Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,163,009,544.00 2,611 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Edmond Palushaj Tirane 46,486 2018-11-21 2018-12-06 53010260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 12.11.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 15.11.2018, fd nr 13 date 07.11.2018 seria 44294165
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ONE EXPLORER Tirane 268,500 2018-11-27 2018-12-06 52810260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Blerje bilete Udhetimi ,Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 8775 date 30.10.2018, U-P Nr 409 dt 30.10.2018,ftese per oferte 30.10.2018,p-v30.10.2018,dek on line fd 53 dt 31.10.2018 S67396607
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) DELTA PUBLICITY Tirane 118,500 2018-11-27 2018-12-06 53510260012018 Libra dhe publikime profesionale MTM Monit.Medias ,Kontrate ne vazhdim nr 3355/1 dt 04.05.2018 , Konf sherbimi 01.11.2018 fd 136 dt 31.10.2018 seria 67396836
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 140,716 2018-11-22 2018-12-06 53910260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji Elektrike Kontrate Nr H112233 seria 290419046 date 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 103,060 2018-11-21 2018-12-06 53110260012018 Uje MTM Uje Kontrate 159326-1 Fatura Tetor 2018 Seria 263593809
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "ABCOM" Tirane 18,578 2018-11-22 2018-12-06 47110260012018 Sherbime telefonike MTM Sherbime Telefonike Kontrate nr 6230/1 dt 03.09.2018 Fat Seria 259515895 dt 02.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 270,940 2018-11-27 2018-12-06 53710260012018 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Shkrese nr 8336 dt 18.10.2018, kontrate nr 5508 dt 27.06.2018 situacion shpenzimesh dt 21.11.2018 Lista e llogarive dt 21.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,944,667 2018-12-03 2018-12-04 55110260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Nentor 2018, Bordero Nentor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 32
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,605,308 2018-12-03 2018-12-04 55210260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Nentor 2018, Bordero Nentor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 26
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2018-12-03 2018-12-04 55610260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Nentor 2018, Bordero Nentor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 88,574 2018-12-03 2018-12-04 555110260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Nentor 2018, Bordero Nentor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,710 2018-12-03 2018-12-04 55910260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" Plan 4 fakt 1, listepagese Nentor 2018, bordero Nentor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 411,830 2018-12-03 2018-12-04 55010260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Nentor 2018, Bordero Nentor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 5
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 208,267 2018-12-03 2018-12-04 56310260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Nentor 2018, bordero Nentor 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,641,229 2018-12-03 2018-12-04 55410260012018 Shtese page per kualifikimin MTM Listepagesa e llogarive Nentor 2018, Bordero Nentor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 23
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2018-12-03 2018-12-04 56410260012018 Te tjera transferta tek individet Bonus karburanti z;vendesMinister, Listepagesa Nentor 2018 Ligj nr 169/2013
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 316,476 2018-12-03 2018-12-04 56210260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Nentor 2018, bordero Nentor 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 91,086 2018-12-03 2018-12-04 56010260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Nentor 2018, bordero Nentor 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 75,758 2018-12-03 2018-12-04 56110260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Nentor 2018, bordero Nentor 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,183,086 2018-12-03 2018-12-04 54910260012018 Shtese page per vjetersi ne pune MTM Listepagesa e llogarive Nentor 2018, Bordero Nentor 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 19
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,316 2018-12-03 2018-12-04 55710260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" Plan 4 fakt 1, listepagese Nentor 2018, bordero Nentor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,006,000 2018-11-21 2018-12-04 53610260012018 Sherbimet bankare MTM Kosto Lokale Parku biosferik i Prespes, Shkrese Nr 1312 date 05.11.2018, preventiv shpenzimesh 05.11.2018 konvertim me kursin e dites 127.50 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,284 2018-12-03 2018-12-04 55810260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" Plan 4 fakt 1, listepagese Nentor 2018, bordero Nentor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENC MYFTIU Tirane 192,414 2018-11-14 2018-11-23 52410260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH SANEX , Marrveshje SIDA Nr 10796 dt 18.12.2017, shkrese drejtoria e projekteve dt 08.11.2018 , Fd 08 , dt 10.09.2018 Seria 23276531
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GENC MYFTIU Tirane 91,849 2018-11-14 2018-11-23 52310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH SANEX , Marrveshje SIDA Nr 10796 dt 18.12.2017, shkrese drejtoria e projekteve dt 08.11.2018 , Fd 06 , dt 10.09.2018 Seria 23276529
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,798 2018-11-19 2018-11-23 52910260012018 Sherbime telefonike MTM Rimbursim Celular, VKM, nr 864 dt 23.07.2010,Rimbursim limiti , Gusht 2018-Tetor 2018 Lista e llogarise 19.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 301,500 2018-11-12 2018-11-20 51810260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 12.11.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 12.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 115,500 2018-11-12 2018-11-20 51910260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 12.11.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 12.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 231,000 2018-11-12 2018-11-20 52010260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 12.11.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 12.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 638,500 2018-11-12 2018-11-20 51410260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Terheqje valute 5.000 Euro me kursin e dites 127.70 leke per pagesa dieta me jashte dhe shpenzime te tjera me arke, Kerkese per konvertim dt 06.11.2018 , Autorizim dt 06.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 66,000 2018-11-12 2018-11-20 52110260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 12.11.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 12.11.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) 2 T Tirane 16,800,000 2018-11-13 2018-11-20 52210260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH dhe kosto lokale Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 16.10.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 23.10.2018, Faturave tatimore fd nr 580 date 19.09.2018 seria 34813181
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,988,711 2018-11-14 2018-11-16 48010260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera MTM Ceshtje te Arbitrazhit Nderkombetar VKM Nr 347 dt 12.06.2018,Avokatura e shtetit shkrese nr 373/27 dt 15.05.2018 ,Dif U-Sh 593 dt 27.12.2017 fat 1540985 vlera 15.515 Euro me kursin e dites 127.70 leke
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) GFA Consulting Group GmbH-Dega Shqiptare Tirane 3,000,000 2018-11-14 2018-11-15 51210260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Parku Biosferik i Prespës,shkrese nr 1286 date 01.11.2018, fd nr 5 date 10.09.2018 S 65149606
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) MONARC GROUP Tirane 77,900 2018-08-22 2018-11-15 37410260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 16.07.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 17.08.2018, fd nr 558,559 dt 09.07.2018 Seria 60444808, 60444809
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,780 2018-11-09 2018-11-14 50810260012018 Shpenzime per honorare MTM Honorar perkthimi U-P Nr 349 dt 01.10.2018 P-V dt 05.10.2018, Kontrate 05.11.2018 Lista e llogarise
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNIVERS TRAVEL Tirane 75,000 2018-11-05 2018-11-14 50710260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Udhetimi Autorizimi Nr 8155 dt 11.10.2018, P-V perllog fondit limit dt 12.10.2018,U-P nr 371 dt 12.10.2018,Ftese per oferte 12.10.2018,deklarin on line ,P-V dt 12.10.2018, Fd nr 470 dt 12.10.2018 S 63059571
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 57,849 2018-11-09 2018-11-14 50310260012018 Organizatat nderkombetare te tjera MTM UNFCCC KP budget Kursi i dites 127.70 Valute 428 Euro ,Shkrese Nr 8347 dt 16.10.2018 , fature 16.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EDMOND SH.P.K Tirane 74,880 2018-11-05 2018-11-14 50510260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 16.10.2018, Shkrese Drejtoria e Projekteve 17.10.2018, Permbledhese Faturave tatimore fd nr 107,108,109,110 date 02.10.2018 seria 68531007-010
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2018-11-09 2018-11-14 510110260012018 Sherbime telefonike MTM pagese shpenz celul VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PËR PAJISJEN ME NUMËR TELEFONI CELULAR TË PERSONAVE JURIDIKË, PUBLIKË " fat, nr 14452 date 02.11.2018 seria 229089033
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave