Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,163,009,544.00 2,611 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 361,528 2018-06-01 2018-06-04 24910260012018 Shtese page per funksionin MTM Listepagesa e llogarive Maj 2018, Bordero Maj 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 151,558 2018-06-01 2018-06-04 25410260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Maj 2018, Bordero Maj 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 96,000 2018-05-30 2018-06-04 23710260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Udhetimi Autorizim Nr 3579 dt 30.04.2018, Llog fondit 30.04.2018,U-P Nr 3579/1 dt 30.04.2018 Dek On line P-V dt 01.05.2018 fd 51 dt 02.05.2018 S 51938149
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,710 2018-06-01 2018-06-04 25610260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Listepagesa e llogarive Maj 2018, Bordero Maj 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 108
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 289,900 2018-05-30 2018-06-04 23810260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Udhetimi dhe hoteli Autorizim nr 3871 dt 09.05.2018,p-v fondit limit dt09.05.2018, u-p nr 3871/1 dt 09.05.2018, ,deklar on line,P-V dt 10.05.2018 fd 24 dt 11.05.2018 S 51938175
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 21,000 2018-05-23 2018-05-29 185110260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Posta Shkrese AKEP Nr 1161 dt 17.04.2018 VKM 599 dt 23.07.2010 i ndryshuar per numrin Jeshil fat S 83182291 dt 09.01.2013
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 722,383 2018-05-24 2018-05-29 22010260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH 3 Liqenet ,Marrveshje date 21.10.1988, Ligji 10020 dt 21.11.2008, shk. GIZ Nr 3306 dt 20.04.2018 , shk drejt projkt 02.05.2018 , situacion shpenzimesh Nentor -Dhjetor 2017
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 40,000 2018-05-23 2018-05-29 184110260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Posta Shkrese AKEP Nr 1161 dt 17.04.2018 VKM 599 dt 23.07.2010 i ndryshuar per numrin 800 0303 per vitin 2018, fat S 222581123 dt 24.01.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 6,150 2018-05-23 2018-05-25 233110260012018 Uje MTM Uje Kontrate 159326-1 Fatura Prill 2018 Seria 262140407
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 33,000 2018-05-22 2018-05-24 24510260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 22.05.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 22.05.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 27,500 2018-05-22 2018-05-24 24410260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 22.05.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 22.05.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 9,052 2018-05-22 2018-05-24 23910260012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MTM Taksa Makine, Shkrese dt 14.05.2018 fature nr 1800176368, date 11.05.2018, TVMP TR0099Z
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) E.S.FINANCIAL ADVISORY Tirane 63,480 2018-05-14 2018-05-24 22910260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 16.04.2018, shkrese drejtoria e projekteve 20.04.2018, fd nr 9 dt 03.04.2018 Seria 60960609
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 120,290 2018-05-22 2018-05-24 24610260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji Elektrike Prill 2018 , Kontrate nr A110033, fat. Seria 251953724, Kontrate A110034 Seria 251952599
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 165,000 2018-05-22 2018-05-24 24110260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 22.05.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 22.05.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 22,000 2018-05-22 2018-05-24 24310260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 22.05.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 22.05.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,000 2018-05-22 2018-05-24 24710260012018 Sherbime telefonike MTM VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PËR PAJISJEN ME NUMËR TELEFONI CELULAR TË PERSONAVE JURIDIKË, PUBLIKË " fat,13.05.2018 seria AE01990334, fat Nr 104 dt 29.03.2018 seria 54658658, fat Nr 135 dt 26.04.2018 srie 54658690
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 220,000 2018-05-22 2018-05-24 24210260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 22.05.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 22.05.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 269,500 2018-05-22 2018-05-24 24010260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 22.05.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 22.05.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2018-05-17 2018-05-23 23110260012018 Shpenzime per honorare MTM Honorar Agjensia e Zhvillimit te Territorit Nr 1069/3 dt 07.05.2018, VKM , Nr 519 ,dt 20.09.2017, Liste prezenca dt 27.04.2018, Lista e llogarise date 16.05.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 42,900 2018-05-11 2018-05-16 2221026001 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete avioni Autorizim Nr3361 dt 24.04.2018 ,Perllogaritja e fondit limit dt 24.04.2018,urdher prokurimi nr 127 dt 24.04.2018, Ftese per oferte 24.04.2018. Proces verbal 24.04.2018 fd 48 dt 25.04.2018 seria 51938146
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 49,920 2018-05-11 2018-05-16 22410260012018 Sherbime telefonike MTM Telefon Prill 2018 Fat 725593356 dt 30.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,035 2018-05-11 2018-05-16 22710260012018 Shpenzime per honorare MTM Honorar Perkthimi U-p nr 810/1 dt 05.02.2018, P-V date 05.02.2018, Kontrate 05.02.2018 , U-p nr 809/2 dt 07.02.2018, P-v dt 07.02.2018, Kontrate 07.02.2018, Vlera 67.100 -( 15% 10.065)= 57.035, Lista e Llogarive 11.05.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 59,410 2018-05-11 2018-05-16 22610260012018 Sherbimet bankare MTM Konvente Nderkombetare Shkrese Nr 3427 dt 25.04.2018 Konventa 40MSL ALB Ruajtjes se Specieve Migratore dhe Kafsheve te Egra per vitin 2018 432 Euro me kursin e dites 130 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) InfoSoft Office Tirane 565,200 2018-05-07 2018-05-15 20110260012018 Kancelari MTM kenceleri Urdher Prokurimi nr 104 dt 05.04.2018,ftese per oferte dt 05.04.2018.fd 11.04.2018 seria 228936598 Fh 1 dt 11.04.2018 , Proces verbal i marrjes ne dorezim dt 11.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Ercongroup Co Sh.p.k Tirane 406,980 2018-05-07 2018-05-15 21010260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Autorizim nr 255 dt 29.01.2018 , P-V emergjence dt 29.01.2018, P-V argumentimi 29.01.2018, fd 78 dt 04.02.2018 S 47866481
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) T & M CHEMICAL DISTRIBUTION Tirane 749,358 2018-05-07 2018-05-15 20210260012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MTM materjale pastrimi Urdher ProkurimiNr 117 dt 17.04.2018, ftese per oferte dt 19.04.2018,fd 807,808 dt 30.04.2018 seria 62884807 ,62884807 fh nr 3 dt 30.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 709,949 2018-05-09 2018-05-14 21110260012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi rojeve Kontrate ne vazhdim nr 15/2 dt 03.01.2018, , Konfirmim sherbimi dt 03.05.2018, fd 725 dt 03.05.2018 Seria 61432175
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 69,226 2018-05-10 2018-05-11 21910260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Prill 2018, bordero Prill 2018 Plan 12 Fakt 7
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 79,741 2018-05-10 2018-05-11 21710260012018 Shtese page per funksionin MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Prill 2018, bordero Prill 2018 Plan 12 Fakt 7
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,989 2018-05-10 2018-05-11 21810260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Prill 2018, bordero Prill 2018 Plan 12 Fakt 7
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 82,456 2018-05-10 2018-05-11 21610260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Prill 2018, bordero Prill 2018 Plan 12 Fakt 7
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 58,088 2018-05-09 2018-05-10 22310260012018 Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM konvente nderkombetare Refer.ECE/E908/EMEP/M1-32-LRA-000005/LRA, ShkRESE date 30.04.2018 , FATURE 25.04.2018 500 USD me kursin e dites 109.60 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 159,459 2018-05-07 2018-05-10 21310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Ndryshimet klimatike Marrveshje date 21.10.1988
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2018-05-09 2018-05-10 195 10260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Prill 2018, Bordero Prill 2018, Plan 132, Fakt 106
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EPTISA Servicios de Inginieria S.L. Tirane 1,050,524 2018-05-07 2018-05-10 21410260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Mbetjet e Ngurta Marrveshje kuader BE dhe Ligji Nr 35/2015 dt 09.04.2015,Shkrese drejt projektit 02.05.2018 , shkrese projekti nr 2439 dt 26.03.2018 Situacion shpenzimesh date 21.03.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 447,168 2018-05-09 2018-05-10 22110260012018 Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM 25.04.2018 Kontribut Membership Tourism Board-National 2.500 USD dhe 2018 ATWS-Summit registration-member 1.550 USD kursi dites 109.60 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 48,845 2018-05-07 2018-05-10 21510260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM shpenzime postare Fatura Nr 1703 dt 26.04.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 79,992 2018-05-07 2018-05-08 20610260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Akomodin Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 1359 date 16.02.2018 P-V emergjenci date 16.02.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 16.02.2018, fd 5 dt 27.02.2018 seria 13888070
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 285,120 2018-05-07 2018-05-08 20310260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Akomodim Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 725 date 29.01.2018 P-V emergjenci date 29.01.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 29.01.2018, fd 2 dt 06.03.2018 seria 13888065
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave