti 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PC STORE Tirane 437,400 2014-11-17 2014-11-18 43610940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT pisje zyre up 4760/2 21.10.2014 nj 22.10.14 pv 24.10.2014 fat 3082 fh 26 24.10.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHOQATA "ARTPLUS" Tirane 176,000 2014-11-14 2014-11-17 43710940012014 Sherbime te tjera MZHUT sherbim kulturor pv emergj 21.10.2014 urdher 3879/4 18.10.2014 kont 3879/5 18.10.2014 fat 13 s 06727309
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 3,840 2014-11-12 2014-11-12 43010940012014 Uje MZHUT uje tetor 2014 kont 359577,159357,nr matesit 10011449,10021704
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 53,480 2014-11-12 2014-11-12 43510940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 4750/4 04.11.2014 njoft 05.11.2014 pv perf 05.11.2014 fat 748 s 7330579
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 81,886 2014-11-12 2014-11-12 43410940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 4954/1 31.10.2014 njo 03.11.2014 pv perf 03.11.2014 fat 311,312 s 7642028,7642029
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 40,362 2014-11-12 2014-11-12 43310940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 4852/1 27.10.2014 njo 28.10.2014 pv perf 28.10.2014 fat 301 s 7642017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) JUNIDA FORTUZI Tirane 385,298 2014-11-12 2014-11-12 43210940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 4953 31.10.2014 pv emergj 31.10.2014 fat 017158 31.10.2014 s 917158
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2014-11-11 2014-11-11 43110940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr4988 04.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) "P I R R O" Tirane 163,000 2014-11-07 2014-11-10 42710940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT mat promoc.up 4577/4 15.10.14 njo 16.10.14 pv p 17.10.14 fat 5 17.10.14 fh 27 17.10.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MEGATEK Tirane 24,400 2014-11-07 2014-11-10 42810940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT blerje orendi zyre up 29.10.2014 pv perf 31.10.2014 fat SO 23990 31.10.2014 fh 27 31.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBARENT Tirane 189,000 2014-11-07 2014-11-10 42610940012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MZHUT mjete transp.me qera up 4612/1 13.10.2014 nj 14.10.14 pv p 15.10.14 kont 4612/3 15.10.14 fat 2888 24.10.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 423,300 2014-11-10 2014-11-10 42910940012014 Udhetim jashte shtetit HUT djeta jashte vendit 3000 euro me kurs 141.1 leke autorizim 4856,5008 27.10.2014 05.11.2014 shkr 5047 07.11.2014 aut 5047/1 07.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SUAD BARBULLUSHI Tirane 89,000 2014-11-07 2014-11-07 42410940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT sherbim fotografik up 4580/1 10.10.2014 pv perf 14.10.2014 njo 13.10.2014 fat 01 24.10.14 kont 4580/3 14.10.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 8,295 2014-11-07 2014-11-07 42210940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT larje automjeti kon va 736/1 19.02.2014 fat 71 04.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 124,800 2014-11-07 2014-11-07 42310940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT blerje materiale up 4578/1,4579/1,10.10.14 pv 14.10.2014 fat 8 14.10.2014 fh 22,23 14.10.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SCREEN AD Tirane 151,200 2014-11-07 2014-11-07 42510940012014 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri MZHUT qera ekran ledwall up 4642/2 14.10.2014 njoft 15.10.2014 pv perf 16.10.2014 kont 4642/4 17.10.2014 fat 218 s 17867518
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 41,970 2014-11-06 2014-11-06 41610940012014 Posta dhe sherbimi korrier MZHUT poste tetor 2014 kont va 29 07.01.2014 fat 4465
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 78,480 2014-11-06 2014-11-06 42010940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4988 04.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 130,602 2014-11-06 2014-11-06 41110940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 4736/1 20.10.2014 njoft 21.10.2014 pv 22.10.2014 fat 292 21.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-11-06 2014-11-06 41910940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4988 04.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,000 2014-11-06 2014-11-06 42110940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4988 04.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AGI KONS Tirane 63,000 2014-11-06 2014-11-06 41210940012014 Udhetim i brendshem MZHUT shp fjetje autor 16.09.2014 fat 401 13.10.2014 s 13010941
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave