Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 330,648 2014-12-23 2014-12-24 63810150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME TELEFON NENDOR 2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,690 2014-12-24 2014-12-24 65310150012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MIN E JASHTME PERKTHYES Udhezim MinFin 3165 dt.12.05.2014 kontr,10 dt. 06.06.2014 pv 12.06.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 9,500 2014-12-23 2014-12-24 65510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME BUQETA ME LULE Up. 41 t. 11.12.2014 fat.0008469 dt. 11.12.2014 fh. 93 dt. 11.12.2014 fat.0008473 dt. 11.12.2014 fh. 91 dt. 11.12.2014 fat.0008483 dt. 11.12.2014 fh. 92 dt. 11.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 140,268 2014-12-19 2014-12-23 22810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNHCR-ALBANIA Tirane 118,217 2014-12-19 2014-12-23 24410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRE PERFAQESIMI E ARD, INC. Tirane 3,585,221 2014-12-19 2014-12-23 24910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKES POPULLORE KINES Tirane 827,976 2014-12-19 2014-12-23 23910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 954,859 2014-12-19 2014-12-23 25010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA BULLGARE Tirane 302,977 2014-12-19 2014-12-23 22210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KORPORATA FINANCIARE NDERKOMBETARE(IFC) Tirane 109,580 2014-12-19 2014-12-23 23210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FOND F.S.V.C(FIN SERV VOLUN CORPS) Tirane 89,384 2014-12-19 2014-12-23 24510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA HUNGAREZE Tirane 1,273,780 2014-12-19 2014-12-23 23610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SLLOVAKISE Tirane 184,130 2014-12-19 2014-12-23 19610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INSTITUTI PER KREDITIM DHE RINDERTIM KFW Tirane 653,865 2014-12-19 2014-12-23 24310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MBRETERISE SE SPANJES Tirane 577,241 2014-12-19 2014-12-23 20810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRE PERFAQ.CHEMONICS INTERNATIONAL INC. Tirane 606,448 2014-12-19 2014-12-23 24810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MRETERISE HOLLANDESE Tirane 519,724 2014-12-19 2014-12-23 21010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTERNATIONAR MONETARY FUND Tirane 700,633 2014-12-19 2014-12-23 25610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FSHAN / AAEF Tirane 790,053 2014-12-19 2014-12-23 25110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ÇEKE Tirane 359,564 2014-12-19 2014-12-23 23710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALB.AMERIC.DEVELOP.FOUND.DE Tirane 3,492,491 2014-12-19 2014-12-23 24710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ORG NDER PER MIGRACIONIN. Tirane 694,262 2014-12-19 2014-12-23 22710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA E PERGJITHSHME E GREQISE Tirane 91,752 2014-12-19 2014-12-23 22510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKA SLLOVENISE Tirane 152,374 2014-12-19 2014-12-23 23410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA E KESHILLIT TE EUROPES Tirane 1,622,848 2014-12-19 2014-12-23 23110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) QENDRA "ASSIST IMPACT" Tirane 131,361 2014-12-19 2014-12-23 25210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBA E REP ISLAMIKE TE IRANIT Tirane 468,133 2014-12-19 2014-12-23 23010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUSE Tirane 1,637,380 2014-12-19 2014-12-23 22610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "AAC - LUSHNJA"(L32522591O) Tirane 296,052 2014-12-19 2014-12-23 25410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 256,375 2014-12-19 2014-12-23 22310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 118,611 2014-12-19 2014-12-23 22010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EBRD Tirane 432,920 2014-12-19 2014-12-23 24010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) G I Z Tirane 15,814,249 2014-12-19 2014-12-23 24210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) QEND.BALLKANIKE PER BASHKEP.DHE ZHVILLIM Tirane 165,285 2014-12-19 2014-12-23 25710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 99,365 2014-12-19 2014-12-23 22110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE IZRAELIT Tirane 635,468 2014-12-19 2014-12-23 21810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MAQEDONASE Tirane 110,065 2014-12-19 2014-12-23 23510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 855,215 2014-12-19 2014-12-23 24110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 99,894 2014-12-19 2014-12-23 22910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SELISE SHENJTE Tirane 79,345 2014-12-19 2014-12-23 20910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave