Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 523 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 199,887,551.00 523 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 103,880 2014-07-04 2014-07-04 24910940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta udhetimi pv perf 10.06.2014 njoft 09.06.2014 up 38 06.06.2014 fat 158
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 22,499 2014-07-04 2014-07-04 25010940012014 Elektricitet 1094001 MZHUT energji elektrike qershor 2014 klienti TR2A080001195265
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ERCON Tirane 36,550 2014-07-04 2014-07-04 25210940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 37 06.06.2014 njoft 09.06.2014 pv p 10.06.2014 fat 66
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PC STORE Tirane 127,200 2014-07-04 2014-07-04 25310940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT paisje zyre up 36 05.06.14 njof 09.06.14 pv p 10.06.14 fat 1614 fh 15 10.06.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 524,905 2014-07-01 2014-07-02 23910940012014 Paga baze MZHUT paga qershor 2014 nr pun 117/100
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,774,884 2014-07-01 2014-07-02 24010940012014 Paga baze MZHUT paga qershor 2014 nr pun 117/100
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,755,930 2014-07-01 2014-07-02 24110940012014 Paga baze MZHUT paga qershor 2014 nr pun 117/100
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,131,178 2014-07-01 2014-07-02 23810940012014 Paga baze MZHUT paga qershor 2014 nr pun 117/100
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-07-01 2014-07-02 24310940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus korrik 2014 urdher 242 22.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2014-07-01 2014-07-02 24210940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus korrik 2014 urdher 242 22.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,944 2014-06-27 2014-06-27 23710940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT FEE pjesmarrje S Popa 302 euro me kurs 142.2 leke Autorizim 2413/3 16.06.2014 fat 38 24.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 98,000 2014-06-25 2014-06-25 23310940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 32 22.05.2014 nj fit 26.05.2014 pv perf 27.05.2014 fat 43 27.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 425,596 2014-06-25 2014-06-25 23610940012014 Sherbimet bankare MZHUT djeta me jashte 3000 euro me 140.6 leke kursi VKM 290 14.05.2014 Akt Marrveshje 2389 15.05.2014 pv 16.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 348,000 2014-06-25 2014-06-25 23410940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 31 22.05.2014 nj fit 23.05.2014 pv perf 26.05.2014 fat 41 26.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 284,400 2014-06-25 2014-06-25 23510940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT djeta me jashte 2000 euro me 142.2 leke kursi Autorizim 2413/3 16.06.2014 2950 16.06.2014 shkr 3078 24.06.2014 aut 3078/1 24.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,500 2014-06-23 2014-06-24 22210940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shk 3013 20.06.2014 liste pagese 18.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 80,000 2014-06-23 2014-06-24 22010940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shk 3013 20.06.2014 liste pagese 18.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,110 2014-06-23 2014-06-24 22110940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shk 3013 20.06.2014 liste pagese 18.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 284,996 2014-06-24 2014-06-24 23110940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare 2027 euro me kurs 140.6 per kom bank.27 euro leke VKM 290 14.05.2014 akt marrv 2389 15.05.2014 pv 16.05.2014 liste pagese 18.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 256,876 2014-06-24 2014-06-24 23010940012014 Sherbimet bankare MZHUT honorare 2027 euro me kurs 140.6 per kom bank.27 euro leke VKM 290 14.05.2014 akt marrv 2389 15.05.2014 pv 16.05.2014 liste pagese 18.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 284,996 2014-06-24 2014-06-24 22910940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare 2027 euro me kurs 140.6 per kom bank.27 euro leke VKM 290 14.05.2014 akt marrv 2389 15.05.2014 pv 16.05.2014 liste pagese 18.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 256,876 2014-06-24 2014-06-24 23210940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare 1827 euro me kurs 140.6 per kom bank.27 euro leke VKM 290 14.05.2014 akt marrv 2389 15.05.2014 pv 16.05.2014 liste pagese 18.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 706,796 2014-06-24 2014-06-24 22610940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare 5027 euro me kurs 140.6 per kom bank.27 euro leke VKM 290 14.05.2014 akt marrv 2389 15.05.2014 pv 16.05.2014 liste pagese 18.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 493,888 2014-06-23 2014-06-24 22310940012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MZHUT blerje tonera kont nr 2397/1 03.06.2014 fat 119793694 16.06.14 fh 12 16.06.14
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 106,141 2014-06-20 2014-06-23 22810940012014 Sherbime telefonike MZHUT KREDITIM shpenzime telefoni maj 2014 urdher 2865 11.06.2014 permbledhese faturave
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 3,920 2014-06-20 2014-06-20 22710940012014 Shpenzime te tjera transporti 1094001 MZHUT shpenzperkontroll teknik automjeti,urdh lik nr 2984,dat 19.06.14,fat nr 659TR2,660 TR2 dat 18.06.2014,sr 15206229,15206230
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,770 2014-06-19 2014-06-19 1310940292014 Posta dhe sherbimi korrier AKB postare fat nr 11519612,2733 26.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 50,870 2014-06-19 2014-06-19 910940292014 Kancelari AKB kancelari up 126052014 ftese per of fat 13165239 29.05.2014 fh 1 29.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,538 2014-06-19 2014-06-19 1610940292014 Posta dhe sherbimi korrier AKB postare fat nr 11510558,2733 26.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 39,200 2014-06-17 2014-06-18 21910940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje percjellje urdher 123 15.05.2014 fat 15 15.05.2014program 15.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 8,295 2014-06-13 2014-06-13 20110940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT KREDITIM larje automjeti knt 736/1 19.02.2014 fat 27 02.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADEUS GROUP Tirane 348,000 2014-06-12 2014-06-12 21210940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 31 22.05.2014 ftese 22.05.2014 njoft 23.05.2014 fat 41 26.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2014-06-12 2014-06-12 21110940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT kontroll automjeti urdher 2831/1 10.06.2014 fat 05206202 10.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 7,427 2014-06-12 2014-06-12 21010940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT takse automjeti urdher 2831/1 10.06.2014 fat 118214715 10.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADEUS GROUP Tirane 98,000 2014-06-12 2014-06-12 21310940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 31 22.05.2014 ftese 22.05.2014 njoft 26.05.2014 fat 43 27.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) A.S.G. Tirane 33,600 2014-06-12 2014-06-12 21510940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT udhetim jashte vendit up 33 22.05.2014 ftese 22.05.2014 njoft 26.05.2014 fat 1068 29.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 12,022 2014-06-12 2014-06-12 20910940012014 Paga baze MZHUT telefon maj 2014 nr fat 118858126
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 3,600 2014-06-12 2014-06-12 21410940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje percjellje program 2617 28.05.2014 fat 29 28.05.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) T & D Tirane 72,000 2014-06-12 2014-06-12 20810940012014 Shpenzime per pritje e percjellje MZHUT pritje percjellje program 1906 17.04.2014 fat 1265 24.04.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 51,110 2014-06-06 2014-06-09 20610940012014 Udhetim i brendshem 1094001 MZHUT dieta urdher per likujdim 2764 dt.06.06.2014 listpagese dt.06.06.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave