Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 607 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,759,982,136.00 607 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,331 2014-07-01 2014-07-01 26410110012014 Te tjera transferta tek individet 1011001 Min.Arsimit paga list pritje bord 30.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-06-27 2014-06-30 25410110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit dhe Sporteve sherb njoftimi shk DAP 631/6 dt 19.3.2014 kontr 26.3.2014 dt 311 dt 30.5.2014 s 15792011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-06-27 2014-06-30 25310110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit dhe Sporteve sherb njoftimi shk DAP 554/6dt 19.3.2014 kontr 26.3.2014 dt 310 dt 30.5.2014 s 15792010
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) HENRIK LEZI Tirane 461,340 2014-06-27 2014-06-30 24310110012014 Blerje dokumentacioni 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit pv emergj f4 dt 25.11.2013 ft 131 dt 25.11.2013 s 02462 fh 105 dt 23.12.2013 shk MF mirat shlyerje detyrimi 8796/1 dt 18.6.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-06-27 2014-06-30 25510110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit dhe Sporteve sherb njoftimi shk DAP 595/7dt 10.3.2014 kontr 12.3.2014 dt 301 dt 30.5.2014 s 15792001
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 5,000 2014-06-27 2014-06-30 25210110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit dhe Sporteve sherb njoftimi shk DAP 596/7dt 07.3.2014 kontr 12.3.2014ft 218 dt 13.5.2014 s 14319768
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,944,138 2014-06-27 2014-06-27 24810110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 191dt 5.6.2014 m maj 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,962,509 2014-06-27 2014-06-27 24710110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 dhk prot 113 dt 11.6.2014 m maj 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,043,639 2014-06-27 2014-06-27 24610110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 dhk prot 152 dt 4.6.2014 m maj 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,038,684 2014-06-27 2014-06-27 24510110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 248 dt 5.6.2014 m maj 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,767,229 2014-06-27 2014-06-27 24910110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 51 dt 9.6.2014 m maj 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) C.C.S. Tirane 449,568 2014-06-26 2014-06-27 14410110012014/ Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1011001 602Min.Arsimit shp konfer dhurata pv emergj f4 dt 19.2.2014 ft 680 dt 19.2.2014 s 13051680 urdh 37 dt 18.2.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,900,086 2014-06-27 2014-06-27 25010110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 293 dt 4.6.2014 m maj 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 18,570 2014-06-26 2014-06-27 24210110012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min.Arsimit dhe Sporteve sherb heqje mbetur. up 7 dt 26.2.2014 ftes per ofert 3.3.2014 njf 3.3.2014 ft 125 dt 23.6.2014 s 11754710
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJ. STUD. NR 1 Tirane 15,602,116 2014-06-27 2014-06-27 25110110012014 Subvencione per te mbuluar humbjet per ndermarrjet e trajtimit te studenteve Min.Arsimit dhe Sporteve subvecion autorizim 4418 dt 26.6.2014 shk prot 1075dt 11.6.2014 m maj 2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 6,190 2014-06-25 2014-06-27 24110110012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min.Arsimit dhe Sporteve sherb heqje mbetur. up 7 dt 26.2.2014 ftes per ofert 3.3.2014 njf 3.3.2014 ft 50 dt 19.3.2014 s 11754784
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 7,720,566 2014-06-25 2014-06-26 23210110012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Min.Arsimit ekzek vend gjyqsor shk 8123/54 dt 12.6.2014 vendim gjyqsor 00-2012-802 dt 13.3.2012 shh 1297 dt 10.1.2014 infosoft system
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ANASTAS KOTE Tirane 3,472,592 2014-06-25 2014-06-26 23910110012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Arsimit ekzek vend gjyqsor shk 8123/54 dt 12.6.2014 vendim gjyqsor 46 dt 03.05.2012 shk 357 dt 25.4.2014 Valier Peshkepia
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERMIR GODAJ Tirane 59,543,693 2014-06-24 2014-06-25 23010110012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Min.Arsimit ekzek vend gjyqsor shk 8123/54 dt 12.6.2014 vendim gjyqsor 1613 dt 07.12.2009 shk 396 dt 28.1.2014 Kastriot Caca
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEBIT COLLECTION Tirane 1,045,340 2014-06-24 2014-06-25 23510110012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Arsimit ekzek vend gjyqsor shk 8123/54 dt 12.6.2014 vendim gjyqsor 1053 dt 14.12.2010 shk 698/1 dt 1.2.2014 Kastriot Caca
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERMIR GODAJ Tirane 1,672,736 2014-06-24 2014-06-25 23410110012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Arsimit ekzek vend gjyqsor shk 8123/54 dt 12.6.2014 vendim gjyqsor 730 dt 26.03.2013 shk 69 dt 18.1.2014 Fadil Xibraku
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 2,335,024 2014-06-24 2014-06-25 23710110012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Arsimit ekzek vend gjyqsor shk 8123/54 dt 12.6.2014 vendim gjyqsor 1652 dt 22.06.12. shk 614/2 dt 6.2.2014 Aurela Bicja
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 549,645 2014-06-24 2014-06-25 23310110012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Arsimit ekzek vend gjyqsor shk 8123/54 dt 12.6.2014 vendim gjyqsor 2054 dt 11.10.2011 shk 159 dt 14.2.2012 Rami Spahiu
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AGIM SULÇE Tirane 2,415,322 2014-06-24 2014-06-25 23110110012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Min.Arsimit ekzek vend gjyqsor shk 8123/54 dt 12.6.2014 vendim gjyqsor 5480 dt 11.07.07. shk 647 dt 30.4.2014 Milaqi shpk
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VJOLLCA META Tirane 26,820 2014-06-16 2014-06-18 21910110012014 Shpenzime per honorare 1011001 602Min.Arsimit shp perkthimi urdh 99 dt 24.3.2014 kontr sherb 25.3.2014 ft 1 dt 23.4.14 s 006076
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 2,980 2014-06-16 2014-06-17 22010110012014 Shpenzime per honorare 1011001 602Min.Arsimit tat shp perkthimi urdh 99 dt 24.3.2014 kontr sherb 25.3.2014 ft 1 dt 23.4.14 s 006076
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 68,832 2014-06-16 2014-06-17 22410110012014 Posta dhe sherbimi korrier 1011001 602Min.Arsimit shp osteft 2478 dt 26.5.2014 s 11523107
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 304,616 2014-06-16 2014-06-17 22310110012014 Sherbime telefonike 1011001 602Min.Arsimit tel.fat MAJ 2014,fs717793195 abon 310001697515
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 17,957 2014-06-16 2014-06-17 22710110012014 Sherbime telefonike 1011001 602Min.Arsimit tel.fat maj 2014,Lindita nikolla kodi 32201011 s 118835349
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 34,372 2014-06-16 2014-06-17 22610110012014 Elektricitet 1011001 602Min.Arsimit klienti Tr1c110110045053 energji fat 611632984 maj2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 26,760 2014-06-16 2014-06-17 22510110012014 Uje 1011001 602Min.Arsimit uje fat1405-159767-1-1,maj2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 356,840 2014-06-13 2014-06-16 13210110012014 Karburant dhe vaj 1011001Min.Arsimit bl karbu up min br 26 dt 3.6.2013 urdh 319 prot 4056 dt 6.8.13 kontr.4056/1 dt 6.8.2013 ft 24 dt 21.1.14 s 12537869 fh 1 dt 21.1.14 njAPP 3.6.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 376,960 2014-06-13 2014-06-16 13310110012014 Karburant dhe vaj 1011001Min.Arsimit bl karbu up min br 26 dt 3.6.2013 urdh 319 prot 4056 dt 6.8.13 kontr.4056/1 dt 6.8.2013 ft 4 dt 27.1.14 s 12537654 fh 152 dt 27.1.14 njAPP 3.6.2013
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 1,866,727 2014-06-12 2014-06-13 13010110012014 Karburant dhe vaj 1011001 Min.Arsimit bl karburant kontr v 4142/1 dt 19.8.2013 ft T225 dt 20.3.2014 s 13026395 fh 22 dt 20.3.2014
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ÇELESIDESIGN & PUBLICITY Tirane 38,340 2014-06-11 2014-06-12 22110110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1011001 602Min.Arsimit sherb printimi pv f 4 dt 7.4.2014 pv 3.1.2014 ft1 dt 3.1.2014 s 09371851
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SHQIP Tirane 105,000 2014-06-11 2014-06-12 22210110012014 Sherbime te printimit dhe publikimit Min.Arsimit njoftim publikime shk 2018/2 dt 27.12.13 ft 12 dt 8.1.14 s 12938612 ligji 8549 11.11.1999
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 135,340 2014-06-09 2014-06-10 21810110012014 Posta dhe sherbimi korrier Min.Arsimit shp posteft 25 dt 3.2.14 s 12599975 kontr sherb 484 dt 23.1.14
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEA SECURITY Tirane 164,920 2014-06-06 2014-06-09 21410110012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011001 602Min.Arsimit roje up.9,pr1290,6.3.2013,kv1290/3,13.5.2013,app10.4.2013,f76,28.2.2014,S09914934
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEA SECURITY Tirane 164,920 2014-06-06 2014-06-09 21310110012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011001 602Min.Arsimit roje up.9,pr1290,6.3.2013,kv1290/3,13.5.2013,app10.4.2013,f76,31.1.2014,S09914903
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DEA SECURITY Tirane 164,920 2014-06-06 2014-06-09 21510110012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1011001 602Min.Arsimit roje up.9,pr1290,6.3.2013,kv1290/3,13.5.2013,app10.4.2013,f76,31.3.2014,S12300011
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave