Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 50,700 2014-10-09 2014-10-10 47710150012014 Uje MIN E JASHTME UJE FAT 1409-159294-1-1 DT 22.09.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 40,572 2014-10-09 2014-10-10 47210150012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MIN E JASHTME POSTA FAT 3900 DT 26.09.14 SR 12596381
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA E MONGOLISE Tirane 2,613,324 2014-10-08 2014-10-09 6510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 174,000 2014-10-08 2014-10-09 47610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 9 DT 08.09.14 FAT 10 DT 03.10.14 SR 6904960
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,345,717 2014-10-03 2014-10-08 46810150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEbileta urdhe 309 dt 09.09.2014 fat 1272 dt 30.09.14 fat 1270 dt 30.09.14 urdher 341 dt 17.09.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 543,876 2014-10-07 2014-10-07 46910150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 346 DT 22.09.14 FAT 1266 DT 30.09.14 URDHER 254 DT 05.09.14 FAT 1265 DT 30.09.14 URDHER 260 DT 15.09.2014 FAT 1268 DT 30.09.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 461,025 2014-10-07 2014-10-07 47010150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 266 DT 16.09.14 FAT 1271 DT 30.09.14 URDHER 272 DT 23.09.2014 FAT 1267 DT 30.09.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 265,806 2014-10-03 2014-10-06 46610150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEbileta urdher 284/1 dt 19.08.14 fat 1087 dt 27.08.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 70,872 2014-10-03 2014-10-06 46710150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEbileta urdhe 192 dt 03.06.2014 fat 1098 dt 28.08.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 382,168 2014-10-03 2014-10-06 46510150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEbileta urdher 334 dt 15.09.2014 fat 1176 dt 16.09.14 urdher 256 dt 10.09.2014 fat 1182 dt 16.09.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,198,002 2014-10-01 2014-10-01 46110150012014 Shtesa page te tjera MIN E JASHTME paga shtator 2014 plan 51 fakt 51
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,151,699 2014-10-01 2014-10-01 46010150012014 Paga baze MIN E JASHTME paga shtator 2014 plam 50-7 plan 137-130 plan 39-19 plan 9-9
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 935,122 2014-10-01 2014-10-01 46310150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME paga shtator 2014 plan 15 fakt 15
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 908,929 2014-10-01 2014-10-01 46210150012014 Paga baze MIN E JASHTME paga shtator 2014 plan 10 fakt 10
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 97,000 2014-10-01 2014-10-01 46410150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon + kopmepsim pashaporta vkm 864 dt 23.07.10 vkm 335 dt 02.09.97
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 947,783 2014-09-24 2014-09-25 182110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 1358/81 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KALOPI PULAJ Tirane 23,304 2014-09-19 2014-09-22 45410150012014 Sherbime te tjera MIN E JASHTME PERKTHIME URDHERZIM 3165 DT 12.05.04 KOTN 1 DT 25.06.14 FAT 32 DT 16.09.14 SR 6800973 KOTN 2 DT 02.09.14 FAT 33 DT 16.09.14 SR 6800974
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 185 2014-09-19 2014-09-22 45210150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI KONT 615563782 BDT 11.09.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 260,676 2014-09-19 2014-09-22 44710150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN E JASHTME TELEFON FAT 718382354 DT 31.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 758,061 2014-09-19 2014-09-22 44910150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEBILETA URDHER MIN 25201.09.14 FAT 1181 DT 16.09.10 URDHER 300 DT 03.09.14 FAT 1183 DT 16.09.14 FAT 1184 DT 16.09.147 FAT 1080 DT 27.08.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2014-09-19 2014-09-22 44510150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI KONT 615564548 DT 11.09.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,024,581 2014-09-19 2014-09-22 44810150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MIN 259 DTR 22.08.14 FAT 1185 DT 16.09.2014 FAT 1187 DT 16.09.14 URDHE 299 DT 03.09.14 FAT 1172 DT 16.09.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 17,500 2014-09-19 2014-09-22 45410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME FALMUJ UP 30 DT 28.08.14 PV 30/1 DT 28.08.14 FAT 120 DT 29.08.14 SR 005690 FH 60 DT 29.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 309,397 2014-09-19 2014-09-22 44610150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI KONT 615563783 BDT 11.09.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 106,665 2014-09-19 2014-09-22 45210150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 333 DT 15.09.14 FAT 1179 DT 16.09.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 537,886 2014-09-19 2014-09-22 45010150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEBILETA URDHER MIN 261 DT 18.07.14 FAT 1094 DT 28.08.14 URDHER 210 DT 25.08.14 FAT 1186 DT 16.09.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SLLOVAKISE Tirane 109,190 2014-09-17 2014-09-19 19310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala min e jashtme rimbursim tvsh shkresa 14264 dt 11.09.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 1,152,103 2014-09-17 2014-09-18 13410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TSVH SHKRESA 13585/1 DT 26.08.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 203,900 2014-09-17 2014-09-18 19510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TSVH SHKRESA 14264 DT 11.09.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,606 2014-09-17 2014-09-18 190110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 13585/1 dt 26.08.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 77,892 2014-09-17 2014-09-18 19610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TSVH SHKRESA 14264 DT 11.09.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MISIONI I PERHERSHEM I BANKES Tirane 2,060,067 2014-09-17 2014-09-18 19410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala min e ajshtme shkresa 14264 dt 11.09.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 770,000 2014-09-16 2014-09-17 44310150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIN E JASHTME dieta urdher 16.09.14 autorizim 3 dt 16.09.14 urdhe rmin 309 dt 09.09.14 shuma 7000 usd kursi 110 leke
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOSTIKA ÇIKOPANA Tirane 90,000 2014-09-12 2014-09-15 43610150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME RIP PRINETRA UP 38 DT 02.07.14 FTESE OFERTE 38/1 DT 02.07.14 FAT 20 DT 09.09.14 SF 6977830
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 49,500 2014-09-12 2014-09-15 39710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME UPROG PRITJE 554 DT 22.07.14 FAT 338 DT 22.07.14 SR 16242502
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 29,400 2014-09-12 2014-09-15 42910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME DHURATA UP 29 DT 26.06.14 PV 29.1 DT 26.06.14 FAT 16 DT 27.06.14 SR 12304967 FH 64 DT 27.06.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 11,000 2014-09-12 2014-09-15 42210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME FLAMUJ UP 23 DT 23.04.14 PV 23/1 DT 23.04.14 FAT 47 DT 23.04.14 SR 003747 FH 49 DT 23.04.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 3,207,437 2014-09-12 2014-09-15 43110150012014 Kancelari MIN E JASHTME TONERA UP 11 DT 05.03.14 AUTORIZM LIDHJE KONT 11/4 DT 12.05.14 KONT 184/2 DT 04.06.14 FAT 119794908 DT 02.07.14 FAT 119795967 FH 50 DT 07.07.2014 FH 51 DT 15.07.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAJLIND LAMÇE Tirane 138,000 2014-09-15 2014-09-15 43710150012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MIN E JASHTMEmat hidraulike dhe pastrimi up 24 dt 04.06.14 ftese oferte 24/1 dt 04.06.14 fat 46 dt 28.08.14 sr 15267548 fh 10+61 dt 28.08.14+29.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AULIVIA Tirane 15,000 2014-09-12 2014-09-15 41610150012014 Kancelari MIN E JASHTME KANCELERI UP 41 DT 18.07.14 FTESE OFERTE 41/1 DT 18.07.14 FAT 145 DT 24.07.14 SR 15737124 FH 52 DT 24.07.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave