Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FOND.INTERNAC.VIRTUAL E HOSPIT.FOUNDAT Tirane 141,957 2014-12-19 2014-12-23 24610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB.BELGE. ZYR. BASHKEPUN.POLIC. Tirane 134,214 2014-12-19 2014-12-23 23810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MBRETERORE DANIMARKE Tirane 297,493 2014-12-19 2014-12-23 23310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FO. SHQIP."PER TE DR.PERS.ME AFTE.KUF" Tirane 82,190 2014-12-19 2014-12-23 25310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 67,295 2014-12-19 2014-12-23 20610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 130,334 2014-12-19 2014-12-23 22410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MISIONI I PERHERSHEM I BANKES Tirane 1,078,890 2014-12-19 2014-12-23 23110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 17,281 2014-12-17 2014-12-19 26010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 483,259 2014-12-17 2014-12-19 60610150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME tatim Shaban Murati&Sokol Gjoka&Dritan Hila
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,420,000 2014-12-19 2014-12-19 64410150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIN E JASHTME paradhenie dieta me jshte urdher sek pergjith.419 dt. 02.12.2014 Autorizim 6 dt. 07.12.2014 terheq 10.000 euro me kurs142.leke
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBAS.E REPUBLIK.FEDERATIVE TE BRAZILIT Tirane 98,968 2014-12-18 2014-12-19 19810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE KATARIT Tirane 569,108 2014-12-18 2014-12-19 20010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,264,910 2014-12-17 2014-12-19 60710150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME sigurime Shaban Murati&Sokol Gjoka&Dritan Hila
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 305,050 2014-12-17 2014-12-19 25810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MALIT TE ZI Tirane 74,550 2014-12-17 2014-12-19 21910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 228,590 2014-12-17 2014-12-19 59410150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR TE Fejzi Lika vgja 577 dt. 19.03.2008
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 319,871 2014-12-17 2014-12-19 21210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) QENDRA"CREATIVE BIZNES SOLUTION" Tirane 128,259 2014-12-18 2014-12-19 25510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 710,562 2014-12-17 2014-12-19 60110150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME tatim Jolanda paruca&RobertBubulinaMartina&Genti Bendo
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA KROATE Tirane 147,910 2014-12-18 2014-12-19 21310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 107,831 2014-12-18 2014-12-19 2071150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E ZVICRES Tirane 1,273,820 2014-12-17 2014-12-19 21110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE KOSOVES Tirane 391,696 2014-12-18 2014-12-19 21610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBASE Tirane 827,178 2014-12-17 2014-12-19 59310150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR TE Shoqerise Theos VGJtirane nr. 685 dt. 09.02.2006
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 1,420,604 2014-12-18 2014-12-19 2141150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 458,686 2014-12-17 2014-12-19 25910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HELIDON XHINDI Tirane 272,670 2014-12-17 2014-12-19 59510150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR TE Shkelqim Muci 796 dt. 15.04.2008
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 499,562 2014-12-18 2014-12-19 2051150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB. SUEDEZE ROME, SEK.BASHK. SHQIP Tirane 233,785 2014-12-18 2014-12-19 2011150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE PALESTINES Tirane 245,194 2014-12-18 2014-12-19 21510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 941,811 2014-12-17 2014-12-19 26010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA GREKE KORÇE Tirane 94,237 2014-12-18 2014-12-19 26210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) WORLD HEALTH ORGANIZATION Tirane 177,980 2014-12-18 2014-12-19 2041150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,538,356 2014-12-16 2014-12-18 59110150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME SIG SHOQERORE Ndrec Loka
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 974,400 2014-12-16 2014-12-18 59710150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME vendim gjyqi ne favor te Jolanda Parruca VGJA 16 dt. 10.03.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 286,657 2014-12-16 2014-12-18 60610150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME SIG SHOQERORE Genti Bendo
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 284,819 2014-12-16 2014-12-18 60010150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME tatim Shpetim Caushi
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E KE Tirane 2,668,661 2014-12-18 2014-12-18 19410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 5,160,721 2014-12-18 2014-12-18 2021150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 733,125 2014-12-16 2014-12-18 59910150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME SIG SHOQERORE SHPETIM CAUSHI
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave