Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,163,009,544.00 2,611 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 68,000 2018-04-16 2018-04-19 15610260012018 Shpenzime per honorare MTM Honorar Komit auditimit,Memo 23.03.2018, VKM Nr 160 dt 02.03.2016, Urdher Ministri Nr 107 dt 23.05.2016, Lista e llogarive 10.03.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 29,590 2018-04-16 2018-04-19 15410260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM fatura Nr 1216, 1344 dt 26.03.2018 Seria 58061816,58061744
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Arben Meçaj Tirane 250,000 2018-04-18 2018-04-19 15710260012018 Shpenzime per pritje e percjellje MTM pritje percjellje U-Ministri Nr 41 dt 13.02.2018, program pritje nr 2530 dt 29.03.2018, vkm 258 dt 03.06.1999, fd nr 8 date 22.02.2018 seria 57254380
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ENVIRONMENTAL MANAGEMENT CONSULTANTS Tirane 105,600 2018-04-16 2018-04-19 14810260012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes MTM mirembajtje aparaturash matje ajri U-p nr 91, dt 28.03.2018, P-V emergjence ,dt 28.03.2018, 3 ofertat, fd 1147 dt 28.03.2018 Seria 45129597
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 316,610 2018-04-16 2018-04-19 14910260012018 Pensione te veçanta shteterore MTM pagese kalimtareShkrese Min fin Nr 3333/1 date 26.03.2018.lista e llogarise fondi 366.600-15% (54.990)=316.610
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 291,270 2018-04-16 2018-04-19 15210260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Akomodim Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 1878 date 06.03.2018 P-V emergjenci date 06.03.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 06.03.2018, fd 10 dt 08.03.2018 seria 13888072
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 121,374 2018-04-16 2018-04-19 15710260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Mars 2018, bordero Mars 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,000 2018-04-16 2018-04-19 15510260012018 Shpenzime per honorare MTM Honorar Komit auditimit,Memo 23.03.2018, VKM Nr 160 dt 02.03.2016, Urdher Ministri Nr 107 dt 23.05.2016, Lista e llogarive 10.03.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2018-04-03 2018-04-13 14210260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Mars 2018, Bordero Mars 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,646,471 2018-04-03 2018-04-04 14010260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Mars 2018, Bordero Mars 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,342,741 2018-04-03 2018-04-04 14110260012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MTM Listepagesa e llogarive Mars 2018, Bordero Mars 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 21,971 2018-04-03 2018-04-04 14610260012018 Paga baze MTM Urdher Kryeministri Nr. 51, date 13.03.2018, Urdher Min Turizmi Nr 88, date 26.03.2018, Listepagesa e llogarive Mars 2018, Bordero Mars 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,250,715 2018-04-03 2018-04-04 13810260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM listepagesa e llogarive Mars 2018, bordero Mars 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 38,390 2018-04-03 2018-04-04 14710260012018 Paga baze MTM Urdher Kryeministri Nr. 51, date 13.03.2018, Urdher Min Turizmi Nr 75, date 16.03.2018, Listepagesa e llogarive Mars 2018, Bordero Mars 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,590,448 2018-04-03 2018-04-04 14310260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Mars 2018, Bordero Mars 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2018-04-03 2018-04-04 14510260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Mars 2018, Bordero Mars 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 495,697 2018-04-03 2018-04-04 13910260012018 Shtese page per funksionin MTM Listepagesa e llogarive Mars 2018, Bordero Mars 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 151,554 2018-04-03 2018-04-04 14410260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Mars 2018, Bordero Mars 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 71,800 2018-03-29 2018-04-03 13610260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Autor, 1870 dt 05.03.2018,u-p nr 63 dt 06.03.2018 ftese epr oferte deklarim on line 06.03.2018 p-v 06.03.2018 fd 304 dt 20.03.2018 seria 54223805
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 42,024 2018-03-30 2018-04-03 13710260012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MTM Shkrese dt 21.03.2018 fature nr 1800099852, 1800099867,1800099873,1800099880,256394486, 256394496,
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 709,949 2018-03-29 2018-04-03 12310260012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Kontrate ne vazhdim date 03.01.2018 Komfirmim sherbi fd 405/1 date 03.03.2018 Seria 39794519
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 248,880 2018-03-27 2018-04-03 13510260012018 Te tjera transferta tek individet MTM SHKRESE MIN FIN NR. 19433-265 DATE 09.03.2018, SHKRESE MIN MJEDISI NR. 1865.1 DATE 15.12.2017, LIGJ NR. 152.2013, LISTEPAGESA
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) QENDRA VLERESIMIT TE NDIKIMIT NE MJEDIS Tirane 176,957 2018-03-28 2018-04-03 12010260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH shkrese projk 26.03.2018 Ligji 33/2016 dt 24.03.2018 fd 05 dt 08.01.2018 seria 03302635
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MONARC GROUP Tirane 9,417 2018-03-28 2018-04-03 12110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH shkrese projk 26.03.2018 Ligji 33/2016 dt 24.03.2018 fd 14 dt 09.01.2018 seria 39790264
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DREJT.SIG.SHOQERORE DIBER Tirane 167,837 2018-03-28 2018-04-03 11010260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MTM vendimgjykate nr 5299 dt 22.10.2015 sig shoq Ramazan Daci shkrese nr 1 dt 15.03.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENIAL Tirane 267,440 2018-03-28 2018-04-03 2010260012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MTM Logo shkrese 23.03.2018 memo 24.01.2018 fd 82 dt 22.01.2018 aseria 58432182
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 53,784 2018-03-27 2018-04-03 12610260012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MTM shkrese 21.03.2018, fd 1800099852,99867,99873,99880,256394486,4496, dt 15.03.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 50,778 2018-03-27 2018-04-03 11710260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Fatura nr.748 data 26.02.2018 Seria 58062848
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 49,994 2018-03-27 2018-03-30 11610260012018 Sherbime telefonike MTM Fat 725252369 date 28.02.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,000 2018-03-28 2018-03-30 12510260012018 Sherbime telefonike MTM permbledhese urdher shpenzimit dt 26.03.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 709,949 2018-03-27 2018-03-29 12210260012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM U-P 72 dt 29.12.2017,urdher Nr 3 dt 03.01.2018 KVO ftese per oferte 2356.1,2,3 dt29.12.2017,,p-v dt 03.01.2018 njoftinfit 03.01.2018, kont nt15.1 dt03.01.2018,njoftim app dt02.03.2018 fd 199.1 dt 03.02.2018 seria 58920130
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INSIG SH.A Tirane 142,068 2018-03-28 2018-03-29 10910260012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MTM Siguracion Makine U-p nr 64 dt 07.03.2018,ftese per oferte dekl on linedate 09.03.2018 fd 35 dt 12.03.2018 Seria 52244944
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 159,326 2018-03-28 2018-03-29 11910260012018 Udhetim jashte shtetit MTM U-P 60 dt 06.03.2018,FTESE PER OFERTE DEKLARIM ON LINE DT 08.03.2018 FD 111DT 09.03.2018 seria 53892461
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 264,600 2018-03-26 2018-03-28 13310260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Autor. 1542 dt 23.02.2018,P.V emergj 23.02.2018, fd 27dt 27.02.2018 seria 51938125
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 390,500 2018-03-26 2018-03-28 12710260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta 26.03.2018, VKM 997 dt 10.12.2010, Lista e dietave
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 129,600 2018-03-26 2018-03-28 1321026001 Udhetim jashte shtetit MTM Autor. 898.1 dt 09.02.2018,P.V emergj 09.02.2018, fd 1dt 09.02.2018 seria 51938151
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 110,000 2018-03-26 2018-03-28 13010260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta 26.03.2018, VKM 997 dt 10.12.2010, Lista e dietave
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 7,380 2018-03-26 2018-03-28 11510260012018 Uje Kontrate 159326.1 fature shkurt 2018 seria 236188974
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 68,000 2018-03-26 2018-03-28 12810260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta 26.03.2018, VKM 997 dt 10.12.2010, Lista e dietave
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 294,570 2018-03-26 2018-03-28 11810260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Autor. 1823 dt 02.03.2018,P.V emergj 05.03.2018, fd 31 dt 05.03.2018 seria 51938129
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave