Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,163,009,544.00 2,611 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Ercongroup Co Sh.p.k Tirane 95,000 2018-05-07 2018-05-08 20810260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Hoteli Autorizim nr 195 dt 12.01.2018 , P-V emergjence dt 12.01.2018, P-V argumentimi 12.01.2018, fd 76 dt 19.01.2018 S 47866479
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 71,280 2018-05-07 2018-05-08 20710260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Akomodim Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 1542 date 23.02.2018 P-V emergjenci date 27.02.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 27.02.2018, fd 8 dt 06.03.2018 seria 13888071
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Diava Consulting Tirane 978,024 2018-04-30 2018-05-08 15810260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbime mjedisore, Urdher sek pergj Nr 2864 dt 11.04.2018 Kontrate ne vashdim Nr ESP-CS-CQ-26 date 14.12.2015 fat 1 date 11.04.2018 seria 85888991
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2018-05-03 2018-05-08 19610260012018 Te tjera transferta tek individet MTM Bonus Karburanti yëvendësministrat, Listepagesa e llogarive, ligj. nr 169/2013
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 30,360 2018-05-07 2018-05-08 20410260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Akomodim Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 195 date 12.01.2018 P-V emergjenci date 12.01.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 12.01.2018, fd 3 dt 07.02.2018 seria 13888064
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Ercongroup Co Sh.p.k Tirane 49,900 2018-05-07 2018-05-08 20910260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Autorizim nr 335 dt 16.01.2018 , P-V emergjence dt 16.01.2018, P-V argumentimi 16.01.2018, fd 29 dt 19.01.2018 S 47866488
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 42,240 2018-05-07 2018-05-08 20510260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 898 date 09.02.2018 P-V emergjenci date 09.02.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 09.02.2018, fd 5 dt 27.02.2018 seria 13888067
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 59,150 2018-05-07 2018-05-08 19810260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Autorizim Nr 3271 dt 20.04.2018,Urdher Prokurimi Nr 120 dt 20.04.2018, ftese per oferte 21.04.2018,fd 50 dt 21.04.2018 saria 60971050
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 86,526 2018-05-04 2018-05-07 19910260012018 Shtese page per funksionin MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018. Task Forca U. Kryem Nr. 51 DT. 13.03.2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 75 Dt: 16.03.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRATI Tirane 2,999,752 2018-05-03 2018-05-07 18710260012018 Karburant dhe vaj MTM Karburant Kontrate ne vazhdim periudha 2017-2019 Nr 4554/1 dt 04.08.2017, fd 81 dt 23.04.2018 S 57175581 , fh 02 dt 23.04.2018,
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 101,032 2018-05-04 2018-05-07 20010260012018 Shtese page per funksionin MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018. Task Forca U. Kryem Nr. 51 DT. 13.03.2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 75 Dt: 16.03.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,064 2018-05-04 2018-05-07 19610260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018. 1 punonjes me kontrate, VKM Nr. 60 Dt: 31.01.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Auto Manoku Servis Tirane 49,000 2018-05-02 2018-05-04 19710260012018 Shpenzime te tjera transporti MTM diagnostikim makinash URDHER PROKURIN NR 118 DT 18.04.2018, PROCES VERBAL NEN 100.000 LEKE DT 16.04.2018, FD 38 DT 18.04.2018 SERIA 53932730
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,287,366 2018-05-02 2018-05-03 18810260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,726,624 2018-05-02 2018-05-03 19010260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,577,272 2018-05-02 2018-05-03 19310260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018, Plan 132, Fakt 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,423,686 2018-05-02 2018-05-03 19110260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018, Plan 132, Fakt 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 496,858 2018-05-02 2018-05-03 18910260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2018-05-02 2018-05-03 19210260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018, Plan 132, Fakt 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 151,558 2018-05-02 2018-05-03 19310260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018, Plan 132, Fakt 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,353 2018-04-26 2018-04-30 18010260012018 Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Konvente nderkombetare Shkrese Drejtoria Nr 443 dt 13.04.2018, fature kontribut Kont. Parks Dinarides Memberrship Due 2017 500 euro me kursin e dites 132.10 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 267,503 2018-04-26 2018-04-30 17610260012018 Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Konvente nderkombetare Shkrese Min Jashteme Nr 2556 date 15.02.2018 Fature 02.01.2018 Kontribut 40AWL ALB 2.000 euro me kursin e dites 132.10 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,208 2018-04-26 2018-04-30 17810260012018 Sherbimet bankare MTM Konvente nderkombetare Shkrese Drejtoria Nr 443 dt 13.04.2018, fature 17.01.2018 kontribut Sekretariat Medwet 514.04 euro me kursin e dites 132.10 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,908 2018-04-26 2018-04-30 17910260012018 Sherbimet bankare MTM Konvente Nderkombetare Shkrese Drejtoria Nr 443 dt 13.04.2018, fature kontribut S MedPan 50 euro me kursin e dites 132.10 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 135,403 2018-04-26 2018-04-30 18210260012018 Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Konvente Nderkombetare hkrese Min Jashteme Nr 2553 date 15.02.2018 Fature 06.12.2017 Kontribut 40BTL ALB viti 2018 1.000 euro me kursin e dites 132.10 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,118 2018-04-26 2018-04-30 17710260012018 Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Konvente Nderkombetare SHKRESE DREJTORIA DT 12.04.2018 fATURE 30.01.2018 Kontribut 150 Euro me kursin 132.10 leke per vitin 2018 Reference FUND 5080ALB
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 113,303 2018-04-26 2018-04-30 18110260012018 Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Konvente Nderkombetare Shkrese Drejtoria Nr 443 dt 13.04.2018, fature kontribut Kont. Konventa e Ramsarit 2018 1000 CHF me kursin e dites 110 leke Konvertuar ne 832.70 Euro
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2018-04-26 2018-04-30 18610260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Posta Shkrese AKEP Nr 1161 dt 17.04.2018 VKM 599 dt 23.07.2010 i ndryshuar per numrin Jeshil fat S 125224656 dt 26.02.2015
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 49,500 2018-04-24 2018-04-26 17110260012018 Udhetim i brendshem MTM dieta VKM Nr 997 dt 10.12.2010 Miratim sekretar i Pergjithshem dt 24.04.2018, Lista e Llogarive 24.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 154,000 2018-04-24 2018-04-26 17010260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta VKM Nr 997 dt 10.12.2010 Miratim sekretar i Pergjithshem dt 24.04.2018, Lista e Llogarive 24.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 709,949 2018-04-20 2018-04-26 153110260012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM kontrate ne vazhdim nr 15/2 date 03.01.2018,Konfirmim sherbimi dt 03.04.2018 fd 571 dt 03.04.2018 Seria 60635791
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,800 2018-04-24 2018-04-26 16310260012018 Sherbime telefonike MTM cek shkrese drejtoria nr 2784 dt 06.04.2018,Fatura nr 135 date 12.04.2018 fature nr AE01001662 dt 02.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 115,500 2018-04-24 2018-04-26 16810260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta VKM Nr 997 dt 10.12.2010 Miratim sekretar i Pergjithshem dt 24.04.2018, Lista e Llogarive 24.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 4,320 2018-04-24 2018-04-26 15910260012018 Uje MTM uji Kontrate 159326-1 Fatura Mars 2018 Seria 261940688
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 195,460 2018-04-25 2018-04-26 16210260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM abonim shtypi Kontrate Nr 267dt 12.01.2018, FD Nr 147,148 dt 03.04.2018 seria 58061857, seria 58061858, oferta e postes shqiptare shkrese nr 1100/1 date 12.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 33,000 2018-04-24 2018-04-26 17310260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta VKM Nr 997 dt 10.12.2010 Miratim sekretar i Pergjithshem dt 24.04.2018, Lista e Llogarive 24.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 276,000 2018-04-24 2018-04-26 16810260012018 Udhetim i brendshem MTM VKM Nr 997 dt 10.12.2010 Miratim sekretar i Pergjithshem dt 24.04.2018, Lista e Llogarive 24.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 49,920 2018-04-24 2018-04-26 16010260012018 Sherbime telefonike MTM telefon Fat 725445106 dt 31.03.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,000 2018-04-24 2018-04-26 17210260012018 Udhetim i brendshem MTM dieta VKM Nr 997 dt 10.12.2010 Miratim sekretar i Pergjithshem dt 24.04.2018, Lista e Llogarive 24.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Ercongroup Co Sh.p.k Tirane 299,250 2018-04-16 2018-04-19 15110260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete avioni Autorizim nr 1878 dt 06.03.2018 , P-V emergjence dt 06.03.2018, P-V argumentimi 06.03.2018, fd 86 dt 10.03.2018 S 47866489
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave