Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 7,000 2014-12-30 2014-12-31 68510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME FLAMUJ UP. 45 DT. 09.12.2014 PV DT. 09.12.2014 FAT.157(005637) DT. 09.12.2014 FH. 107 DT. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOS FSHATI FEMIJEVE SHQIPERI Tirane 54,000 2014-12-30 2014-12-31 68210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME ALBUM KARTOLINA uP.49 DT. 15.12.2014 PV DT. 15.12.2014 FAT.46(41122952) DT. 18.12.2014 FH. 99 DT. 18.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 12,500 2014-12-30 2014-12-31 68110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA buqeta me lule up.52 dt.09.12.2014 fat.0008468 10.12.2014 fh. 105 dt. 10.12.2014 fat.00008470 dt. 10.12.2014 fh. 104 dt. 10.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LEONARD ÇAÇALLI Tirane 30,000 2014-12-30 2014-12-31 68710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA DHURATA UP. 46 DT. 09.12.2014 PV DT. 19.12.2014 FAT.6(18169606) DT. 10.12.2014 FH. 106 DT. 10.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 35,160 2014-12-30 2014-12-31 68310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA Up. 58 dt. 16.12.2014 fto 58/1 dt. 16.12.2014 fat.302(19404020) dt. 20.12.2014 fh. 102 dt. 20.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 5,500 2014-12-30 2014-12-31 68610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA DHURATA UP. 46 DT. 09.12.2014 PV DT. 19.12.2014 FAT.6(18169606) DT. 10.12.2014 FH. 106 DT. 10.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 31,699 2014-12-30 2014-12-31 67910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 549 DT. 01.12.2014 74173360/61 dt. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 1,466,162 2014-12-30 2014-12-31 68810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME KARTOLINA pritje program 111 dt. 10.12.2014 fat.56(18852406) dt. 29.12.2014 fh. 98 dt. 17.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 163,920 2014-12-30 2014-12-31 67010150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME posta VKm 241 dt. 31.03.2011 urdher ministri 93 dt. 10.03.2014 fat 270 dt. 23.12.2014 seri 12593894
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 99,521 2014-12-30 2014-12-31 67810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 549 DT. 01.12.2014 fat.74173731 dt. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 60,968 2014-12-30 2014-12-31 67710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM NR 549 DT. 01.12.2014 FAT.74173729 DT. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 38,296 2014-12-30 2014-12-31 67610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM NR 549 DT. 01.12.2014 FAT.74173732 DT. 22.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 27,000 2014-12-30 2014-12-31 67210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 41 DT. 17.07..2014 FAT.497(19148706) DT. 17.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 68,100 2014-12-30 2014-12-31 67310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 11 DT. 24.12.2014 FAT.11(6904963) DT. 24.12.2014 PV DT. 6 DT. 1.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBAS.E REPUBLIK.FEDERATIVE TE BRAZILIT Tirane 98,968 2014-12-30 2014-12-31 19810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,450 2014-12-30 2014-12-31 67110150012014 Sherbime te tjera MIN E JASHTME PERKTHYES UDHEZ MINFIN 3165 DT. 12.05.2014 KONTR.5 DT. 10.12.2014 PV DT. 6 DT. 1.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ADRION / TIRANE Tirane 31,200 2014-12-30 2014-12-31 68110150012014 Libra dhe publikime profesionale MIN E JASHTME ALBUM UP.48 DT. 01.12.2014 PV DT. 01.12.2014 FAT.79 DT. 12.12.2014 FH. 100 DT. 12.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 72,000 2014-12-30 2014-12-31 68010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM up.47 dt. 09.12.2014 pv dt. 09.12.2014 fat.43(05946561) dt. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAK ALBANIA Tirane 68,939 2014-12-30 2014-12-31 67510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM NR 768 DT. 09.12.2014 FAT.160708/709/710 DT.165.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 54,000 2014-12-30 2014-12-31 67410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 768 DT. 09.12.2014 FAT.576(16242743) DT. 10.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAK ALBANIA Tirane 23,087 2014-12-26 2014-12-29 67010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 111 DT. 10.12.2014 FAT.160973 DT. 16.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 339,359 2014-12-26 2014-12-29 64810150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT.(6191918335) KODI TR.2A010034200848
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 76,500 2014-12-26 2014-12-29 66910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 111 DT. 10.12.2014 FAT.6(16972856) DT. 15.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 492,825 2014-12-26 2014-12-29 66710150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA AVIONI URDHER 17.12.2014 FAT.1781&1782&1778&1777 DT. 19.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ISMAIL ALUSHANI Tirane 54,000 2014-12-24 2014-12-26 66510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME pritje Up.43 dt. 03.02.2014 fat 28(0005578) dt. 03.02.2014 fh.95 dt.03.02.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,500 2014-12-24 2014-12-26 65610150012014 Udhetim i brendshem 1015001 MIN E JASHTME djeta autorizim Drejt pergjithshem nr1 dt. 02.12.2014&nr.2 dt. 04.12.2014 &nr. 3 dt. 10.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2014-12-24 2014-12-26 64610150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji fat 619118995 dt. 10.12.2014 kodi klientit TR2A110037053878
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,935,599 2014-12-24 2014-12-26 65510150012014 Karburant dhe vaj MIN E JASHTME karburant vazhdim kontr.188/1 dt. 02.06.2014 fat.37(18593187) dt. 17.12.2014 fh. 94 dt. 17.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2014-12-24 2014-12-26 65710150012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1015001 MIN E JASHTME pasaport diplomatike VKM 335 dt. 02.09.1197 12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,296 2014-12-24 2014-12-26 64910150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN E JASHTME telefon nendor 2014 fat. 718901863 dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) TRËNDELINË YMERI Tirane 197,000 2014-12-24 2014-12-26 64310150012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin MIN E JASHTME shpenz varrimi pera ambasador program 761 dt. 22.11.2014 fat.438(000343) dt. 23.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 33,319 2014-12-24 2014-12-26 64710150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji fat 619118334dt. 10.12.2014 kodi klientit TR2A010034090498
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 425,400 2014-12-23 2014-12-24 63910150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIPARIM MAKINA Up. 132 dt. 11.04.2014 njft. 132/5 dt. 22.05.2014 kontr.132/6 dt. 02.06.2014 fat.152&153 dt. 01.12.2014 seri 11273453&11273454 fat.155(11273456)&fat.156(11273457)& fat. 157(11273458) dt. 02.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 634,000 2014-12-23 2014-12-24 65810150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA AVIONI URDHER 370 DT. 15.10.2014 FAT.1674 DT.03.12. URDHER 249 DT. 28.08.2014 FAT.1673 DT. 03.12.2014 URDHER 17.09.2014 FAT.1675 DT. 03.12.2014 URDHER 419 DT. 02.12.2014 FAT.1769 DT. 18.12.2014 URDHER 418 DT
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ADRIAN DEMA Tirane 213,600 2014-12-23 2014-12-24 63710150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASHTME DYER TE BRENDESHME UP. 50 DT. 03.11.2014 PV 50/2 DT. 05.11.2014 FT.133(15101933) DT.20.11.2014 FH. 22 DT. 20.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 22,500 2014-12-23 2014-12-24 64110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME BUQETA ME LULE Up. 40 dt. 19.11.2014 fat000.8474 dt. 19.141.2014 fh. 87 dt. 19.11.2014 fat.00008476 dt. 19.11.2014 fh. 88 dt. 19.11.2014 fat.0008481 dt. 19.11.2014 fh. 89 dt. 19.11.2014 fat.0008482 dt. 19.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PC STORE Tirane 214,800 2014-12-23 2014-12-24 64010150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave MIN E JASHTME paisje kompjuterike up. 55 dt. 01.12.2014 pv 55/2 dt. 03.12.2014 fat.3738(18923808) dt. 10.12.2014 fh. 23 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANAS Tirane 621,723 2014-12-24 2014-12-24 65210150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR TE ANAS SHPK VGJA NR. 1113 DT. 10.05.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,158,910 2014-12-23 2014-12-24 65910150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA AVIONI URDHER1768 DT. 18.12.2014 Ub398 DT. 15.12.2014 FAT.1760 DT. 18.12.2014 FAT.1767 DT. 18.12.2014 ub 415 DT. 01.12.2014 UB 424 DT. 12.12.2014 FAT.1762 DT. 18.12.2014 FAT.1765 DT. 18.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 268,800 2014-12-23 2014-12-24 65110150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME vendim gjyqi ne favor te Luljeta Cobanaj VGJA 154 dt.07.02.2006
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave