Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,163,009,544.00 2,611 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 91,086 2018-07-02 2018-07-03 29610260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Qershor 2018, bordero Qershor 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 444,652 2018-07-02 2018-07-03 28710260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Qershor 2018, Bordero Qershor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 6
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,828,423 2018-07-02 2018-07-03 28810260012018 Shtese page per funksionin MTM Listepagesa e llogarive Qershor 2018, Bordero Qershor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 30
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 242,602 2018-07-02 2018-07-03 29710260012018 Shtese page per funksionin MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Qershor 2018, bordero Qershor 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,700 2018-07-02 2018-07-03 29310260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" fakt 2, listepagese Qershor 2018, bordero Qershor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 87,714 2018-07-02 2018-07-03 29110260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Qershor 2018, Bordero Qershor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,617 2018-07-02 2018-07-03 29410260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" fakt 1, listepagese Qershor 2018, bordero Qershor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2018-07-02 2018-07-03 29210260012018 Shtesë page për punë të vështira e të dëmshme për shëndetin MTM Listepagesa e llogarive Qershor 2018, Bordero Qershor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,710 2018-07-02 2018-07-03 29510260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Punonjes me kontrate, VKM nr 60 dt. 31.01.2018Listepagese Qershor 2018, Bordero Qershor 2018 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FLORAL Tirane 549,209 2018-06-26 2018-06-29 28210260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 30.05.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 22.06.2018, fd nr 20 dt 17.05.2018 Seria 55899877
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) A L B G A R D E N Tirane 561,530 2018-06-25 2018-06-29 28310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 30.05.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 22.06.2018, fd nr 20 dt 17.05.2018 Seria 55899877
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRATI Tirane 63,130 2018-06-25 2018-06-29 28110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 30.05.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 22.06.2018, fd nr 15 dt 28.05.2018 Seria 588705656
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 118,500 2018-06-26 2018-06-27 26910260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM Monit medias maj 2018,u-p123dt24.04.2018,ftese per oferte p-v 1 dt27.04.2018,p-v 2 dt 30.04.2018, p-v 3 dt 02.05.2018,p-v 4 dt 03.05.2018,kont 3355.1 dt 04.05.2018, fd 81 dt 31.05.2018 S 51050281
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 709,949 2018-06-25 2018-06-27 26810260012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve Maj 2018 Kontrate ne vazhdim nr 15/2 dt 03.01.2018, , Konfirmim sherbimi dt 03.06.2018, fd 904 dt 04.06.2018 Seria 63139672
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 125,500 2018-06-21 2018-06-25 27910260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr. 997, dt: 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga sekretari i Pergjithshem, date 21.06.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 21.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 110,000 2018-06-21 2018-06-25 27710260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr. 997, dt: 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga sekretari i Pergjithshem, date 21.06.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 21.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2018-06-19 2018-06-25 27010260012018 Kompensim per pa-aftesi te perkohshme per shkak te semundjes MTM Shkrese Min Fin Ekon Nr 8734/1 dt 29.05.2018,Urdher Ministri Nr 129 dt 27/04/2018, Lista e llogarise 19.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 13,500 2018-06-21 2018-06-25 28010260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr. 997, dt: 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga sekretari i Pergjithshem, date 21.06.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 21.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 235,000 2018-06-21 2018-06-25 27510260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr. 997, dt: 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga sekretari i Pergjithshem, date 21.06.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 21.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 233,000 2018-06-21 2018-06-25 27610260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr. 997, dt: 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga sekretari i Pergjithshem, date 21.06.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 21.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 11,000 2018-06-21 2018-06-25 27810260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta brenda vendit, VKM nr. 997, dt: 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga sekretari i Pergjithshem, date 21.06.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 21.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 49,921 2018-06-18 2018-06-21 26310260012018 Sherbime telefonike MTM Shpenzime telefoni Maj 2018 Fat 725630098 dt 31.05.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Bruno Zyla Tirane 77,440 2018-06-18 2018-06-20 26710260012018 Shpenzime te tjera transporti MTM Larje makine Kerk 1874 dt 06.03.2018 U-P Nr 68 dt 12.03.2018 ftese ofert 15.03.2018 dekl on-line ,kont 2073/1 dt 03.04.2018 fd1 03.04.2018 S 12193951fd2 dt 31.05.2018 S12193952, aut 2073/2 dt 03.04.2018, Pv larje prill maj
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2018-06-18 2018-06-20 26410260012018 Sherbime telefonike MTM Shpenzime celulari VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PËR PAJISJEN ME NUMËR TELEFONI CELULAR TË PERSONAVE JURIDIKË, PUBLIKË " fat,02.06.2018 seria AE01991195
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) A L B G A R D E N Tirane 5,551,885 2018-06-19 2018-06-20 26510260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Blerje fidanesh U-P Nr 76,77 dt 19.03.2018 Njoftim APP 26.03.2018,P-V KVO 04.04.2018,njoftim fit 12.04.2018 kont 2184/4 dt 23.04.2018,Sig kont 16.04.2018 ,aneks 2184/7 dt 02.05.2018 U-Min KMD ,P-V 02.05.2018, fd 22 ,02.05.2018 S58577669
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 1,478,497 2018-06-18 2018-06-20 26610260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Menaxh Mbetjeve Marrveshje date 21.10.1988, Ligji 10020 , date 24.11.2008 shk GIZ nr 4372 dt 24.05.2018, situac Nentor 2017-shkurt 2018, shk drejt projekteve dt 14.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 166,844 2018-06-13 2018-06-14 258110260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Maj 2018, bordero Maj 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 50,000 2018-06-05 2018-06-08 23010260012018 Kompensim per pa-aftesi te perkohshme per shkak te semundjes MTM shperblim VKM Nr 493 dt 06.07.2018, Shkrese Min Fin.Ekon.nr 5806/1 dt 27.04.2018, Urdher Ministri nr 200 dt 30.05.2018,Lista e llogarise 05.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2018-06-06 2018-06-08 26210260012018 Te tjera transferta tek individet MTM Bonus Karburanti , listepagesa e llogarive Ligj nr. 169/2013 per Bonusin
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 31,192 2018-06-05 2018-06-08 22510260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Fatura Nr 2218, 2363 dt 26.05.2018 S 58060218, S58060063
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2018-06-01 2018-06-05 25510260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Maj 2018, Bordero Maj 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,743 2018-06-04 2018-06-05 25910260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Maj 2018, bordero Maj 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 111,600 2018-06-04 2018-06-05 26110260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Maj 2018, bordero Maj 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 91,086 2018-06-04 2018-06-05 25710260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Maj 2018, bordero Maj 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 95,646 2018-06-04 2018-06-05 26010260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Maj 2018, bordero Maj 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,501,554 2018-06-01 2018-06-04 25110260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Maj 2018, Bordero Maj 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,804,007 2018-06-01 2018-06-04 25010260012018 Shtesë page për natyrë të veçantë pune/kushte pune MTM Listepagesa e llogarive Maj 2018, Bordero Maj 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,654,043 2018-06-01 2018-06-04 25310260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Maj 2018, Bordero Maj 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2018-06-01 2018-06-04 25210260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Maj 2018, Bordero Maj 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,264,009 2018-06-01 2018-06-04 24810260012018 Shtesë page për punë të vështira e të dëmshme për shëndetin MTM Listepagesa e llogarive Maj 2018, Bordero Maj 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave