Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,163,009,544.00 2,611 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 32,260 2018-12-05 2018-12-19 57010260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Shpenzime postare Fatura nr 5194 S61419594,Nr 5346 S61419746 date 26.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,000 2018-12-06 2018-12-19 576110260012018 Sherbime telefonike MTM pagese shpenz celul VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PËR PAJISJEN ME NUMËR TELEFONI CELULAR TË PERSONAVE JURIDIKË, PUBLIKË " fat, nr 16191 date 06.12.2018 seria 229107772
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 1,785,254 2018-12-07 2018-12-18 59610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Piro Meshini, nr. 3116, dt. 10.10.2016, shkresemin. turizmi nr.11, dt. 07.12.2018, likujdim total, fat. tvsh nr.654, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 50,500 2018-12-07 2018-12-17 57810260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 07.12.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 07.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Armando Lelaj Tirane 529,648 2018-12-13 2018-12-17 64010260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Servet Hamata nr 2760 dt 22,09,2016, shkrese min. turizmi nr 55, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 03, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "Shoqata Kombetare e Parqeve te Shqiperise" Tirane 5,700,000 2018-12-13 2018-12-17 58310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale IPA NATYRA 2000 shkrese AKZM Nr 1473 dt 11.12.2018 konfirmin i realizimit kontrates , shkrese projekti 9648 dt 04.12.2018,Kontrate ne vazhdim dt 31.10.2018 fat nr 2 date 04.12.2018 Seria 13175902, Kesti 2 -40% e kontrates
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARDAEL Tirane 2,045,811 2018-12-13 2018-12-17 63810260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Isa Sefolli nr 3446 dt 26,10,2016, shkrese min. turizmi nr 53, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 338, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ERMIR GODAJ Tirane 1,105,031 2018-12-13 2018-12-17 64210260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Jonuz Osmani nr 2819 dt 22,09,2016, shkrese min. turizmi nr 57, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 678, dt 03.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Armando Lelaj Tirane 845,546 2018-12-13 2018-12-17 63710260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Hysen Leskaj nr 2184 dt 13,07,2016, shkrese min. turizmi nr 52, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 01, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 449,067 2018-12-11 2018-12-17 61110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Johan Marko nr 3559, dt 27.10.2016, shkrese min turizmi nr 26, dt 11.12.2018, likujdim total, fat tvsh nr 27, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ARTAN SIMA Tirane 1,132,155 2018-12-13 2018-12-17 64110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Sabri Pira nr 3663 dt 07,11,2016, shkrese min. turizmi nr 56, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 953, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Armando Lelaj Tirane 915,655 2018-12-13 2018-12-17 63910260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Piro Bane nr 2982 dt 30,09,2016, shkrese min. turizmi nr 54, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 02, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) G I Z Tirane 1,824,740 2018-12-12 2018-12-17 58410260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH GIZ Ndryshimet Klimatike, Marrveshje date 21.10.1988,Ligji 10020 date 24.11.2008, Shk projekti GIZ Nr 9390, dt 21.11.2018 Shk drejt projek dt 06.12.2018,Permb faturave tatimore Gusht Tetor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ERMIR GODAJ Tirane 1,555,926 2018-12-13 2018-12-17 64310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Kujtim Dishi nr 3581 dt 01,11,2016, shkrese min. turizmi nr 58, dt 13.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 677, dt 03.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BRAHIM MUÇA Tirane 1,034,537 2018-12-12 2018-12-14 62210260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Petrit Kolaj nr 2625 dt 15.09.2016, shkrese min. turizmi nr 37, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 61, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) FABIO ISUFAJ Tirane 808,460 2018-12-12 2018-12-14 62010260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Aida Cena nr 3189 dt 12,10,.2016, shkrese min. turizmi nr 35, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 30, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NERITAN ÇUKO Tirane 660,482 2018-12-12 2018-12-14 62410260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Fatmir Veizaj nr 3585 dt 01,11,2016, shkrese min. turizmi nr 39, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 113, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR QEVA Tirane 961,473 2018-12-12 2018-12-14 59910260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Avni Muço nr 2895, dt 29,09.2016, shkrese min turizmi nr 14, dt 11.12.2018, likujdim total, fat tvsh nr , dt 10.09.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 972,269 2018-12-12 2018-12-14 63410260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Riza Hidri nr. 3370 dt 20,10,2016, shkrese min. turizmi nr 49 dt. 12.12.2018, fat tvsh nr 113, dt 06.12.2018 likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) PAVLIN DODA Tirane 615,160 2018-12-12 2018-12-14 62110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Preng Vorfaj nr. 3120 dt 10.10.2016 shkrese min turizmi nr 36, dt 12.12.2018, fat tvsh nr. 100 dt 05.12.2018 likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 215,426 2018-12-12 2018-12-14 61210260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Eli Konica nr 4325 1123, dt 07.12..2016, shkrese min turizmi nr 27, dt 11.12.2018, likujdim total, fat tvsh nr 30, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 811,070 2018-12-12 2018-12-14 61910260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Ilir Mucmata nr 4612 dt 20.12..2016, shkrese min. turizmi nr 34, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 609, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 295,230 2018-12-12 2018-12-14 61310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Krenar Bleta nr 2772 dt 22.09..2016, shkrese min. turizmi nr 28, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 1013, dt 04.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) HYSEN QOJLE Tirane 982,323 2018-12-12 2018-12-14 61410260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Kujtim Gorica nr 4262 dt 06.12.2016, shkrese min. turizmi nr 29, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 115, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 1,008,761 2018-12-12 2018-12-14 61610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Sali Sallufi nr 1845 dt 23.06.2016, shkrese min. turizmi nr 31, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 62, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 924,798 2018-12-12 2018-12-14 62910260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Halil Kadriu nr. 3228 dt 13.10.2018, shkrese min. turizmi nr 44 dt. 12.12.2018, fat tvsh nr 115, dt 06.12.2018 likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 1,245,791 2018-12-12 2018-12-14 62810260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Petrit Cani nr. 3229 dt 13,10,2016, shkrese min. turizmi nr 43 dt. 12.12.2018, fat tvsh nr 114, dt 06.12.2018 likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 756,208 2018-12-12 2018-12-14 62510260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Dritan Guri nr 3516 dt 27,10,.2016, shkrese min. turizmi nr 40, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 1012, dt 04.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SAIMIR HOXHA Tirane 1,196,665 2018-12-12 2018-12-14 63010260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Besnik Gjini nr. 3053 dt 05.10.2016, shkrese min. turizmi nr 45, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 176, dt 11.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 850,023 2018-12-12 2018-12-14 63210260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Medat Xheka nr.4199 dt 01,12,2016, shkrese min. turizmi nr 47 dt. 12.12.2018, fat tvsh nr 116, dt 06.12.2018 likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TABAKU-2010" Tirane 735,532 2018-12-12 2018-12-14 62710260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Nevruz Petriti nr 3510, dt 27.10.2016, shkrese min turizmi nr 42, dt 12.12.2018, likujdim total, fat tvsh nr 32, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 273,900 2018-12-12 2018-12-14 63510260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Aleksander Spahiu nr1512 dt 01.06.2016, shkrese min. turizmi nr 50, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 607, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,198,747 2018-12-12 2018-12-14 61710260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Bardhyl Alishallari nr 3981 dt 21.11.2016, shkrese min. turizmi nr 32, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 606, dt 12.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 249,008 2018-12-12 2018-12-14 63310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Xhevdet Beça nr. 2842 dt 29,09,2016, shkrese min. turizmi nr 48 dt. 12.12.2018, fat tvsh nr 118, dt 06.12.2018 likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 587,235 2018-12-12 2018-12-14 63110260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Neki Celiku nr. 3943 dt 17.11.2018, shkrese min. turizmi nr 46 dt. 12.12.2018, fat tvsh nr 117, dt 06.12.2018 likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 531,155 2018-12-12 2018-12-14 61810260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Safet Matmuja nr 2857 dt 29.09.2016, shkrese min. turizmi nr 33, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 605, dt 06.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DORIAN SKENDI Tirane 921,766 2018-12-12 2018-12-14 61510260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Petrit Lici nr 3386 dt 24.10.2016, shkrese min. turizmi nr 30, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 176, dt 05.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 591,998 2018-12-12 2018-12-14 62610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Indrit Dauti nr 3293 dt 18.10..2016, shkrese min. turizmi nr 41, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 1015, dt 04.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,001,393 2018-12-12 2018-12-14 62310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Ali Xhoni nr. 3222, dt 13.10.2016, shkrese min turizmi nr. 38, dt 12.12.2018, listepagesa, likujdim total
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 671,550 2018-12-07 2018-12-12 58910260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim Gjykate Gazmend Sinamati nr. 3477, dt 26.10.2016, shkrese min turiymi nr.4, dt07/12/2018, listepagesa, likujdim total
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave