Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,163,009,544.00 2,611 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 50,374 2018-08-27 2018-08-31 38510260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike Kontrate nr A110033, fat. Seria 287402324,Kontrate A110034 Seria 287486815 date 31.07.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2018-08-28 2018-08-31 38710260012018 Shpenzime per honorare MTM Honorar KKT Agjensia e Zhvillimit te Territorit Nr 1898/3 dt 14.08.2018, VKM , Nr 519 ,dt 20.09.2017, Liste prezenca dt 26.07.2018, Lista e llogarise date 28.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 32,356 2018-08-27 2018-08-31 38110260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike Kontrate nr H112233, fat. Seria 251803839 date 26.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 89,812 2018-08-27 2018-08-31 38310260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike Kontrate nr H112233, fat. Seria 254120176 date 27.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 118,500 2018-08-28 2018-08-31 368110260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM Monit medias,kontrate ne vazhdim nr 3355/1 dt 04.05.2018,fat nr 91 dt 29.06.2018 seri 51050291,konfirmim sherbimi dt 02.07.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,500 2018-08-22 2018-08-24 36710260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 13.08.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 13.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,700 2018-08-22 2018-08-24 36610260012018 Sherbime telefonike MTM Shpenzime telefon Celulari VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PËR PAJISJEN ME NUMËR TELEFONI CELULAR TË PERSONAVE JURIDIKË, PUBLIKË " fat,06.08.2018 seria AE01991417, fat dt 19.07.2018 Seria 15511851
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 137,500 2018-08-17 2018-08-24 35810260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 13.08.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 13.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 64,000 2018-08-17 2018-08-24 35510260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 13.08.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 13.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 30,000 2018-08-22 2018-08-24 37010260012018 Te tjera transferta tek individet MTM Shperblim Rast fatkeqsie, VKM Nr 929 dt 17.11.2010, Shkrese Min Fin.Ekon.nr 14059/1 dt 31.07.2018, Urdher Ministri nr 266 dt 17.07.2018,Lista e llogarise 21.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,391,469 2018-08-14 2018-08-24 36210260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Projekt ID 00095579 shk PNUD 03.07.2018 Marrveshje UNDP dhe MTM nentor 2016 kerkese drejt dt 06.07.2018 39.822.72 usd kursi 110 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,740,000 2018-08-14 2018-08-24 36110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale IPA- 2013, Ndryshimet klimaterike bashkefinancim , Shkr drejt Proj 23.07.2018,shkrese projekti date 11.07.2018, Kontrate dt 03.07.2018, Transferim me kursin e dites
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 72,000 2018-08-17 2018-08-24 35610260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 13.08.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 13.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 248,178 2018-08-14 2018-08-24 34810260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Ruajtja Agrobiodiv.Zonat Rurale Marrveshje date 21.10.1988 Ligji 10020 date 24.11.2008Shk projekti GIZ Nr 5547 dt 4830 dt 30.06.2018Drejtoria projekt shk dt 30.07.2018 Situacion shpenzimesh Nentor 2017-shkurt 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 232,390 2018-08-22 2018-08-24 37110260012018 Uje MTM Pagese Uji ,Kontrate 159746-1 Fatura Korrik 2018 Seria 262834019, Vendimi per kalim ne pergjegjesi administrimi Nr. 217 Dt: 20/04/2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 636,500 2018-08-22 2018-08-24 36910260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Dieta Jashte shteti limit arke , Autorizim Nr 6115/2 date 06.08.2018 Terheqje 5.000 euro kursi 127.30 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 67,000 2018-08-14 2018-08-24 36410260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Avioni , Autorizim nr 4652 dt 01.06.2018,u-p nr 208 dt 04.06.2018,Ftese per oferte dt 05.06.2018,p-V dt 05.06.2018,deklarin on line 05.06.2018, fd 15 dt 05.06.2018 seria 63902415
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 474,000 2018-08-17 2018-08-23 35410260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 13.08.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 13.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNITRANS.AL Tirane 394,800 2018-08-17 2018-08-23 34910260012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Trans zyrave U-P nr 253 dt 04.07.2018, P-v 04.06.2018 Fondi Limit,ftese per oferte 06.07.2018,dekl on line, fd 630 dt 11.07.2018 S61670630, U-Min 5739 dt 10.07.2018, p-v dt 11.07.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,000 2018-08-17 2018-08-23 35610260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 13.08.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 13.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 966,754 2018-08-16 2018-08-23 35310260012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve Qershor 2018 Kontrate ne vazhdim nr 15/2 dt 03.01.2018, Amendim kontrate nr2995 dt 22.06.2018,, Konfirmim sherbimi dt 03.07.2018, fd 1073 dt 03.07.2018 Seria 65765601
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 40,000 2018-08-17 2018-08-23 36510260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Shpenzime postare ,Fatura Nr 3236,3378 dt 26.07.2018 S 58055236, S 58055078
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 30,400 2018-08-14 2018-08-17 35010260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete avioni Autorizim nr 5719 dt 04.07.2018,p-v 04.07.2018 fondi limit, U-P nr 256 dt 05.07.2018,ftese per oferte dt05.07.2018, p-v 05.07.2018,dekl on line fd5867 dt 05.07.2018 S62836367
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 142,171 2018-08-14 2018-08-17 35210260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji Elektrike Kontrate nr A110033, fat. Seria 244299051,Kontrate A110034 Seria 254295776
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 244,223 2018-08-14 2018-08-17 35110260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji Elektrike Kontrate nr A110033, fat. Seria 250799891, Kontrate A110034 Seria 250799893
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 123,433 2018-08-14 2018-08-17 35910260012018 Sherbime telefonike MTM VKM, nr 864 dt 23.07.2010,Rimbursim Cel shkurt korrik 2018 lista e llogarise
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 176,584 2018-08-01 2018-08-03 33210260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM abonim shtypi Prill - Qershor 2018, Kontrate Nr 267dt 12.01.2018, FTVSH Nr 299, 300 dt 02.07.2018 seria 61412309, seria 61412310 oferta e postes shqiptare shkrese nr 1100/1 date 12.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,827,114 2018-08-01 2018-08-02 33510260012018 Shtesë page për punë të vështira e të dëmshme për shëndetin MTM Listepagesa e llogarive Korrik 2018, Bordero Korrik 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 30
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 475,314 2018-08-01 2018-08-02 33410260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Korrik 2018, Bordero Korrik 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 6
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,370,712 2018-08-01 2018-08-02 33710260012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MTM Listepagesa e llogarive Korrik 2018, Bordero Korrik 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 23
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,582,130 2018-08-01 2018-08-02 33810260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Korrik 2018, Bordero Korrik 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 23
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2018-08-01 2018-08-02 33610260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Korrik 2018, Bordero Korrik 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,284 2018-08-01 2018-08-02 34110260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" fakt 1, listepagese Korrik 2018, bordero Korrik 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 91,086 2018-08-01 2018-08-02 34310260012018 Shtese page per funksionin MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Korrik 2018, bordero Korrik 2018 Plan 12 Fakt 10
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,237,966 2018-08-01 2018-08-02 33310260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Korrik 2018, Bordero Korrik 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 21
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2018-08-01 2018-08-02 33910260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Korrik 2018, Bordero Korrik 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2018-08-01 2018-08-02 34710260012018 Te tjera transferta tek individet MTM Bonus Karburanti Zevendesministra, Listepagesa Korrik 2018, ligj nr.169/ 2013
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 225,390 2018-08-01 2018-08-02 34510260012018 Shtese page per funksionin MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Korrik 2018, bordero Korrik 2018 Plan 12 Fakt 10
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 176,615 2018-08-01 2018-08-02 34610260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Korrik 2018, bordero Korrik 2018 Plan 12 Fakt 10
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,710 2018-08-01 2018-08-02 34210260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Punonjes me kontrate, VKM nr 60 dt. 31.01.2018Listepagese Korrik 2018, Bordero Korrik 2018 fakt 1
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave