Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,163,009,544.00 2,611 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GECI Tirane 79,272 2018-09-14 2018-09-19 41710260012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MTM Qera salle Urdher Ministri nr. 207 dt: 30/05/2018, Memo dt: 31/05/2018, Proces-Verbal dt: 30/05/2018, Memo dt:24/07/2018Fat TVSH nr.1221, dt: 06/06/2018 seria 63121221
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 35,298 2018-09-14 2018-09-19 40910260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Marrveshje date 21.10.1988, Ligji 10020 dt 24.11.2008, shk projekti GIZ nr 6379 dt 25.07.2018, Drejt projekt shk dt 28.08.2018,permbledhese e faturave tatimore Prill Maj 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 118,500 2018-09-14 2018-09-19 41510260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM Monit.Medias ,Kontrate ne vazhdim nr 3355/1 dt 04.05.2018 , Konf sherbimi 03.09.2018 fd 113 dt 31.08.2018 seria 67396813
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 27,000 2018-09-14 2018-09-19 41610260012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh MTM Qera salle ,Urdher Ministri Nr 268 dt 18.07.2018, P-V dt 18.07.2018, Kontrate dt 19.07.2018, fd 39 dt 19.07.2018 Seria 43095489
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Bruno Zyla Tirane 38,720 2018-09-14 2018-09-19 41010260012018 Shpenzime te tjera transporti MTM Kontrate ne vazhdim nr 2073/1 dt 03/04/2018 , P-V kryerjes larjes per muajin korrik dt 31.07.2018, fature nr 5 date 31.07.2018 Seria 12193955
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA PAPER PROVIDE Tirane 305,827 2018-09-18 2018-09-19 41410260012018 Kancelari MTM Blerje Leter A3 dhe A4, U-P Nr 274 dt 24.07.2018, p-v 18.07.2018 Fondi Limit,Ftese per oferte dt 30.07.2018, On line, P-V dt 31.07.2018, P-v dt 02.08.2018, fd nr 642 dt 06.08.2018 S50435392 fh 13 dt 06.08.2018 P-V 06.08.2018 marrje dor
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Bruno Zyla Tirane 38,720 2018-09-14 2018-09-19 41110260012018 Shpenzime te tjera transporti MTM Kontrate ne vazhdim nr 2073/1 dt 03/04/2018 , P-V kryerjes larjes per muajin gusht dt 31.07.2018, fature nr 6 date 31.08.2018 Seria 12193956
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 1,402,413 2018-09-14 2018-09-19 40610260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH IPA Natyra 2000,Marrveshje KM dhe KE Nr 2014/355-174 date 20.05.2015, shk drejt proj dt 28.08.2018, shkrese AKZM nr 1020 dt 22.08.2018, shk projekti dt 23.04.2018, Permbledhese e faturave tatimore Nentor 2017- Shkurt 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,300,000 2018-09-14 2018-09-19 363110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale Përmirësimi i Efikasitetit të Mbrojtjes së Ligatinave WetMainAreas SHKRESE DREJTORIA E PROJEKTIT DT 27.07.2018.
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,500,000 2018-09-14 2018-09-19 40810260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale S.W.A.N, Marrveshje INTERREG Ballkan Mediterranean 2014-2020 ,Memo Drejtoria e Projekteve date 27.08.2018 kontributi i qeverise shqiptare per vitin 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,700 2018-09-14 2018-09-19 41210260012018 Sherbime telefonike MTM VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PËR PAJISJEN ME NUMËR TELEFONI CELULAR TË PERSONAVE JURIDIKË, PUBLIKË " fat,04.09.2018 seria AE01991179, fat Nr 25 dt 26.08.2018 seria 62052472
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,000,000 2018-09-14 2018-09-19 40710260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale AQUANEX, Marrveshje INTERREG IPA CBC Greqi-Shqiperi ,Memo Drejtoria e Projekteve date 27.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 19,780 2018-09-14 2018-09-19 41310260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Shpenzime postare Fatura Nr 3719 dt 26.08.2018 S 58048919
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Arben Sheshi Tirane 164,000 2018-09-03 2018-09-11 37210260012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MTM Sherbim karrotrec U-P Nr 273 dt 24.07.2018, Ftese per oferte dt 27.07.2018, deklarim on line, U-Min nr 275 dt 27.07.2018 marrja ne dorezim, P-v dt 03.08.2018, fd nr 6 dt 03.08.2018 S 13947506
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 585,684 2018-08-30 2018-09-04 37910260012018 Te tjera transferta tek individet MTM U. M nr.294 dt: 24.08.2018, Shkrese Min Fin nr. 11808/1 dt: 11.07.2018, Shkrese Min Mjedisi nr. 1899 dt: 13.12.2017, vendimi nr. 1867 dt: 12.12.2017 Listepagesa Krenar Kalo
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,580,424 2018-09-03 2018-09-04 39310260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Gusht 2018, Bordero Gusht 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 22
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,838 2018-09-03 2018-09-04 40010260012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Gusht 2018, bordero Gusht 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 182,457 2018-09-03 2018-09-04 40110260012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Gusht 2018, bordero Gusht 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2018-09-03 2018-09-04 39210260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Gusht 2018, Bordero Gusht 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,284 2018-09-03 2018-09-04 396110260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" fakt 1, listepagese Gusht 2018, bordero Gusht 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,882,866 2018-09-03 2018-09-04 39010260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Gusht 2018, Bordero Gusht 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 32
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2018-09-03 2018-09-04 39510260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Gusht 2018, Bordero Gusht 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 296,063 2018-09-03 2018-09-04 40210260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Gusht 2018, bordero Gusht 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,230,800 2018-09-03 2018-09-04 38810260012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MTM Listepagesa e llogarive Gusht 2018, Bordero Gusht 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 20
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,372,836 2018-09-03 2018-09-04 39110260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Gusht 2018, Bordero Gusht 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 22
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 91,086 2018-09-03 2018-09-04 39910260012018 Shtese page per funksionin MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Korrik 2018, bordero Korrik 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 285,600 2018-08-30 2018-09-04 38010260012018 Te tjera transferta tek individet M.T.M U.Min nr.295 dt:24.08.2018, Shkrese Min.Fin nr. 13289/1 dt: 26/07/2018, Shkrese DAP nr. 2050/1 dt: 28.03.2018, Listepagessa Plarent Ndreca
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EPTISA Servicios de Inginieria S.L. Tirane 1,530,217 2018-08-14 2018-09-04 131210260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Mbetjet e Ngurta Marrveshje kuader BE dhe Ligji Nr 35/2015 dt 09.04.2015,Shkrese drejt projektit 09.07.2018 , shkrese projekti nr 5221 dt 20.06.2018 Situacion shpenzi. date 13.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 651,022 2018-08-30 2018-09-04 38610260012018 Shpenzime per honorare MTM Memo 08.08.2018,Kontrate MTM me IUCN date 07.02.2017, Kontrate date 19.04.2017 me konsulentin Spase Shumka Situacioni shpenzimeve 27.08.2018 Lista e llogarise 27.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 88,574 2018-09-03 2018-09-04 394110260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Gusht 2018, Bordero Gusht 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 475,541 2018-09-03 2018-09-04 38910260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Gusht 2018, Bordero Gusht 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 6
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 72,023 2018-09-03 2018-09-04 39710260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" Plan 4 fakt 2, listepagese Gusht 2018, bordero Gusht 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,710 2018-09-03 2018-09-04 39810260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Punonjes me kontrate, VKM nr 60 dt. 31.01.2018Listepagese Gusht 2018, Bordero Gusht 2018 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2018-09-03 2018-09-04 40310260012018 Te tjera transferta tek individet MTM Bonus Karburanti Zevendesministra, Listepagesa Gusht 2018, ligj nr.169/ 2013
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HEKTOR HYSO Tirane 107,100 2018-08-23 2018-08-31 27110260012018 Kancelari MTM Sponsorizim UNEP Blerje Kanceleri Shkrese projekti 19.06.2018, fd 411 dt 07.06.2018 seria 62203707.FH nr 4 dt 07.06.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 8,164 2018-08-27 2018-08-31 38210260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike Kontrate nr H112233, fat. Seria 253169645 date 28.05.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 205,228 2018-08-27 2018-08-31 38410260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike Kontrate nr H112233, fat. Seria 287530846 date 30.07.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Edmond Palushaj Tirane 23,418 2018-08-27 2018-08-31 37510260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 16.07.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 17.08.2018, fd nr 11 date 05.07.2018 seria 44294163
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 118,500 2018-08-28 2018-08-31 36810260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM Monit medias,kontrate ne vazhdim nr 3355/1 dt 04.05.2018,fat nr 99 dt 31.07.2018 seri 51050299,konfirmim sherbimi dt 01.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNIVERS REKLAMA Tirane 808,200 2018-08-29 2018-08-31 36010260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM Printim adeziv P-V 28.06.2018 fondi limit,U-P nr 263 dt 10.07.2018,ftese per oferte12.07.2018 P-V 12.07.2018 U-M 263.1 dt 12.07.2018 Kom marrjes dorez.,P-V dorez 23.07.2018 fat 1873 dt 20.072018 seria 66692527 fh 12 dt 23.07.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave