Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 491,297 2014-12-16 2014-12-18 59210150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME tatim Ndrec Loka
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E TURQISE NE TIRANE Tirane 7,047,966 2014-12-18 2014-12-18 21710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 15,747,908 2014-12-18 2014-12-18 19310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 8,967,980 2014-12-18 2014-12-18 19710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE KUVAJTIT Tirane 6,492,381 2014-12-18 2014-12-18 20310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AGIM SULÇE Tirane 1,324,850 2014-12-16 2014-12-18 59810150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR TE Shpetim Caushi VGJA 966 dt. 05.05.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 1,614,662 2014-12-18 2014-12-18 19510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,000 2014-12-16 2014-12-18 63010150012014 Udhetim i brendshem MIN E JASHTME DIETA DHJETOR 2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HASIMAJ ELEVATOR CO Tirane 41,832 2014-12-16 2014-12-17 62210150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME mirmb ashensori Up. 12 dt. 17.04..2014 fto 12/1 dt. 18.04.2014 fat.157(18615707) dt. 26.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,659,120 2014-12-16 2014-12-17 55510150012014 Karburant dhe vaj MIN E JASHTME KARBURANT VAZHDIM KONTR. 188/1 DT. 02.06.2014 FAT.1722915) DT. 27.10.2014 FH. 78 DT. 28.10.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 351,000 2014-12-16 2014-12-17 62810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 451 DT. 21.10.2014 FAT.729(1600729) DT. 26.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 8,000 2014-12-16 2014-12-17 62610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Pritje Up.39 dt. 17.11.2014 pv 39/1&39/2 dt. 18.11.2014 fat.149(005629) dt. 25.11.2014 fh. 80 dt. 25.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 81,360 2014-12-16 2014-12-17 62310150012014 Kancelari MIN E JASHTME leter adeziv Up. 54 dt. 19.11.2014 fto 54/1 dt. 19.11.2014 fat.125828044 dt. 27.11.2014 fh. 85 dt. 27.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 84,767 2014-12-16 2014-12-17 60310150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME SIG SHOQERORE ROBERT MARTINI
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,360,560 2014-12-16 2014-12-17 62510150012014 Karburant dhe vaj MIN E JASHTME KARBURANT VAZHDIM KONTR. 188/1 DT. 02.06.2014 FAT.44(17224194) DT. 14.11.2014 FH. 84 DT. 25.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 81,500 2014-12-16 2014-12-17 62710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 452 DT. 23.10.2014 FAT.730(16009730) DT. 26.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SULOLLARI Tirane 62,880 2014-12-16 2014-12-17 62410150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME Pritje Up.52 dt. 18.11.2014 fto 52/1 dt. 18.11.2014 fat.32(11227432) dt. 02.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENDRIT HASA Tirane 1,927,603 2014-12-16 2014-12-17 60210150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR TE ROBERT&BUBULINA MARTINI
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,050 2014-12-16 2014-12-17 62010150012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MIN E JASHTME pagese perkthyes udhezim MInFinancave 3165 dt. 12.05.2014 kontrate 1 dt. 23..04.2014 kontr. 2 dt. 22.08.2014 kontr.3 dt. 29.08.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,000 2014-12-16 2014-12-17 62910150012014 Udhetim i brendshem MIN E JASHTME DIETA DHJETOR 2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 142,150 2014-12-16 2014-12-16 63410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Program nr. 10 dt. 09.10.2014 fat.10(6904961) dt. 04.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 80,220 2014-12-16 2014-12-16 62110150012014 Uje MIN E JASHTME UJE FAT. 1411 1592941-1 DT. 21.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 430,148 2014-12-11 2014-12-15 58310150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon shkurt 2013 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) JUS Tirane 3,477,930 2014-12-12 2014-12-15 60810150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR Dalip Pero VGJ ap. 92 dt. 14.10.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 577,253 2014-12-11 2014-12-15 58510150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon nendor 2012 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,885 2014-12-12 2014-12-15 58410150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon shkurt 2013 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,241,112 2014-12-12 2014-12-15 60910150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR Dalip Pero sigurime shoqerore
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 434,265 2014-12-12 2014-12-15 58510150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon dhjetor 2012 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 3,910,750 2014-12-11 2014-12-12 59010150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR TE nDREC LOCI VENDIM 8887 DT. 01.10.2012 V GJYK APELIT 2488 DT. 14.11.2013
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 550,579 2014-12-12 2014-12-12 57410150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME bileta avioni urdher sek pergjith. 388 dt. 05.11.2014 fat1668 dt. 02.12.2014 Urdher 343 dt. 18.11.2014 fat.1669 dt. 02.12.2014 urdher 382 dt.29.10.2014 fat.1667 dt. 02.12.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 406,035 2014-12-11 2014-12-12 58010150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon dhjetor 2013 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 815,530 2014-12-12 2014-12-12 57610150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME bileta avioni urdher sek pergjith. 413 dt. 01.12.2014 fat.1666 dt. 02.12.2014 Urdher 413 dt. 01.12.2014 fat.1664 dt. 02.12.2014 urdher332 dt. 12.11.2014 fat.1663 dt. 02.12.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 451,328 2014-12-12 2014-12-12 57510150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME bileta avioni urdher sek pergjith.412 dt. 01.12.2014 fat.1665 dt. 02.12.2014 Urdher 407 dt. 25.11.2014 fat.1671 dt. 02.12.2014 urdher 393 dt. 12.11.2014 fat.1670 dt. 02.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,979 2014-12-11 2014-12-12 58110150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon dhjetor 2013 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 507,782 2014-12-11 2014-12-12 58110150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon maj 2013 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 84,000 2014-12-10 2014-12-11 57110150012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MIN E JASHTME mirmbajtje centrali Up.40 dt. 10.07.2014 fto 40/1 dt. 10.07.2014 fat. 492(16972170) dt. 19.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,000 2014-12-10 2014-12-11 57310150012014 Shpenzime per honorare MIN E JASHTME pagese eksperte kontr. nr. 2 dt. 01.10.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 43,876 2014-12-10 2014-12-11 56410150012014 Kancelari MIN E JASHTME bl leter Up.53 dt. 19.11.2014 fto 53/1 dt. 19.11.2014 fat.10(15794974) dt. 24.11.2014 fh. 79 dt. 24.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 138,180 2014-12-10 2014-12-11 56210150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME poste jashte vendit VKM 241 dt. 31.03.2011 urdher ministri 93 dt. 10.03.2014 fat. 249(12593873) dt.30.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) E M A L Tirane 85,200 2014-12-10 2014-12-11 56910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME kancelari Up.37 dt. 23.10.2014 pv 37/1&37/2 dt. 23.10.2014 fat.82(16313639) dt.10.11.2014 fh. 81 dt. 25.11.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave