Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 523 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 199,887,551.00 523 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 18,642 2014-08-06 2014-08-07 28610940012014 Posta dhe sherbimi korrier MZHUT postare korrik 2014 fat 3401 26.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 8,295 2014-08-06 2014-08-07 28910940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT larje automjeti kont 736/1 19.02.2014 fat 47 31.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DEPURCASA ALBANIA Tirane 7,750 2014-08-06 2014-08-07 29210940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje urdher 141 14.07.14 144 23.07.14 fat 100 24.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BLAND ASHIKU Tirane 70,070 2014-08-06 2014-08-07 29310940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje program 3541 24.07.2014 fat 5148 29.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,808,917 2014-08-01 2014-08-01 28210940012014 Shtese page per funksionin MZHUT paga korrik 2014 nr pun 117/101
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,736,337 2014-08-01 2014-08-01 28310940012014 Shtese page per funksionin MZHUT paga korrik 2014 nr pun 117/101
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,124,895 2014-08-01 2014-08-01 28010940012014 Shtese page per funksionin MZHUT paga korrik 2014 nr pun 117/101
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 518,536 2014-08-01 2014-08-01 28110940012014 Shtese page per funksionin MZHUT paga korrik 2014 nr pun 117/101
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2014-08-01 2014-08-01 28410940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus korrik 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-08-01 2014-08-01 28510940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus korrik 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,896 2014-07-29 2014-07-29 27310940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon qershor 2014 kodi ab 544125
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,500 2014-07-29 2014-07-29 27610940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3539 24.07.2014 liste pagese 24.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,497 2014-07-29 2014-07-29 27810940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon qershor 2014 nr klientit 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 141,329 2014-07-29 2014-07-29 27410940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon qershor 2014 fat 11960751
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 24 2014-07-29 2014-07-29 27910940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon qershor 2014 (green number) kont 17.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,500 2014-07-29 2014-07-29 27710940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3539 24.07.2014 liste pagese 24.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 64,100 2014-07-29 2014-07-29 27510940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3539 24.07.2014 liste pagese 24.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 217,200 2014-07-23 2014-07-24 27210940012014 Kancelari MZHUT kancelari up 45 27.06.2014 nj f 30.06.2014 pv perf 03.07.2014 fat 119795282,03.07.2014 fh 15 03.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DIMEX Tirane 178,740 2014-07-23 2014-07-24 27110940012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MZHUT materiale pastrimi up 44 27.06.2014 nj f 30.06.2014 pv perf 03.07.2014 fat 208,209,210,03.07.2014 fh 14 03.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 63,201 2014-07-21 2014-07-21 27010940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji elektrike qershor 2014 kont Tr2A080001107586 nr matesit 6937442
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 609,893 2014-07-21 2014-07-21 26910940012014 Organizatat nderkombetare te tjera MZHUT transferte me jashte 4695 euro dhe 27 euro kom banka,VKM 91 26.02.1993 shkr 3043/1 17.07.2014 fat date 20.05.2014 nr ref 231/ADM/2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,500 2014-07-11 2014-07-14 26210940012014 Udhetim i brendshem MZHUT K DIETA BRENDA VENDIT SHKRESE 3339 DT 10.07.14 LISTEPGESA 09.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,500 2014-07-11 2014-07-14 26510940012014 Udhetim i brendshem MZHUT DIETA BRENDA VENDIT SHKRESE 3339 DT 10.07.14 LISTEPGESA 09.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 49,000 2014-07-11 2014-07-14 26610940012014 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MZHUT MJETE TRANSPROTI ME QERA UP 35 DT 04.06.14 NJOFT FIT 05.06.14 PV 09.06.14 FAT 406 DT 09.06.14 SR 6888828
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,000 2014-07-11 2014-07-14 26410940012014 Udhetim i brendshem MZHUT DIETA BRENDA VENDIT SHKRESE 3339 DT 10.07.14 LISTEPGESA 09.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2014-07-11 2014-07-14 26310940012014 Udhetim i brendshem MZHUT DIETA BRENDA VENDIT SHKRESE 3339 DT 10.07.14 LISTEPGESA 09.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VLLAZNIMI(J79602601O) Tirane 29,640 2014-07-09 2014-07-10 259 10940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT djeta me jashte program 3062/1 23.06.2014 VKM 997 10.12.2010 autt 23.06.14 fat 338 27.06.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DEALBI Tirane 23,000 2014-07-09 2014-07-10 26110940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT transport me karrotrec pv emergjence 28.06.2014 fat 45 28.06.2014 s 5179869
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ULDEDAJ - LIS Tirane 17,000 2014-07-08 2014-07-09 26010940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje program 2533 23.05.2014 fat 38 16.06.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 236,900 2014-07-07 2014-07-08 25710940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 42,43 19.06.2014 njof 20.06.2014 pv per 23.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 65,694 2014-07-07 2014-07-08 24810940012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MZHUT siguracione up 41 17.06.14 pv ,njoft 18.06.2014 fat 551 19.06.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,820 2014-07-07 2014-07-08 25810940012014 Uje MZHUT uje qershor 2014 kont 159357 nr matesit 10021704
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,834,900 2014-07-04 2014-07-07 24410940012014 Karburant dhe vaj MZHUT karburant kont nr 2557/2 16.06.2014 Autorizim MB 4/11 16.05.2014 fat 25 23.06.2014 fh 13 23.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VLLAZNIMI(J79602601O) Tirane 110,000 2014-07-04 2014-07-07 25610940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje prog 128 23.06.2014 fat 339 29.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,748 2014-07-04 2014-07-04 24710940012014 Posta dhe sherbimi korrier MZHUT poste qershor 2014 fat 3033
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 75,717 2014-07-04 2014-07-04 25110940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji elektrike qershor 2014 klienti TR2A080001107586
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 8,295 2014-07-04 2014-07-04 25410940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT larje automjeti kont 736/1 19.02.14 fat 40 01.07.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AUTO MANOKU Tirane 12,600 2014-07-04 2014-07-04 24510940012014 Karburant dhe vaj MZHUT vaj motorri up 39 09.06.14 pv 11.06.2014 fat 32 fh 11 11.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 83,400 2014-07-04 2014-07-04 24610940012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MZHUT pjese kembimi up 40 09.06.14 pv 12.06.14 fat 208 fh 11 12.06.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 497,940 2014-07-04 2014-07-04 25510940012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MZHUT riparime automj kont 2273/10 11.06.14 va sit 30.06.2014 fat 316 30.06.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave