Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,163,009,544.00 2,611 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2018-10-12 2018-10-17 45810260012018 Sherbime telefonike MTM VKM, nr 864 dt 23.07.2010 'PËR PAJISJEN ME NUMËR TELEFONI CELULAR TË PERSONAVE JURIDIKË, PUBLIKË " fat,02.10.2018 seria AE01991535,
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,240 2018-10-12 2018-10-17 45410260012018 Posta dhe sherbimi korrier MTM Shpenzime postare ,Fatura Nr 4189 dt 26.09.2018 S 58055689
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 66,000 2018-10-12 2018-10-16 46210260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 12.10.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 12.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2018-10-12 2018-10-16 46410260012018 Shpenzime per honorare MTM Honorar KKT Agjensia e Zhvillimit te Territorit Nr 2436/3 dt 04.10.2018, VKM , Nr 519 ,dt 20.09.2017, Liste prezenca dt 03.10.2018, Lista e llogarise date 12.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 105,500 2018-10-12 2018-10-16 46010260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 12.10.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 12.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 142,160 2018-10-12 2018-10-16 45910260012018 Udhetim i brendshem Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 12.10.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 12.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 242,000 2018-10-12 2018-10-16 46110260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 12.10.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 12.10.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 1,419,898 2018-10-02 2018-10-04 42810260012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve Korrik 2018 Kontrate ne vazhdim nr 15/2 dt 03.01.2018, Amendim kontrate nr 2995 dt 22.06.2018,, Konfirmim sherbimi dt 03.08.2018, fd 1249 dt 03.08.2018 S 65765926
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) NAZERI - 2000 Tirane 1,419,898 2018-10-02 2018-10-04 42910260012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MTM Sherbimi Rojeve Gusht 2018 Kontrate ne vazhdim nr 15/2 dt 03.01.2018, Amendim kontrate nr 2995 dt 22.06.2018,, Konfirmim sherbimi dt 04.09.2018, fd 1249 dt 03.09.2018 S 66752781
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,595,353 2018-10-01 2018-10-03 44010260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Shtator 2018, Bordero Shtator 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 23
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 88,574 2018-10-01 2018-10-03 441110260012018 Paga baze MTM Listepagesa e llogarive Shtator 2018, Bordero Shtator 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 473,958 2018-10-01 2018-10-03 43610260012018 Shtese page per funksionin MTM Listepagesa e llogarive Shtator 2018, Bordero Shtator 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 6
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,325,487 2018-10-01 2018-10-03 43810260012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MTM Listepagesa e llogarive Shtator 2018, Bordero Shtator 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 24
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 50,740 2018-10-01 2018-10-03 44210260012018 Shtesë page për punë të vështira e të dëmshme për shëndetin MTM Listepagesa e llogarive Shtator 2018, Bordero Shtator 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2018-10-01 2018-10-03 45010260012018 Te tjera transferta tek individet Bonus karburanti 2 z;vendesMinistra, Listepagesa Shtator 2018 Ligj nr 169/2013
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,935,808 2018-10-01 2018-10-03 43710260012018 Shtese page per funksionin MTM Listepagesa e llogarive Shtator 2018, Bordero Shtator 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 32
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,185 2018-10-01 2018-10-03 44710260012018 Shtese page per funksionin MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Shtator 2018, bordero Shtator 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 316,476 2018-10-01 2018-10-03 44810260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Shtator 2018, bordero Shtator 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 91,086 2018-10-01 2018-10-03 44610260012018 Paga baze MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Shtator 2018, bordero Shtator 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,284 2018-10-01 2018-10-03 44410260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" fakt 1, listepageseShtator 2018, bordero Shtator 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2018-10-01 2018-10-03 43910260012018 Paga e grupit MTM Listepagesa e llogarive Shtator 2018, Bordero Shtator 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,710 2018-10-01 2018-10-03 44510260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Punonjes me kontrate, VKM nr 60 dt. 31.01.2018 Listepagese Shtator 2018, Bordero Shtator 2018 fakt 1
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,316 2018-10-01 2018-10-03 44310260012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MTM Paga praktikante VKM nr. 277, dt> 16.05.2018 "Per mir. e prog te Kom. te praktikanteve ne Adm. Shteterore" Plan 4 fakt 1, listepagese Shtator 2018, bordero Shtator 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,177,644 2018-10-01 2018-10-02 43510260012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MTM Listepagesa e llogarive Shtator 2018, Bordero Shtator 2018 Nr. Punonjesve Plan 132 Fakt 19
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 207,356 2018-10-01 2018-10-02 44910260012018 Shtese page per funksionin MTM Urdhër Kryeministri Nr. 51 dt: 13,03,2018, Urdher Min. Turizmi Nr. 88 Dt: 26/03/2018, Listepagesa e llogarive Shtator 2018, bordero Shtator 2018 Plan 12 Fakt 9
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 186,076 2018-09-25 2018-10-01 43410260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji Elektrike Gusht 2018,Kontrate nr H 112233, fat. Seria 288370086 dt 28.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2018-09-25 2018-10-01 43310260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji Elektrike Gusht 2018,Kontrate nr A110034, fat. Seria 288490880
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Q. RAJ. E MJEDIS. PER EVROP. QEND.E LIN. Tirane 212,560 2018-09-25 2018-10-01 43110260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM VSH KUNE VAIN Shkr. Drejt Proj. 14.09.2018 , Shkrese projekti 11.09.2018, fd 5 dt 30.04.2017 Seria 52384509
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 43,531 2018-09-25 2018-10-01 43210260012018 Elektricitet 1026001 MTM Energji Elektrike Gusht 2018,Kontrate nr A110033, fat. Seria 288610836
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 50,000 2018-09-24 2018-10-01 430110260012018 Te tjera transferta tek individet MTM Shperblim rast semundje VKM Nr 929 dt 17.11.2010, Shkrese Min Fin.Ekon.nr 14140/1 dt 27.06.2018, Urdher Ministri nr 337 dt 24.09.2018,Lista e llogarise 24.09.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) QENDRA SHQIPTARE PER KERKIME EKONOMIKE Tirane 110,978 2018-09-24 2018-09-28 34610260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti Pyjeve Kontrate Nr.ESP-CS-CQ-35 dt 20.07.2018 fat 5 dt 20.07.2018 S 23232923 Urdher nr 6833 dt 20.08.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Giorgio Frigerio Tirane 151,903 2018-09-25 2018-09-28 34510260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Projekti Pyjeve Kontrate ESP-CS-IC.2 dt 27.04.2018 Fat 1 dt 23.07.2018 S 65937001 Urdher Nr 6834 dt 20.08.2018-
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 3,657,290 2018-09-21 2018-09-26 42310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH IPA Natyra 2000,Marrveshje KM dhe Komisj Europian Kontrata Nr 2014/355-174 date 20.05.2015,shkr drejt Proj dt 31.08.2018 hk AKZM Nr 1037 dt 29.08.2018, shk proje dt 25.06.2018, Permble.e fat. tatim Shkurt 2018 -Qershor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNIVERS TRAVEL Tirane 67,945 2018-09-20 2018-09-26 41810260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Udhetimi Autorizimi Nr 6115/2 dt 06.08.2018, P-V perllog fondit limit dt 13.08.2018,U-P nr 299 dt 27.08.2018,Ftese per oferte 27.08.2018,deklarim on line ,P-V dt 27.08.2018, Fd nr 436 dt 27.08.2018 S 63059537
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,000 2018-09-20 2018-09-24 42110260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 20.09.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 20.09.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 217,910 2018-09-21 2018-09-24 42410260012018 Uje MTM Pagese Uji ,Kontrate 159746-1 Fatura Gusht 2018 Seria 263072934,
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 55,000 2018-09-20 2018-09-24 42210260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 20.09.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 20.09.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 148,500 2018-09-20 2018-09-24 42010260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 20.09.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 20.09.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNION BANK SHA Tirane 215,500 2018-09-20 2018-09-24 41910260012018 Udhetim i brendshem MTM Dieta Brenda vendit, VKM Nr 997 dt 10.12.2010, Lista Permbledhese e Miratuar nga Sekretari i Pergjithshem, date 20.09.2018, Lista Llogarive sipas bankave perkatese 20.09.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,338 2018-09-14 2018-09-19 50410260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH IPA- 2013, Ndryshimet klimaterike bashkefinancim , Shkr drejt Proj 27.08.2018,shkrese projekti date nr 4171 date 17.05.2018, Permbledhese e TVSH sipas faturave tatimore Nentor 2017- Maj 2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave