Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 523 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 199,887,551.00 523 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 37,960 2014-09-17 2014-09-18 33310940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3838 22.08.2014 liste pagese 15.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 20,157 2014-09-17 2014-09-18 33510940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji elektrike gusht 2014 nr kont B195265
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2014-09-17 2014-09-18 33410940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3838 22.08.2014 liste pagese 15.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 84,138 2014-09-17 2014-09-18 33110940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3838 22.08.2014 liste pagese 15.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,800 2014-09-15 2014-09-16 31910940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher brendshem 3911/1 12.09.2014 VKM 887 03.10.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 83,000 2014-09-15 2014-09-16 32910940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT PUBLIKIME ZYRTARE Bileta avioni,up nr 49 dt 14.08.14,njof fit 15.08.14,fat nr 101 dt 18.08.2014 sr 6782450
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,800 2014-09-15 2014-09-16 32010940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher brendshem 3911/1 12.09.2014 VKM 887 03.10.2013
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,725 2014-09-15 2014-09-16 32410940012014 Sherbime telefonike MZHUT PUBLIKIME ZYRTARE telefon,fat nr 1211953292 dt 01.09.14,kodi abonentit 544125,urdher nr 4064 dt 12.09.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 84,360 2014-09-16 2014-09-16 32110940012014 Shpenzime per honorare MZHUT TATIM NE BURIM honorare 600 euro me kurs 140.6 Branding Albania,listpagese dt 18.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INSTITUTI I SIGURIMEVE SH.A. Tirane 16,000 2014-09-16 2014-09-16 32210940012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MZHUT PUBLIKIME ZYRTARE siguracion automjeti,up nr 47 dt 05.08.2014,pv njof fit 06.08.2014,pv dt 07.08.2014,fat nr 742 dt 07.08.14 sr 09733448
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) M&B BOTIME DHE STUDIO GRAFIKE Tirane 21,600 2014-09-16 2014-09-16 33010940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHUT PUBLIKIME ZYRTARE botime fletepalosje,up nr 48 dt 11.08.14,njof fit 12.08.14,fat nr 134 dt 15.08.2014,fh nr 13833006,fh nr 16 dt 15.08.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 8,295 2014-09-16 2014-09-16 32510940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT larje automjeti kont 736/1 19.02.2014 fat 54 DT 01.09.2014 SR 000517
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 4,080 2014-09-15 2014-09-16 32610940012014 Uje MZHUT PUBLIKIME ZYRTARE uje fat nr 1408-159357-1-1 dt 20.08.14 kont nr 159357-1
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MENI Tirane 1,459,550 2014-09-03 2014-09-04 3181010940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MZHUT rikonstruksion godine up 6 26.05.2014 nj fit 23.06.2014 rap permb 19.06.2014 fat 31 26.08.2014 kont nr 2983/2 25.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 3,180 2014-09-02 2014-09-02 29810940012014 Uje MZHUT uje korrik 2014 kont 159357 nr matesit 10021704
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,841,256 2014-09-01 2014-09-01 3121010940012014 Paga baze MZHUT paga gusht 2014 nr pun 117/101
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,800 2014-09-01 2014-09-01 3161010940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare shtator 2014 urdher 3638/1 28.08.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,129,214 2014-09-01 2014-09-01 31010940012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MZHUT paga gusht 2014 nr pun 117/101
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,200 2014-09-01 2014-09-01 3171010940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare shtator 2014 urdher 3638/1 28.08.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 518,932 2014-09-01 2014-09-01 3111010940012014 Paga baze MZHUT paga gusht 2014 nr pun 117/101
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2014-09-01 2014-09-01 3141010940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus shtator 2014 urdher 242 22.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-09-01 2014-09-01 3151010940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus shtator 2014 urdher 242 22.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,745,513 2014-09-01 2014-09-01 3131010940012014 Shtese page per funksionin MZHUT paga gusht 2014 nr pun 117/101
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 111,996 2014-08-27 2014-08-27 30910940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon qershor 2014 shkrese nr 3793 14.08.2014 fat 122504564,7772,7672,7470,5269,4512,8063,6560,8061,8017,7525,7809,7888,7145,5535,7862,7447,7549,8188,7583,7776,7409,7550,7759,8126,7339,7971,7459,4539,119629809
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 97,460 2014-08-25 2014-08-26 30710940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3838 22.08.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,500 2014-08-25 2014-08-26 30810940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3838 22.08.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2014-08-25 2014-08-26 30610940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3838 22.08.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,500 2014-08-25 2014-08-26 30510940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 3838 22.08.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ÇAJUPI-HOTEL TURIZMI Tirane 10,500 2014-08-19 2014-08-20 29610940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit urdher 3799 15.08.2014 fat 825
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PANORAMA GROUP Tirane 315,000 2014-08-19 2014-08-20 30310940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHUT publikime kont 53 04.04.2014 fat 1173 21.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 92,978 2014-08-19 2014-08-20 29710940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji elektrike korrik 2014 klienti TR2A080001195265,TR2A080001107586
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,538 2014-08-19 2014-08-20 30010940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon korrik 2014 fat 00000001211656945 abo. 544125 E.Morava
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,896 2014-08-19 2014-08-20 30410940012014 Sherbime telefonike MZHUT tel korrik 2014 fat 718116462 klienti 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 350 2014-08-19 2014-08-20 29910940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon korrik 2014 fat 4100007157,nr 119518106
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHQIPTARJA.COM Tirane 280,000 2014-08-19 2014-08-20 30210940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHUT publikime kont 04.04.2014 fat 443 30.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 324 2014-08-19 2014-08-20 30110940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon korrik 2014 fat 1800005855 urdher 3793 14.08.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 3,749,232 2014-08-06 2014-08-07 29010940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri MZHUT paisje up 3 21.04.2014 njoft 2652 29.05.2014 kont 2761/3 26.06.2014 fat 80767484 09.07.2014 fh 16 09.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 136,900 2014-08-06 2014-08-07 28810940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni urdher 46 23.07.2014 njoft 24.07.2014 pv pef 25.07.2014 fat 80 25.07.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 87,444 2014-08-06 2014-08-07 28710940012014 Posta dhe sherbimi korrier MZHUT abonime maj gusht 2014 fat 261,262 19.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 60,000 2014-08-06 2014-08-07 29110940012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MZHUT qera salle kont 1029 29.07.2014 fat 123 29.07.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave