Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,812 2014-11-19 2014-11-19 51210150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon fat 718381936 dt 31.08.14 klineti 310001716645
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FATMIR LIKA Tirane 98,500 2014-11-19 2014-11-19 52910150012014 Sherbime te tjera MIN E JASHTME MATERIALE PASTRIMI UP 37 DT 02.07.14 PV 04.07.14 FAT 31+32 DT 12.08.14 SR 0009224 FH 68 DT 13.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 82,854 2014-11-19 2014-11-19 51810150012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MIN E JASHTM posta vkm 241 dt 31.03.11 urdher min 93 dt 10.03.14 fat 4273 dt 26.10.14 sr 12596402
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 708,500 2014-11-19 2014-11-19 53910150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIN E JASHTME dieta urdher 377 dt 21.10.14 urdher 19.11.14 autorizim 4 dt 19.11.14 shuma 5000 euro kursi 141.7 leke
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 172,900 2014-11-17 2014-11-17 51510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME pritje [rog 10 dt 09.10.2014 fat 10 dt 04.11.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SINTEZA CO Tirane 765,675 2014-11-04 2014-11-05 48210150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASHTME BLERJE KOMP AUTORIM 2/13 DT 29.07.14 KONT 301/2DT 05.09.14 FAT 1691 DT 22.09.14 SR 13681391 FH 16 DT 23.09.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,019,468 2014-11-03 2014-11-04 50710150012014 Paga baze MIN E JASHTME paga tetor 2014 plamn 187 fakt 9+130+16+8
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,578,698 2014-11-03 2014-11-04 50610150012014 Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME paga tetor 2014 plamn 187 fakt 9+130+16+8
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 250,500 2014-11-03 2014-11-04 51010150012014 Udhetim i brendshem MIN E JASHTME dieta kopmesim pasaporta vkm 864 dt 23.07.10 vkm 335 dt 02.09.97
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,175,916 2014-11-03 2014-11-04 50810150012014 Paga baze MIN E JASHTME paga tetor 2014 plamn 187 fakt 9+130+16+8
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 812,112 2014-11-03 2014-11-04 50910150012014 Paga baze MIN E JASHTME paga tetor 2014 plamn 187 fakt 9+130+16+8
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "ALTEC" SHPK Tirane 120,000 2014-10-30 2014-10-31 496 10150012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MIN E JASHTME lyerje zyrash up 48 dt 29.09.14 ftese oferte 48/1 dt 29.09.1014 pv 48/3 dt 01.10.14 fat 35 dt 07.10.14 sr 88230548
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 85,275 2014-10-30 2014-10-30 50110150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MMN 351 dt 7.10.2014 fat 20.10.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 787,437 2014-10-30 2014-10-30 50310150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MMN 378 dt 22.10.2014 fat 28.10.2014 & fat 7.10.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 157,145 2014-10-30 2014-10-30 56010150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MMN 341/117.9.2014 fat 17.9.2014 s 16458944
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 82,993 2014-10-30 2014-10-30 50210150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MMN 374 dt 17.10.2014 fat 22.10.2014 nr 1437
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 11,390 2014-10-24 2014-10-29 49010150012014 Sherbime te tjera 1015001 MIN E JASHTME ABONIM URDHER 11 DT 15.10.14 FAT 1656 DT 15.10.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2014-10-24 2014-10-27 48710150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 616744727 DT 12.10.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 141 2014-10-24 2014-10-27 48810150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 616744050 DT 12.10.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SHKELQIM QENDRO Tirane 18,000 2014-10-24 2014-10-27 49810150012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIN E JASHTME vula up 47 dt 24.09.14 ftese oferte 47/1 dt 24.09.14 pv 472 dt 26.09.14 fat 740 dt 29.09.14 sr 13847340 fh 67 dt 29.09.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 276,691 2014-10-24 2014-10-27 48310150012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIN E JASHTME FOTOKOPJE AUTORIM 2/15 DT 04.08.2014 KONT 288/2 DT 01.09.14 FAT 80768895 DT 13.100.14 FH 17 DT 14.10.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 14,200 2014-10-24 2014-10-27 49210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME FLAMUJ UP 31 DT 27.08.14 PV 27.08.14 FAT 119 DT 28.08.14 SR 004689 FH 66 DT 28.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 8,000 2014-10-24 2014-10-27 49410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME BUQETA UP 32 DT 7.10.14 PV 7.10.14 FAT 5 DT 08.10.14 FH 6 DT 08.01.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) VJOLLCA LOGU Tirane 390,400 2014-10-24 2014-10-27 49110150012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1015001 MIN E JASHTME MBUSHJE FIKSE UP 16 DT 19.01.13 PV 3+4 T 22.01.13 FAT 6 DT 26.01.13 SR 004323
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 18,630 2014-10-24 2014-10-27 48910150012014 Shpenzime te tjera transporti 1015001 MIN E JASHTME KOLAUDIM URDHER 10 DT 10.10.14 FAT 1150 DT 11.10.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ADRIAN DEMA Tirane 42,000 2014-10-24 2014-10-27 49710150012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MIN E JASHTME riaprim zyre up 49 dt 07.10.14 ftese oferte 49/1 dt 07.10.14 fat 125 dt 10.10.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 338,844 2014-10-24 2014-10-27 48410150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTMETELEFON FAT 718570559 DT 30.09.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 281,309 2014-10-24 2014-10-27 48610150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 616744051 DT 12.10.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 17,500 2014-10-24 2014-10-27 49310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME PRTIJE PROH 34 DT 25.06.14 FAT 439 DT 18.09.14 SR 16242604
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "ALTEC" SHPK Tirane 120,000 2014-10-24 2014-10-27 49610150012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MIN E JASHTME lyerje zyrash up 48 dt 29.09.14 ftese oferte 48/1 dt 29.09.1014 pv 48/3 dt 01.10.14 fat 35 dt 07.10.14 sr 88230548
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 263,382 2014-10-24 2014-10-24 49710150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA AVIONI URDHER 16.07.14 FAT 1413 DT 20.10.14 FAT 1416 DT 20.10.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 270,939 2014-10-24 2014-10-24 49510150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA AVIONI URDHER 285 DT 13.10.14 FAT 1408 DT 20.10.14 URDHER 277 DT 30.09.14 FAT 1414 DT 20.10.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) NJAZI UKA Tirane 99,000 2014-10-24 2014-10-24 49510150012014 Libra dhe publikime profesionale MIN E JASHTME blerje libra up 42 dt 10.07.2014 ftese o9ferte 42/1 dt 10.07.14 pv 45 dt 28.07.14 fat 7 dt 22.09.14 fh 65 dt 22.09.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 624,602 2014-10-24 2014-10-24 49810150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA AVIONI URDHER 377 DT 21.10.14 FAT 1444 DT 23.10.14 FAT 1443 DT 23.10.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 399,278 2014-10-24 2014-10-24 49610150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA AVIONI URDHER 285 DT 13.10.14 FAT 1408 DT 20.10.14 URDHER 277 DT 30.09.14 FAT 1421 DT 20.10.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 53,127 2014-10-20 2014-10-21 48210150012014 Shpenzime te tjera personeli MIN E JASHTME PAGE PER PROGRAMIM BARIN GAIN
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 7,000 2014-10-09 2014-10-10 47510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME BUQETA UP 26 DT 29.07.14 PV 29.07.14 FAT 78+79 DT 29.07.14 SR 0008278+8279 FH 53 DT 29.07.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ARDIT HIDRI Tirane 13,956 2014-10-09 2014-10-10 47810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE 378 DT 04.09.2014 FAT 86 DT 16.09.14 SR 12305410
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 75,240 2014-10-09 2014-10-10 47410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 548 DT 27.08.14 FAT 30 DT 04.09.14 SR 05922148
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 101,100 2014-10-09 2014-10-10 47310150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME POSTA FAT 196 DT 30.09.14 SR 12593818
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave