Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 607 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,759,982,136.00 607 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALFRED BËNJA Tirane 378,000 2014-10-09 2014-10-10 42310110012014 Sherbim per ngrohje 1011001Min.Arsimit dhe Sportit sherb rip sist ftohes up 30 dt 13.8.14 ftes 18.8.14 njf 18.8.14 form njf 26.8.14 ft 40 dt 5.9.14 s 15743540
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 114,800 2014-10-09 2014-10-10 42110110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001Min.Arsimit dhe Sportit bl bilet avioni up 34 dt 10.9.2014 ftes 11.9.14 njf 11.9.14 ft 219 dt 11.9.14 s 7269581
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 84,280 2014-10-09 2014-10-10 42210110012014 Udhetim jashte shtetit 1011001Min.Arsimit dhe Sportit bl bilet avioni up 35 dt 19.9.2014 ftes 20.9.14 up 36 dt 20.09.14 ftes 22.9.14 ft 203 dt 23.9.14 s 15269536 pv f6 dt 22.9.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EDUART LIKOSKENDAJ Tirane 21,800 2014-10-09 2014-10-10 42510110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1011001 e perseritur Min.Arsimit dhe Sporteve sherb print dhe fotokopje pv emergj 14.4.2014 pv emergj 12.4.014 ft88 dt 12.4.14 s 13280588
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 18,570 2014-10-09 2014-10-10 42410110012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1011001Min.Arsimit dhe Sportit sherb heqje mbetur. up 7 dt 26.2.14 ftes 3.3.14 njf 3.3.14 ft 197 dt 24.9.2014 s 16632782
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 310,370 2014-10-08 2014-10-09 41710110012014 Udhetim i brendshem 1011001 602Min.Arsimit dieta punonjesish bordero 06.10.2014 urdher 359 dt.15.09.14 ; 375 dt.19.09.14 ; 352 dt.09.09.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,720 2014-10-08 2014-10-09 41810110012014 Udhetim i brendshem 1011001 602Min.Arsimit dieta punonjesish urdher 375 dt.19.09.2014 prot.6843 platforme prot.6150dt.22.08.14 aut.prot.6843 dt.19.09.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,767,229 2014-10-06 2014-10-07 41210110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim dt 30.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,043,639 2014-10-06 2014-10-07 41410110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim dt 30.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,900,086 2014-10-06 2014-10-07 41110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim dt 30.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 102,384 2014-10-06 2014-10-07 41610110012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Arsimit dhe Sporteve .lik ft poste shtator 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,452,509 2014-10-06 2014-10-07 41310110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim dt 30.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,038,684 2014-10-06 2014-10-07 41510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve . subvecion autorizim dt 30.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 176,083 2014-10-02 2014-10-02 40610110012014 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m shtator 2014 bord 30.9.2014 pl 110 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,217,800 2014-10-02 2014-10-02 40810110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga listpritje m shtator 2014 bord 30.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,537 2014-10-02 2014-10-02 40910110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga listpritje m shtator 2014 bord 30.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 81,854 2014-10-02 2014-10-02 40510110012014 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m shtator 2014 bord 30.9.2014 pl 110 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,570,029 2014-10-02 2014-10-02 40110110012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m shtator 2014 bord 30.9.2014 pl 110 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,033,652 2014-10-02 2014-10-02 40410110012014 Sherbime telefonike 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m shtator 2014 bord 30.9.2014 pl 110 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 57,718 2014-10-02 2014-10-02 40710110012014 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m shtator 2014 bord 30.9.2014 pl 110 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 469,608 2014-10-02 2014-10-02 40310110012014 Paga baze 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m shtator 2014 bord 30.9.2014 pl 110 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 413,704 2014-10-02 2014-10-02 40210110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 600Min.Arsimit dhe Sportit paga m shtator 2014 bord 30.9.2014 pl 110 f 89
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 2 T Tirane 5,764,750 2014-09-29 2014-09-30 40010110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1011001 602Min.Arsimit dhe Sportit ft 200 dt 29.8.2014 s 13047252 kontr vazhd 2013/316-755 dt 29.4.14 sit 16.7.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2014-09-23 2014-09-24 39910110012014 Sherbimet bankare 1011001 602Min.Arsimit dhe Sporteve sherb ng shkark. urdh 353 dt 9.9.14 pv emergj f4 dt 9.9.2014 bord 9.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EDUART LIKOSKENDAJ Tirane 21,800 2014-09-22 2014-09-23 39810110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1011001 602Min.Arsimit dhe Sporteve sherb print dhe fotokopje pv emergj 14.4.2014 pv emergj 12.4.014 ft88 dt 12.4.14 s 13280588
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 211,954 2014-09-22 2014-09-23 39710110012014 Sherbime telefonike Min.Arsimit Shp telefoni kl 310001697515 fat 718378542
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 29,331 2014-09-22 2014-09-23 39610110012014 Sherbime telefonike 1011001 602Min.Arsimit tel.fat gusht 2014 kodi 32201011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 112,996 2014-09-22 2014-09-23 39510110012014 Elektricitet 1011001 Min.Arsimit Shp energji fat 615566505 kod kl TR1C110110045053
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 779,546 2014-09-19 2014-09-22 38810110012014 Kancelari 1011001 602Min.Arsimit dhe Sporteve up 9 dt 28.2.14 njf 9/5 dt 13.5.2014 kontr 3864/2 dt 30.6.14 ft 79665377 79665446 79665505 dt 1.8.2014 fh 40 41 dt 1.8.2014 fh 42 dt 4.8.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 4,653 2014-09-19 2014-09-22 38910110012014 Kancelari 1011001 602Min.Arsimit dhe Sporteve up 9 dt 28.2.14 njf 9/5 dt 13.5.2014 kontr 3864/2 dt 30.6.14 ft 79665893 dt 4.8.2014 fh 42 dt 4.8.2014 fh 42 dt 4.8.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEA SECURITY Tirane 29,734 2014-09-19 2014-09-22 39410110012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011001 602Min.Arsimit shp roje up1 dt 26.3.2014 njf 25.8.14 kontr 25.8.14 ft 271 dt 31.8.14 s 16968506
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 39,907 2014-09-16 2014-09-17 39110110012014 Udhetim jashte shtetit Min.Arsimit dhe Sporteve shp udhetimi urdh 269 dt 19.6.14 .memora.mirek. 3798 dt 24.7.13 bord 12.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ARBEN SULOLLARI Tirane 38,982 2014-09-11 2014-09-12 38510110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Arsimit dhe Sporteve bl kondic up 31 dt 14.8.2014 ftes 18.8.2014 ft 186dt 19.8.14s 88110986 fh 44 dt 19.8.14 nj app 18.8.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EKSPO SISTEM Tirane 1,944,000 2014-09-11 2014-09-12 38710110012014 Blerje dokumentacioni Min. Arsimit dhe Sporteve bl pulla me hologram up 3 dt 28.4.14 njf 11.7.14 kontr 4.8.14 urdh 10 dt 4.8.14 ft 19 dt 18.8.14 s 10696534 fh 43 dt 18.8.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALEUS I.E.P.S Tirane 9,800 2014-09-11 2014-09-12 38610110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Arsimit dhe Sporteve bl UPS pv emergj f4 dt 25.8.2014 ft 16 dt 25.8.14 s 10083166 fh 45 dt 25.8.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 4,458 2014-09-08 2014-09-11 38110110012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Arsimit dhe Sporteve sh poste ft 1705 dt 28.8.14 s 17265305
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 286,686 2014-09-11 2014-09-11 39010110012014 Sherbimet bankare 1011001 602Min. Arsimit dhe Sporteve terheq valute autoruiz 6528 dr 11.9.2014 2000 euro kursi 143.2 lek urdh 343 dt 3.9.2014 351 dt 5.9.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,050 2014-09-09 2014-09-10 38310110012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Arsimit dhe Sporteve bl buqet lule pv emergj f4 23.5.2014 ft 75 dt 23.5.14 s 6588755
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,050 2014-09-08 2014-09-09 38210110012014 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Arsimit dhe Sporteve bl buqet lule pv emergj f4 24.5.2014 ft 76 dt 24.5.14 s 6588756
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 52,062 2014-09-08 2014-09-09 38010110012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Arsimit dhe Sporteve sh poste ft 3764 dt 26.8.14 s 11519744
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave