Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 18,000 2014-09-12 2014-09-15 43010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME DHURATA UP 27 DT 04.05.14 PV 27/1 DT 04.05.14 FAT 34 DTR 05.05.2014 SR 14498634 FH 62 DT 05.05.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAK ALBANIA Tirane 24,251 2014-09-15 2014-09-15 43510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME pritje prog 548 dt 27.08.14 fat 156698 dt 02.09.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 7,000 2014-09-12 2014-09-15 42110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTMEFLAMUJ UP 25 DT 24.07.14 PV 25/1 DT 24.07.2014 FAT 112 DT 25.07.14 SR 005682 FH 58 DT 25.07.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2014-09-12 2014-09-15 41210150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME NR JESHIL SHKRESA 13128 DT 16.12.13 FAT 125220795 DT 24.03.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 43,320 2014-09-12 2014-09-15 43210150012014 Uje MIN E JASHTME UJE FAT 1408159294 DT 20.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 7,100 2014-09-12 2014-09-15 39810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PROG PRITJE 34 DT 25.06.14 FAT 282 DT 25.06.14 SR 12029846
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 49,500 2014-09-12 2014-09-15 39210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTMEPROG PRITJE 541/1 DT 22.08.2014 FAT 398 DT 26.08.14 SR 16242562
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 125,400 2014-09-12 2014-09-12 44210150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIAPRIM MAKINE UP 132 DT 11.04.14 NJOF FIT 132/5 DT 22.05.14 KONT NE VAZHD 132/6 DT 02.06.14 FAT 113 DT 10.08.14 SR 11273414
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 165,000 2014-09-12 2014-09-12 44110150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIAPRIM MAKINE UP 132 DT 11.04.14 NJOF FIT 132/5 DT 22.05.14 KONT NE VAZHD 132/6 DT 02.06.14 FAT 112 DT 09.08.14 SR 11273413
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 138,240 2014-09-12 2014-09-12 43810150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIAPRIM MAKINE UP 132 DT 11.04.14 NJOF FIT 132/5 DT 22.05.14 KONT NE VAZHD 132/6 DT 02.06.14 FAT 97 DT 14.07.14 SR 11273398
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 230,880 2014-09-12 2014-09-12 44010150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIAPRIM MAKINE UP 132 DT 11.04.14 NJOF FIT 132/5 DT 22.05.14 KONT NE VAZHD 132/6 DT 02.06.14 FAT 104 DT 21.07.14 SR 11273405
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 58,500 2014-09-12 2014-09-12 44310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PROG PRITJE 548 DT 27.08.14 FAT 165 DT 02.09.14 SR 05946726
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 343,800 2014-09-12 2014-09-12 43910150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIAPRIM MAKINE UP 132 DT 11.04.14 NJOF FIT 132/5 DT 22.05.14 KONT NE VAZHD 132/6 DT 02.06.14 FAT 99+100 DT 15.07.14 SR 11273400+11273401
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) QENDRA "ASSIST IMPACT" Tirane 381,463 2014-09-08 2014-09-11 18410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 75,840 2014-09-09 2014-09-11 39410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 449 DT 16.06.14 FAT 17 DT 20.06.14 SR 05922135
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) QENDRA"CREATIVE BIZNES SOLUTION" Tirane 168,895 2014-09-08 2014-09-11 18710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKES POPULLORE KINES Tirane 593,886 2014-09-08 2014-09-11 17310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "AAC - LUSHNJA"(L32522591O) Tirane 401,809 2014-09-08 2014-09-11 18610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 364,226 2014-09-09 2014-09-10 40610150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME TELEFON FAT 614385112 DT 12.08.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 39,960 2014-09-09 2014-09-10 39610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 467/1 DT 24.07.14 FAT 26 DT 31.07.14 SR 05922144
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 161,736 2014-09-09 2014-09-10 40110150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME POSTA FAT154 DT 31.07.2014 SR 12599725
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 366,058 2014-09-09 2014-09-10 40410150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME TELEFON FAT 718189692 DT 31.07.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HASIMAJ ELEVATOR CO Tirane 35,064 2014-09-09 2014-09-10 41510150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASJTME MIREMBAJTJE ASHENSORIT UP 12 DT 17.04.14 FTESE OFERTE 12/1 DT 18.04.14 FAT 89 DT 28.05.14 SR 12376389 FAT 125 DT 29.08.14 SR 16328325
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-09-09 2014-09-10 40710150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 614385814 DT 12.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,965 2014-09-09 2014-09-10 40510150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME TELEFON FAT 718189194 DT 31.07.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 169,200 2014-09-09 2014-09-10 41210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE UP 22 DT 16.05.14 PV 22.1 DT 16.05.14 FAT 105 DT 23.07.14 SR 10686995
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 84,000 2014-09-09 2014-09-10 41410150012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MIN E JASJTME RIPARIM UP 40 DT 10.07.14 FTESE OFERTE 40/1 DT 20.07.14 FAT 338 DT 28.08.14 SR 16972015
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 155 2014-09-09 2014-09-10 40810150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 6143
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) TOP LINE shpk Tirane 1,099,980 2014-09-09 2014-09-10 41810150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASJTME PAJISJE ZYRE UP 209 DT 25.06.14 NJOF FIT 209/4 DT 22.07.14 KONT 209/7 DT 07.08.14 FAT 96 DT 08.08.14 SR 14449975 FH 7 DT 09.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 68,000 2014-09-09 2014-09-10 40910150012014 Udhetim i brendshem MIN E JASHTME DIETA VKM 864 DT 23.07.10 VKM 335 DT 02.09.97
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 30,000 2014-09-09 2014-09-10 41110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME DHURATA UP 19 DT 15.04.14 PV 19.1 DT 15.4.14 FAT 13 DT 16.04.14 SR 14498613 FH 48 DT 16.04.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 30,000 2014-09-09 2014-09-10 41310150012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MIN E JASJTME RIPARIM UP 32 DT 25.06.14 PV 32/1 DT 25.06.14 FAT 354 DT 29.08.14 SR 16972031
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEALB KONSTRUKSION SH.P.K. Tirane 424,800 2014-09-09 2014-09-10 42010150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASJTME RIP ZYRE UP 28 DT 18.06.14 FTESE OFRET 28/1 DT 18.06.14 PV 28/2 DT 23.06.14 FAT 24 DT 31.08.14 SR 14699005
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 3,500 2014-09-09 2014-09-10 41910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME FALMUJ UP 20 DT 23.04.14 PV 20/1 DT 23.04.14 FAT 11.07.14 SR 003718 FH 59 DT 11.07.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 54,000 2014-09-09 2014-09-10 39510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 467/1 DT 24.07.14 FAT 156 DT 31.07.14 SR 05946716
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 73,080 2014-09-09 2014-09-10 40010150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME POSTA FAT 177 DT 31.08.14 SR 12599749
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,340 2014-09-09 2014-09-10 40310150012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MIN E JASHTME POSTA FAT 3738 DT 26.08.2014 SR 11519748
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 33,138 2014-09-09 2014-09-10 40210150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME POSTA FAT 3213 DT 26.07.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) TOP LINE shpk Tirane 1,896,000 2014-09-09 2014-09-10 41910150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASJTME PAJISJE ZYRE UP 210 DT 25.06.14 NJOF FIT 210/4 DT 24.07.14 KONT 210/7 DT 07.08.14 FAT 97 DT 08.08.14 SR 14449976 FH 8 DT 09.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALB.AMERIC.DEVELOP.FOUND.DE Tirane 8,009,052 2014-09-08 2014-09-09 17910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave