Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,163,009,544.00 2,611 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 235,479 2018-11-09 2018-11-14 504110260012018 Sherbimet bankare MTM Konv. nderkomb UNFCCC Core budget Kursi i dites 127.70 leke valute 1819 Euro shkrese nr 8347 dt 16.10.2018 Fature 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 2,307,620 2018-11-05 2018-11-14 50610260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH GIZ Ndryshimet Klimatike, Marrveshje date 21.10.1988,Ligji 10020 date 24.11.2008, Shk projekti GIZ Nr 7986, dt 05.10.2018 Shk 8239 dt 12.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,250 2018-11-12 2018-11-14 526110260012018 Sherbime telefonike MTM pagese shpenz celul VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PËR PAJISJEN ME NUMËR TELEFONI CELULAR TË PERSONAVE JURIDIKË, PUBLIKË " fat, nr 12 date 04.11.2018 seria AE01991535
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 25,090 2018-11-09 2018-11-14 513110260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Shpenzime postare ,Fatura Nr 4689 dt 26.10.2018 S 61417089
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 1,356,104 2018-10-31 2018-11-08 47510260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbimeve Mjedisore,Urdher sek/pergj Nr 7929 dt 03.10.2018, Kont ESP-TS-ICB-8 dt18.10.2016 fat 12/2018 date 06.06.2018 s 46210517
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Diava Consulting Tirane 380,181 2018-10-31 2018-11-06 47310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSh Projekti Pyjeve Kontrate Ne ESP-CS-IC-23.1 date 01.04.2017 fat nr 3 dt 05.09.2018 S 85888993 Urdher Sek pergj Nr 7928 dt 03.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) QENDRA SHQIPTARE PER KERKIME EKONOMIKE Tirane 442,996 2018-10-31 2018-11-06 47710260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti Pyjeve Kontrate Nr.ESP-CS-CQ-35 dt 20.07.2018 fat 7 dt 13.08.2018 S 23232925 Urdher nr 8158 dt 11.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 118,500 2018-10-31 2018-11-06 48110260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM Monit.Medias ,Kontrate ne vazhdim nr 3355/1 dt 04.05.2018 , Konf sherbimi 04.10.2018 fd 123 dt 28.09.2018 seria 67396823
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 3,498,626 2018-10-31 2018-11-06 47410260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbimeve Mjedisore,Urdher sek/pergj Nr 7929 dt 03.10.2018, Kont ESP-TS-ICB-8 dt18.10.2016 fat 11/2018 date 06.06.2018 s 46210516
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CSI-PIEMONTE Tirane 859,027 2018-10-31 2018-11-06 47610260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti sherbimeve Mjedisore,Urdher sek/pergj Nr 7929 dt 03.10.2018, Kont ESP-TS-ICB-8 dt18.10.2016 fat 13/2018 date 06.06.2018 s 46210518
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,744,937 2018-11-01 2018-11-02 49210260012018 Shtese page per kualifikimin MTM Listepagesa e llogarive Tetor 2018, Bordero Tetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 25
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,397,358 2018-11-01 2018-11-02 49010260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Tetor 2018, Bordero Tetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 22
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2018-11-01 2018-11-02 49410260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Tetor 2018, Bordero Tetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 205,530 2018-11-01 2018-11-02 50110260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Tetor 2018, bordero Tetor 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2018-11-01 2018-11-02 50210260012018 Te tjera transferta tek individet Bonus karburanti 2 z;vendesMinistra, Listepagesa Tetor 2018 Ligj nr 169/2013
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 42,599 2018-11-01 2018-11-02 49710260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" Plan 4 fakt 1, listepagese Tetor 2018, bordero Tetor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 170,956 2018-10-26 2018-11-02 48210260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji elektrike Kontrate nr H112233, fat. Seria 289409550 date 27.09.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 444,376 2018-11-01 2018-11-02 48810260012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MTM Listepagesa e llogarive Tetor 2018, Bordero Tetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 6
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,868,429 2018-11-01 2018-11-02 48910260012018 Shtesë page për punë të vështira e të dëmshme për shëndetin MTM Listepagesa e llogarive Tetor 2018, Bordero Tetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 31
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,185,918 2018-11-01 2018-11-02 48710260012018 Shtesë page për punë të vështira e të dëmshme për shëndetin MTM Listepagesa e llogarive Tetor 2018, Bordero Tetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 19
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 312,746 2018-11-01 2018-11-02 50010260012018 Shtese page per funksionin MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Tetor 2018, bordero Tetor 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2018-11-01 2018-11-02 49110260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Tetor 2018, Bordero Tetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 88,574 2018-11-01 2018-11-02 493110260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Tetor 2018, Bordero Tetor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,284 2018-11-01 2018-11-02 49510260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" Plan 4 fakt 1, listepagese Tetor 2018, bordero Tetor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 89,317 2018-11-01 2018-11-02 49810260012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Tetor 2018, bordero Tetor 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 73,799 2018-11-01 2018-11-02 49910260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Tetor 2018, bordero Tetor 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,710 2018-11-01 2018-11-02 49610260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" Plan 4 fakt 1, listepagese Tetor 2018, bordero Tetor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 173,101 2018-10-30 2018-11-01 47210260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM Abonim shtypi Korrik Shtator 2018, Kontrate ne vazhdim Nr 267 dt 12.01.2018, Fature Nr 505, 506 dt 12.10.2018 seria 61412017, seria 61412018,
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,000 2018-10-30 2018-11-01 48510260012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MTM Pashaporte dipllomatike Fature Aplikimi Nr 181026125709250724 dt 26.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,400 2018-10-31 2018-11-01 48610260012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MTM Blerje nje bllok Ceku
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 75,240 2018-10-30 2018-11-01 47810260012018 Te tjera transferta tek individet MTM Shperblim rast Dalje ne pension KM Nr 929 dt 17.11.2010,Per krijimin dhe perdorimin e Fondit te vecante ,Pika 7. Urdher Ministri nr 367 dt 10.10.2018, Lista e llogarise 26.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Bruno Zyla Tirane 38,720 2018-10-30 2018-11-01 47010260012018 Shpenzime te tjera transporti MTM Kontrate ne vazhdim nr 2073/1 dt 03/04/2018 , P-V kryerjes larjes per muajin Shtator dt 30.09.2018, fature nr 7 date 30.09.2018 Seria 12193957
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 195,259 2018-10-30 2018-11-01 48310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Menaxhimi i Mbetjet-Marrveshje date 21.10.1988 ligji 10020 dt 24.11.2008 shkrese projekti GIZ nr 7419 dt 14.09.2018 Drej Proj shk 25.09.2018 Permb Fat tatim Qershor Gusht 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,736,215 2018-10-23 2018-10-25 46910260012018 Te tjera transferime korrente jashte shtetit MTM Pagese Kuota anetaresimi per Zyren Nderkombetare te ekspozitave 2013-2018, miratuar me V.K.M nr. 538 Dt 19.09.2018, kursi 1 euro 127
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Serxho Toçi Tirane 118,800 2018-10-22 2018-10-25 46810260012018 Karburant dhe vaj MTM Blerje vaj lubrifikant, P-v dt 06.09.2018 llog fond limit, U-p nr 308 dt 06.09.2018,Pv dt 06.09.2018 form 5, fd 166 dt 27.09.2018 S 66449015, fh nr.14 dt 27.09.18, PVdt 27.09.18
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) B-VAAL ENGINEERING Tirane 4,798,800 2018-10-17 2018-10-19 45310260012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MTM Studim , U-P nr 66 dt 08.03.18,P-V 21.05.18 perc fond limit,u-p nr 234 dt 14.06.18p-v nr 5070/2 dt 21.06.18 H.D ,U-p nr 235 dt 14.06.2018 KVO,R.P dt 24.08.18,kont 5070/10 dt 28.08.18,U-P nr 300 dt 29.08.18 ,P-V Marr ne dorz dt 11.09.18
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNIVERS TRAVEL Tirane 278,300 2018-10-17 2018-10-19 45210260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Udhetimi Autorizimi Nr 7551 dt 20.09.18, P-V perllog fondit limit dt 20.09.2018,U-P nr 329 dt 20.09.18,Ftese per oferte 20.09.18,deklarin on line ,P-V dt 20.09.18, Fd nr 452 dt 21.09.18 S 63059553
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 23,900 2018-10-12 2018-10-17 45510260012018 Elektricitet MTM Pagese Uji ,Kontrate 159326-1 Fatura Qershor 2018 Seria 262580190
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 34,920 2018-10-12 2018-10-17 45610260012018 Uje MTM Pagese Uji MTM ,Kontrate 159326-1 Fatura Korrik 2018 Seria 262788232
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 47,370 2018-10-12 2018-10-17 45710260012018 Uje MTM Pagese Uji MTM ,Kontrate 159326-1 Fatura Gusht 2018 Seria 263133185
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave