Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 523 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 199,887,551.00 523 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADEUS GROUP Tirane 118,000 2014-05-06 2014-05-07 16110940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT BILETA AVIONI UP.25 DT.17.04.2014 NJOFTIM FITUESI DT.18.04.2014 FAT.81 DT.21.04.2014 SERIA 6782234
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,820 2014-05-06 2014-05-07 16010940012014 Uje MZHUT UJE PRILL 2014 KONTRATE 159357-1 FAT PRILL 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ANORIA Tirane 37,430 2014-05-06 2014-05-07 16210940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT BL TAPETE uP.24 DT.14.04.2014 NJOFTIM FITUESI DT.16.04.2014 FAT.12 DT.16.04.2014 SERIA 02159726
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,284 2014-05-06 2014-05-07 15910940012014 Posta dhe sherbimi korrier MZHUT POSTA PRILL 2014 KONTRATE 29 DT.07.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 6,480 2014-05-06 2014-05-07 16310940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT PRIJE UP.26 DT.22.04.2014 NJOFT.FITUESI DT.23.04.2014 FAT.99 DT.24.04.2014 SERIA 13276199
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHQIP Tirane 37,800 2014-05-06 2014-05-07 15710940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHUT PUBLIKIME URDHER PER LIKUJDIM 2087 DT.25.04.2014 FAT 168/169/170/171/172/173/174/178/179 DT.25.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-05-02 2014-05-02 15610940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus urdher nr.242 dt.22.01.2014 BONUS MAJ 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,669,280 2014-05-02 2014-05-02 15310940012014 Shtese page per vjetersi ne pune MZHUT Paga muaji prill 2014 nr.punonjesve plan 117 fakt 99 listpagesa prill 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2014-05-02 2014-05-02 15510940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus urdher nr.242 dt.22.01.2014 BONUS MAJ 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,259,468 2014-05-02 2014-05-02 15010940012014 Shtese page per funksionin MZHUT Paga muaji prill 2014 nr.punonjesve plan 117 fakt 99 listpagesa prill 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 542,578 2014-05-02 2014-05-02 15110940012014 Paga baze MZHUT Paga muaji prill 2014 nr.punonjesve plan 117 fakt 99 listpagesa prill 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 70,760 2014-05-02 2014-05-02 15410940012014 Shtese page per funksionin MZHUT Paga muaji prill 2014 nr.punonjesve plan 117 fakt 99 listpagesa prill 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,834,024 2014-05-02 2014-05-02 15210940012014 Shtese page per funksionin MZHUT Paga muaji prill 2014 nr.punonjesve plan 117 fakt 99 listpagesa prill 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 34,676 2014-04-25 2014-04-28 14910940012014 Sherbime telefonike MZHUT telefoni MARS 2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DUDA Tirane 87,920 2014-04-24 2014-04-25 14810940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT PRITJE PROGRAM 1833 DT.14.04.2014 fat.49 dt.18.04.2014 seria 08968879
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHQIP Tirane 37,800 2014-04-24 2014-04-24 13810940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1094001 MZHUT publikim njoftimi Urdher per likujdim 1872 dt.15.04.2014 fat.143,144,145,146,147,148,149,150&151 dt.08.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 4,000 2014-04-24 2014-04-24 14610940012014 Shpenzime per honorare MZHUT tatime honorare
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2014-04-23 2014-04-23 14510940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 1887/1 dt.17.04.2014 list pagese dt.21.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2014-04-23 2014-04-23 14010940012014 Udhetim i brendshem MZHUT dieta shkrese 1609/1 dt.02.04.2014 listpagese dt.17.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,500 2014-04-23 2014-04-23 14110940012014 Udhetim i brendshem MZHUT dieta shkrese 1609/1 dt.02.04.2014 listpagese dt.17.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2014-04-23 2014-04-23 14410940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 1887/1 dt.17.04.2014 list pagese dt.21.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 141,900 2014-04-23 2014-04-23 14710940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT Dieta jashte vendit Autorizim 1799 &1802 dt.11.04.2014 autorizim 1991/1 dt.22.04.2014 1000 euro me kurs 141.9 leke
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,000 2014-04-23 2014-04-23 13910940012014 Udhetim i brendshem MZHUT dieta shkrese 1609/1 dt.02.04.2014 listpagese dt.17.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 30,301 2014-04-23 2014-04-23 14310940012014 Paga baze MZHUT telefon mars 2014 urdher 1925 dt.17.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 105,951 2014-04-23 2014-04-23 14210940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji mars 2014 kontrate A 107586 akt rakordim dt.18.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 12,000 2014-04-15 2014-04-16 13710940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT te tjera paisje zyre Up. 21 dt.25.03.2014 njoftim fituesi dt.26.03.2014 pv perfundimtar dt.27.03.2014 fat 66 dt.27.03.2014 seria 13276166 fh.12 dt.27.03.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 310,000 2014-04-15 2014-04-16 13410940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni Up.19 dt.13.03.2014 njoftim fituesi dt.17.03.2014 pv perfundimtar dt.18.03.2014 fat.156 dt.18.03.2014 seria 6770816
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 93,600 2014-04-11 2014-04-14 13110940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher per likujdim 628 dt.11.02.2014 listpagesa dt.12.02.2014 vkm 231 dt.11.05.2000 i ndryshuar per komitetin AD-HOC
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 118,751 2014-04-11 2014-04-14 13010940012014 Posta dhe sherbimi korrier MZHUT gazete janar-prill 2014 kontrate 29 dt.07.01.2014 fat.115 dt.13.03.2014 seria 12599865
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DROMEAS ALBANIA Tirane 378,000 2014-04-11 2014-04-14 12910940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre MZHUT bl orendi zyre Up.1 dt.07.01.2014 pv emergjence dt.07.01.2014 fat 1 dt.07.01.2014 seria 09419401 fh.1 dt.07.01.2014 pv i marrjes ne dorezim dt.07.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ERALD DELJALLISI Tirane 2,140 2014-04-11 2014-04-14 13310940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje program 573 dt.07.02.2014 shkrese per pagese 573/1 dt.08.02.2014 fat 120 dt.08.02.2014 seria 0005613
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 29,250 2014-04-11 2014-04-14 13210940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher per likujdim 628 dt.11.02.2014 listpagesa dt.12.02.2014 vkm 231 dt.11.05.2000 i ndryshuar per komitetin AD-HOC
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 221,683 2014-04-09 2014-04-10 12810940012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MZHUT bl bojra Up.913 dt.03.03.2014 pv njoftim fituesi 1168/2 dt.17.03.2014 kontrate 1331 dt.26.03.2014 fat.dt.26.03.2014 seria 111000085 fh.6 dt.26.03.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,402,964 2014-04-09 2014-04-10 12210940012014 Karburant dhe vaj MZHUT karburant Up.818 dt.25.02.2014 njoft fituesi 917/3 dt.05.03.2014 kontrate 1181 dt.18.03.2014 fat.27 dt.24.03.2014 seria 11949127 fh.5 dt.24.03.2014pv mrraje ne dorezim dt.24.036.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,780 2014-04-09 2014-04-10 12610940012014 Udhetim i brendshem MZHUT dietra urdher 1609/1 dt.02.04.2014 listpagese dt.07.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 103,800 2014-04-09 2014-04-09 12710940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT Dieta jashte vendit Autorizim 1731dt.08.04.2014 sa terhequr 1000 $ me kurs 103.8 leke
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 8,295 2014-04-04 2014-04-07 12410940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT larje auto kontrate 736/1 dt.19.02.2014 ne vazhdim fat.17 dt.01.04.2014 seria001734
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,000 2014-04-04 2014-04-07 12510940012014 Shpenzime per honorare MZHUT tatime honorare
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) COFFEE CLUB Tirane 225,000 2014-04-04 2014-04-07 11010940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje Up.18 dt.06.03.2014 njoftim fituesi dt.07.03.2014 fat.1532 dt.11.03.2014 seria 11767085
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 3,950 2014-04-04 2014-04-07 12310940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT larje auto Up.736 dt.19.02.2014 pv 6 dt.19.02.2014 kontrate 736/1 dt.19.02.2014 fat.16 dt.01.03.2014 seria 001733
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave