Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 660,337 2014-09-05 2014-09-08 14110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 170,579 2014-09-05 2014-09-08 18910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA KROATE Tirane 142,215 2014-09-08 2014-09-08 14910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE KUVAJTIT Tirane 1,211,870 2014-09-05 2014-09-08 13810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB. SUEDEZE ROME, SEK.BASHK. SHQIP Tirane 1,191,242 2014-09-05 2014-09-08 138110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) WORLD HEALTH ORGANIZATION Tirane 25,613 2014-09-05 2014-09-08 14010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 196,901 2014-09-05 2014-09-08 19010150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E ZVICRES Tirane 922,822 2014-09-08 2014-09-08 14710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE KOSOVES Tirane 1,091,862 2014-09-08 2014-09-08 15210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE KATARIT Tirane 737,476 2014-09-05 2014-09-08 13710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 113,899 2014-09-05 2014-09-08 14310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MRETERISE HOLLANDESE Tirane 513,962 2014-09-08 2014-09-08 14610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MBRETERISE SE SPANJES Tirane 546,542 2014-09-08 2014-09-08 14410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 3,471,997 2014-09-05 2014-09-08 13910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKA SLLOVENISE Tirane 127,582 2014-09-08 2014-09-08 16810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE PALESTINES Tirane 164,261 2014-09-08 2014-09-08 15110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA E PERGJITHSHME E GREQISE Tirane 74,557 2014-09-08 2014-09-08 15810150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MAQEDONASE Tirane 50,128 2014-09-08 2014-09-08 16910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUSE Tirane 915,297 2014-09-08 2014-09-08 15910150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 300,443 2014-09-08 2014-09-08 15710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 24,464 2014-09-05 2014-09-08 19110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 11,648,323 2014-09-05 2014-09-08 13210150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 26.08.2014 NR 13585/1
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBA E REP ISLAMIKE TE IRANIT Tirane 371,821 2014-09-08 2014-09-08 16410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ÇEKE Tirane 242,374 2014-09-08 2014-09-08 17110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 13585/1 dt 26.08.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,889,383 2014-09-01 2014-09-01 38010150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIN E JASHTME paga gusht 2014 plamn 50 fakt 4+39 -20+9- 9 me komntrate
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 909,277 2014-09-01 2014-09-01 38210150012014 Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME paga gusht 2014 plamn 14 fakt 14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 704,090 2014-09-01 2014-09-01 38310150012014 Paga baze MIN E JASHTME paga gusht 2014 plamn 8-8
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 97,000 2014-09-01 2014-09-01 38410150012014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MIN E JASHTME telefon kopmesim pasaporta urdher 8 dt 29.08.14 vkm 864 dt 230.7.10 vkm 335 dt 02.09.97
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 1,376,584 2014-09-01 2014-09-01 12110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Min e jashtme shkrese 12419 dt 14.07.2014 rimb tvsh
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,332,566 2014-09-01 2014-09-01 38110150012014 Paga baze MIN E JASHTME paga gusht 2014 plamn 51 fakt 51
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBANIAN PARTNERS ABSORBER Tirane 10,800 2014-08-06 2014-08-07 35610150012014 Kancelari MIN E JASHTME KANCELERI UP 16 DT 25.01.14 PV 3+4 DT 25.01.14 FAT 13 DT 15.02.14 SR 1182270 FH 18 DT 15.02.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 202,864 2014-08-06 2014-08-07 34910150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME POSTA VKM 241 DT 31.03.11 URDHER 505 DT 30.12.13 KONT 505/2 DT 30.12.13 FAT 291 DT 11.07.14+292 SR 12594741+12594742
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEALB KONSTRUKSION SH.P.K. Tirane 150,000 2014-08-06 2014-08-07 36810150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIP ZYE UP 30 DT 19.06.14 FTESE OFERTE 29 DT 19.06.14 FAT 20 DT 17.07.14 SR 86243101
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEALB KONSTRUKSION SH.P.K. Tirane 438,000 2014-08-06 2014-08-07 36710150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIP ZYE UP 29 DT 19.06.14 FTESE OFERTE 29 DT 19.06.14 FAT 19 DT 14.07.14S R 86243100
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 121,080 2014-08-06 2014-08-07 35310150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME RIPARIM MAKINE KONT EN VAZHD 187/6 DT 28.08.13 FAT 95+96+98+DT 147.07.14 SR 11273396+11273397+11273399
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) R & R GROUP Tirane 854,112 2014-08-06 2014-08-07 35210150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME GOMA UP 5 DT 09.02.14 KOTN 206/2 DT 16.06.14 FAT 32 DT 23.06.14 SR 10801982 FH 39 DT 23.06.14 FH 39 DT 23.06.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ECOLOGY ALBANIA (ECO-ALB) Tirane 1,185,509 2014-08-06 2014-08-07 36310150012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1015001 MIN E JASHTME MAT PASTRIMI UP 133 DT 11.04.14 NJOFT FIT 133/5 DT 26.05.14 KONT 133/6 DT 02.06.14 FAT 33 DT 02.06.14 SR 12308061 FH 37 DT 02.06.14
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 44,550 2014-08-06 2014-08-07 36010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 14 DT 24.06.14 FAT 36 DT 26.06.14 SR 13618286
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 2,800 2014-08-06 2014-08-07 34610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PROG PRITJE PROG 449 DT 16.06.14 FAT 151 DT 30.06.14 SR 05918541
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 7,968 2014-08-06 2014-08-07 34510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PROG PRITJE PROG 154/1 DT 07.03.14 FAT 9 DT 31.03.14 SR 05922127
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave