Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 523 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 199,887,551.00 523 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 93,240 2014-11-06 2014-11-06 41010940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 4735/1 20.10.2014 njoft 21.10.2014 pv 21.10.2014 fat 291 21.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ERZENI/SH Tirane 2,555,210 2014-11-06 2014-11-06 41710940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre MZHUT paisje zyre kont va 2636/3 08.08.2014 fat 282,284,294 fh 25 09.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ONE DESIGNS Tirane 30,600 2014-11-06 2014-11-06 41410940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT blerje mat.te pergj. up 4643/1 14.1014 nj 15.10.14 pv p 16.10.14 fat 128 16.10.14 pv marrje dorz. 16.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,500 2014-11-06 2014-11-06 41810940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4988 04.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) F.L.E.SH. Tirane 168,000 2014-11-06 2014-11-06 41510940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT bl.prog.prez.njoft.up 4640/1 14.10.14 pv p 16.10.14 njoft 16.10.14 fat 17 16.10.2014 fh 24 16.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 80,039 2014-11-06 2014-11-06 41310940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT blerje mat.te pergj. up 4641/1 14.1014 nj 16.10.14 pv p 16.10.14 fat 4455 16.10.14 fh 26 16.10.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,199,517 2014-11-03 2014-11-03 40610940012014 Paga baze MZHUT paga tetor 2014 nr pun 117/102
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,069,055 2014-11-03 2014-11-03 40410940012014 Paga baze MZHUT paga tetor 2014 nr pun 117/102
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 502,952 2014-11-03 2014-11-03 40510940012014 Paga baze MZHUT paga tetor 2014 nr pun 117/102
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,621,433 2014-11-03 2014-11-03 40710940012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MZHUT paga tetor 2014 nr pun 117/102
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-11-03 2014-11-03 40910940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus tetor 2014 urdher 242 22.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2014-11-03 2014-11-03 40810940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus tetor 2014 urdher 242 22.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 847,200 2014-10-31 2014-10-31 40410940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT djeta jashte vendit 6000 euro me kurs 141.2. leke Autorizim 3935/4 28.10.2014 shkr 4941 31.10.2014 autor 4941/1 31.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PC STORE Tirane 213,600 2014-10-29 2014-10-30 39210940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve MZHUT rikonstr up 3979/1 10.09.2014 nj 11.09.2014 fat 2545 22.09.14 pv marrje dor 22.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 27,800 2014-10-29 2014-10-30 39910940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT blerje flamuj up 4491/1 07.10.14 pv 09.10.14 fat 19 09.10.14 fh 5 09.10.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) F.L.E.SH. Tirane 80,400 2014-10-28 2014-10-29 40010940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT blerje badge up 4577/1 10.10.2014 pv perf 14102014 nj 13102014 fat 16 14.10.2014 fh 21 14.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 423,600 2014-10-29 2014-10-29 40310940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT djeta jashte vendit 3000 euro me kurs 141.2 leke Autorizim 3935/4,4808/1,4848 27,28.10.2014 urdher 4848/1 29.10.2014 autor 4848/2 29.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PC STORE Tirane 28,200 2014-10-28 2014-10-29 39810940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT blerje diktofon up 4492/1 07.10.14 nj 08.10.14 pv perf 09.10.2014 fat 2747 09.10.14 fh 24 09.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 282,600 2014-10-28 2014-10-29 40110940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT djeta jashte vendit 2000 euro me kurs 141.3 leke Autorizim 4731 ,4855,4856 20.10.2014 shkr 4856/1 28.10.2014 autoriz 4856/2 28.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ANORIA Tirane 252,000 2014-10-28 2014-10-29 39710940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT blerje tapete up 4394/1 01.10.14 njo 03.10.14 pv perf 06.10.14 fat 09368392 06.10.14 fh 23 06.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 125,439 2014-10-27 2014-10-28 39410940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon shtator 2014 urdher 4585 13.10.2014 njgitur faturat e muajit
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) "P I R R O" Tirane 10,000 2014-10-27 2014-10-28 39610940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT dhurata up 4289 24.09.2014 pv emergj 24.09.2014 fat 01,50 24.09.2014 fh 18,19 24.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 91,343 2014-10-27 2014-10-28 39510940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji elektrike shtator 2014 kontrate nr TR2A080001195265,TR2A800001289243,TR2A080001107586
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 318,000 2014-10-22 2014-10-23 39310940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 63 07.10.2014 njoft 08.10.2014 pv perf 09.10.2014 fat 266 09.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 105,000 2014-10-21 2014-10-22 39010940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta up 61 02.10.2014 njoft 03.10.2014 pv p 06.10.2014 fat 1354 06.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,100 2014-10-21 2014-10-22 39110940012014 Shpenzime per honorare MZHUT tatim ne burim per honorare
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 32,181 2014-10-17 2014-10-20 38710940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon shtator 2014 klienti 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2014-10-17 2014-10-20 38610940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 4649 15.10.2014 VKM 887 03.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2014-10-17 2014-10-20 38510940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 4649 15.10.2014 VKM 887 03.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 54 2014-10-16 2014-10-17 37910940012014 Sherbime telefonike MZHUT tel shtator 14 fat 1800007240
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 115,460 2014-10-16 2014-10-17 38310940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4468 15.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 45,000 2014-10-16 2014-10-17 38110940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4468 15.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,561,260 2014-10-15 2014-10-17 37810940012014 Karburant dhe vaj MZHUT karburant kont va 2557/2 16.06.2014 fat 18 ,fh 20 26.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,000 2014-10-16 2014-10-17 38210940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4468 15.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,500 2014-10-16 2014-10-17 38410940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 4468 15.10.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 264 2014-10-16 2014-10-17 38010940012014 Sherbime telefonike MZHUT tel shtator 14 fat 4100009643
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2014-10-15 2014-10-16 37710940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT ndihme menjehershme urdher 187 24.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) G E O T R I M Tirane 82,800 2014-10-15 2014-10-16 37610940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT kasaforta up 56 25.09.14 njoft 26.09.2014 fat 27,fh 22 29.09.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,443 2014-10-14 2014-10-15 37210940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefon shtator 2014 abon 544125
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 28,840 2014-10-14 2014-10-15 37310940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 59 02.10.2014 njoft 03.10.2014 pv 06.10.2014 pv perf 06.10.2014 fat 56 06.10.2014 s 5394056
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave