Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA BULLGARE Tirane 316,544 2014-09-08 2014-09-09 15510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FOND.INTERNAC.VIRTUAL E HOSPIT.FOUNDAT Tirane 494,720 2014-09-08 2014-09-09 17810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BERLINI 95 Tirane 176,000 2014-09-09 2014-09-09 38910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG2 DT 03.01.14 FAT 78 DT 10.01.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) T & D Tirane 7,350 2014-09-09 2014-09-09 38810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 487 DT 29.07.14 FAT 1508 DT 30.07.14 SR 16327851
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EBRD Tirane 578,409 2014-09-08 2014-09-09 17410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAK ALBANIA Tirane 24,251 2014-09-09 2014-09-09 39110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 1541/1 DT 22.08.14 FAT 156417 DT 29.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNHCR-ALBANIA Tirane 268,249 2014-09-08 2014-09-09 17610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FSHAN / AAEF Tirane 610,192 2014-09-08 2014-09-09 18310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRE PERFAQ.CHEMONICS INTERNATIONAL INC. Tirane 601,795 2014-09-08 2014-09-09 18010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 511,457 2014-09-08 2014-09-09 38610150012014 Udhetim jashte shtetit MINE JASHTME BILETA URDHER 202 DT 1.06.14 URDHER SEK 173 DT 15.05.14 FAT 1096+1097 DT 28.08.14 SR 16458739
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRE PERFAQESIMI E ARD, INC. Tirane 4,937,754 2014-09-08 2014-09-09 18110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA HUNGAREZE Tirane 164,612 2014-09-08 2014-09-09 17010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 627,690 2014-09-08 2014-09-09 15610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALEHANDRO DISTRIBUZIONE Tirane 17,200 2014-09-09 2014-09-09 39010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 277 DT 15.05.14 FAT 24 DT 16.05.14 SR 12371674
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E TURQISE NE TIRANE Tirane 12,041,591 2014-09-08 2014-09-09 15310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 1,281,926 2014-09-08 2014-09-09 17510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 1,475,108 2014-09-08 2014-09-09 15010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FO. SHQIP."PER TE DR.PERS.ME AFTE.KUF" Tirane 151,436 2014-09-08 2014-09-09 18510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FOND F.S.V.C(FIN SERV VOLUN CORPS) Tirane 256,990 2014-09-08 2014-09-09 17710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 34,450 2014-09-09 2014-09-09 39310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 147 DT 11.04.14 FAT 31 DT 18.06.14 SR 13618281
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 209,470 2014-09-08 2014-09-09 16310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 989,621 2014-09-08 2014-09-09 19210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,150,210 2014-09-08 2014-09-09 38710150012014 Udhetim jashte shtetit MINE JASHTME BILETA URDHER 246+201+277+270 FAT 1084 SR 16458726+1085 DT 27.08.14 SR 16458727+1086 DT 27.08.14 SR 16458728 DT 27.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 398,424 2014-09-08 2014-09-09 38510150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MMN 516 DT 31.12.13 FAT 997 DT 24.07.14 SR 16210487
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 112,350 2014-09-09 2014-09-09 42310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 8 DT 01.08.2014 FAT 9 DT 05.09.14 SR 6904959
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA E KESHILLIT TE EUROPES Tirane 1,227,372 2014-09-08 2014-09-08 16510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB.BELGE. ZYR. BASHKEPUN.POLIC. Tirane 250,754 2014-09-08 2014-09-08 17210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 40,082 2014-09-08 2014-09-08 16210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 88,676 2014-09-05 2014-09-08 14210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MBRETERORE DANIMARKE Tirane 185,415 2014-09-08 2014-09-08 16710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KORPORATA FINANCIARE NDERKOMBETARE(IFC) Tirane 433,590 2014-09-08 2014-09-08 16610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E KE Tirane 1,978,968 2014-09-05 2014-09-08 13310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 7,354,323 2014-09-05 2014-09-08 13510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ORG NDER PER MIGRACIONIN. Tirane 250,786 2014-09-08 2014-09-08 16010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 34,667 2014-09-08 2014-09-08 16110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MALIT TE ZI Tirane 51,699 2014-09-08 2014-09-08 15410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 412,095 2014-09-08 2014-09-08 14810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SELISE SHENJTE Tirane 140,403 2014-09-08 2014-09-08 14510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE IZRAELIT Tirane 538,000 2014-09-08 2014-09-08 18810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBAS.E REPUBLIK.FEDERATIVE TE BRAZILIT Tirane 173,509 2014-09-05 2014-09-08 13610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave